Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, cinas napisał:

Wszyscy się chwalą i pochwale się ja :D

Elegancka robota ale nie powinieneś wygiąć bardziej tych łopatek aby zbliżyc je do półki? Przepływ spalin byłby bardziej spowolniony. Mam identyczne rozwiązanie u siebie.

Edytowane przez laptop
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robin60 napisał:

No paru wysyłali swe sterowniki gołe do PLUM i po 4 dniach mieli je z powrotem z nowym softem i słupkami. Koszt to 180 zł plus wysyłka.

Przyzwoita kwota. Koszt dojazdu serwisu jest wyższy, więc wysłałbym bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezar76 napisał:

Np testu podajnika w ecosterze nie ma, jest tylko w sterowniku palnika.

Posiadam pełną funkcjonalość obsługi kotła poprzez ecoSter Touch w domu. Nie mam przejścia do kotłowni - celowo, więc zamawiając zestaw to był jeden z warunków zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szumik83 napisał:

Wy czyścicie za każdym razem zasobnik po opróżnieniu?

Jak jestem w kotłowni i trafiam na końcówkę pelletu to odkręcam dwie nakrętki od dołu zasobnika, zrzucam do torebki, kilka uderzeń w ślimak żeby pył opadł, przesiewam i spowrotem do zasobnika. Niby nie ma tego dużo ale systematyczne czyszczenie pozwala utrzymać stałą wagę w teście.

Poproszę aby admin scalił posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdalnym sterowaniu nie powinno być raczej tych funkcji, które wymagają fizycznej obecności przy kotle, jak np. test podajnika czy test zapalarki. Tak chyba jest bezpieczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wejść w ustawienia np testu wagi podajnika, wymagane jest podanie hasła, podobnie jak przy fizycznej obecności w kotłowni. Mam pełną funkcjonalność w domu i nie zamierzam z tego powodu doszukiwać się problemu:-D

Przepraszam, są dwie opcje których nie da się wykasować. Komunikat o niskim stanie paliwa oraz alarmu po trzech nieudanych próbach rozpalenia. No musisz iść bo wyje nie zważając na godzinę heh

Edytowane przez laptop
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, laptop napisał:

Przyzwoita kwota. Koszt dojazdu serwisu jest wyższy, więc wysłałbym bez zastanowienia.

Do Plum-a to mam max 20 km. Szybciej chyba będzie jak sam zawiozę, jeśli się zdecyduję. Kwestia tego czy będą chcieli ze mną na ten temat rozmawiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cezar76 napisał:

Do Plum-a to mam max 20 km.

No tego nie przewidziałem :-D To nad czym Ty medytujesz? Moduł pod pachę i rowerem dla zdrowia się przejedziesz jak warunki pogodowe pozwolą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, laptop napisał:

Aby wejść w ustawienia np testu wagi podajnika, wymagane jest podanie hasła, podobnie jak przy fizycznej obecności w kotłowni. Mam pełną funkcjonalność w domu i nie zamierzam z tego powodu doszukiwać się problemu:-D

Przepraszam, są dwie opcje których nie da się wykasować. Komunikat o niskim stanie paliwa oraz alarmu po trzech nieudanych próbach rozpalenia. No musisz iść bo wyje nie zważając na godzinę heh

To normalna funkcjonalność ecoSTER Touch. 

9 godzin temu, cezar76 napisał:

Do Plum-a to mam max 20 km. Szybciej chyba będzie jak sam zawiozę, jeśli się zdecyduję. Kwestia tego czy będą chcieli ze mną na ten temat rozmawiać...

No to goń do nich ze sterownikiem póki zimy nie ma. Wrócisz to jeszcze chata ciepła będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. To jest jedyna droga do słupków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zastanawiam się nad umieszczeniem szamotu w piecu czy to dobry pomysł? może ktoś to już stosuje i wypowie się ?

Cegla_szamotowa_32_x_114_x_230_mm-995224-64681.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Scichy napisał:

Koledzy zastanawiam się nad umieszczeniem szamotu w piecu czy to dobry pomysł? może ktoś to już stosuje i wypowie się ?

Cegla_szamotowa_32_x_114_x_230_mm-995224-64681.jpg

Jakbyś wrzucił przekrój swojego kotła, zdjęcia wymiennika i uzupełnił swój profil, pewnie ktoś by doradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem podobnych płytek aby spowolnić i wydłużyć przepływ spalin w moim śmieciuchu. Jest tak jak napisał laszud. dodatkowo wydaje mi się, że jakby zdolność odbierania ciepła wzrosła. Widzę to po temperaturze spalin która spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z "beczki" oprogramowanie. Zauważyłem na econet24 taki komunikat: Wersja modułu ecoNET:

3.0.3661
Istnieje nowa wersja oprogramowania (3.2.3678)
Czy warto się w to zabawić i może coś więcej na temat zmian koledzy wiedzą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kubajurek napisał:

Mam pytanie z "beczki" oprogramowanie. Zauważyłem na econet24 taki komunikat: Wersja modułu ecoNET:

3.0.3661
Istnieje nowa wersja oprogramowania (3.2.3678)
Czy warto się w to zabawić i może coś więcej na temat zmian koledzy wiedzą?

 

Ja mam 3.2.3678 Nic tu nowego nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpakować do kotła tonę szamotu to nie sztuka i na pewno w niczym nie pomoże, tylko zaszkodzi. Trzeba robić to z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, laszud napisał:

Ja mam 3.2.3678 Nic tu nowego nie widzę...

I nie zobaczysz. To jest tak naprawdę firmmware to tego urządzonka które zwie się ecoNET300/400 a tak naprawdę jest routerkiem TPLinka.  On po prostu pośredniczy w wymianie danych pomiędzy sterownikiem a serwerem usługi ecoNETu.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na etapie dopracowywania wyglądu płomienia i z tego co czytam zdania są podzielone co do koloru płomienia .Jedni piszą że ma być jasny inni że zółto pomarańczowy - jak jest najkorzystniej ? u mnie w momencie zasypywania palnika peletem spada płomień na chwile nieco poniżej 90 %  potem zaraz powraca do 100 % i kolor płomienia jest pomarańczowo - zółty . Chyba teraz temperatura rośnie najszybciej .Tak przy okazji jaki macie czas cyklu pracy u mnie teraz 60 sekund i przy takiej wartości chyba najlepszy płomień jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldimajster 60s chyba żartujesz? Toć to rurę zasypie całą przez minutę haha?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zasypie, też robiłem testy na takim  czasie, i szło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.