Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam teraz ~25kg :)  Średnia na zewnątrz pewnie z 4-5stC. Dom 250m2. Oczywiście nie wszystko ogrzewam (pozornie). Od strony  mojego sąsiada szwagra zimna ściana bo w ogóle nie ogrzewa teraz. Niestety sporo mi to teraz ciepła wyciąga. Temperatura w pomieszczeniach 22stC. 

Edit.

Zapomniałem dodać CWU dla 4 osób grzane 2 x dziennie do 47stC. Zasobnik 140l.

Edit2

Zapomniałem wstawić słupki:

image.thumb.png.be3b83e6600ca8102e719f13847528f9.png

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszą te słupki zużycia paliwa , ale ja mam taką wersję " light " tego parametru, bo do zbiornika wchodzi mi od min. do max. 100 kg. pelletu , plus minus 1 kg. Więc po procentach napełnienia  znam zużycie wagowe. 

FQPHMB4ZJ8DPJ30D00380_2019-11-12 16_19_2019-11-13 10_19.png

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucę swoje słupki za listopad. Wychodzi średnio niecałe 20kg na dobę, ale ciepła sobie nie żałuję. Wyłączyłem testowo pogodówkę i daję na grzejniki sztywne 40 stopni. Spalanie trochę wzrosło, ale poczekam kilka dni jak chata się ustabilizuje. Dałem też większe moce w trybie Standard, co skutkuje siwym kolorem komory spalania. Także cały czas testy i testy...:-)

4 osoby, CWU grzane wg potrzeb:-)

Zrzutekranu_2019-11-13-10-53-35-971.jpeg

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9.11 - sobota, znaczny skok. CWU ładowane 7 razy.

Podłoga włączona na stałe. 3-4.11 miała przerwę w pracy. Podtrzymanie grzejnikami.

 

zrzut.jpg

Edytowane przez laptop
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Od razu tak specjalnie. Mnie te słupki irytują :) mogły by być niższe :) 

Choć przypomniało mi się, że kurła zostawiłem centralkę wentylacyjną w trybie LATO. hehehe

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ze słupków wychodzi co innego (zawyża o 60%), z procentowego wskaźnika co innego (zaniża o ok 50%) a faktycznie zużycie jest jeszcze inne. Wydajność podajnika kalibrowana ze 2 razy, więc to jest ok. Kaloryczność nie ma wpływu, bo decyduje tylko o dawce, a przecież sterownik wie jaką dawkę podaje (przeliczanie wg wydajności podajnika). 
Tak więc warto sobie sprawdzić jak faktycznie te słupki mają się do realnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pellet trzyma powtarzalne parametry wagowe i wydajność podajnika jest dokładnie ustalona i zważona, to będzie pokazywał realne wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem podobną sytuację u mnie. Wg wskazań zużycia paliwa z aplikacji zasobnik powinien być już pusty, a zostało mi jeszcze na dwa trzy dni;IMG-0004.thumb.jpg.b966925b6ce7af25325117b6b59fcaee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć niskie słupki, wydajność podajnika drastycznie zwiększasz:-). Wtedy ładnie cygani...Ale chyba nie o to chodzi. Wydajność podajnika trzeba kontrolować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, wydajność podajnika ustawiałem już 2 albo 3 razy. Zawsze wychodzi identyczna. A słupki zawyżone.

Ale to mnie ucieszyło, bo gdy pierwotnie zobaczyłem zużycie 25-30 kg/dobę to się lekko przeraziłem.

Faktyczne spalanie mam obecnie w okolicach 10-18 kg/dobę (z CWU) w zależności od temperatur (wyliczone z worków a nie słupków), co na dość spory i niekoniecznie dobrze ocieplony dom (stare budownictwo, strych i strop nad sufitem nieocieplony) jest chyba przyzwoitym wynikiem.

image.png.ca6b76a027ecc770ca686f0c494f8e67.png

Edytowane przez MarcinL15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ustalales wydajność podajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo. Test podajnika z panelu, czas 6 minut. Po wszystkim wpisanie wagi podanego w tym czasie pelletu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz obecnie wpisaną?

Dziwne, u mnie zgadza się niemal co do kilograma

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21.8 kg/h - w teście wyszło 2180 g (odejmując wagę worka do którego zbierałem pellet)

Na gorszym pellecie było 28 kg/h i też spalanie było zawyżone (ale nie liczyłem dokładnie o ile). Może mój sterownik coś przekłamuje. Bo miałem właśnie robiony update z jakiejś starej wersji (to o czym rozmawialiście powyżej).

Parę dni temu przeliczyłem worki i słupki za okres ok 1,5 miesiąca i ze słupków wyszło dokładnie 1,6 razy więcej niż wsypałem faktycznie.

A u Ciebie się zgadza dokładnie?

Edytowane przez MarcinL15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 6 minut wsypał ponad 2 kg? Dziwne trochę. Jak pisałem wyżej, u mnie zgadza się niemal co do kilograma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie waga 1810g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodatkowo notuję datę zasypu oraz ilość worków. Pellet mam idealnie powtarzalny. Waga z testu każdorazowo +- 100g.

8 minut temu, MarcinL15 napisał:

21.8 kg/h

Nigdy nie miałem takiego wyniku.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Benton661 napisał:

Przez 6 minut wsypał ponad 2 kg? Dziwne trochę.

Może mam wagę popsutą. :D

2 minuty temu, gmaj22 napisał:

Sprawdż na innej wadze :)

Właśnie o tym samym pomyślałem. :)

 

1 minutę temu, laptop napisał:

No chyba nie waży na wskazówkowej z łazienki....

Hahaha. :) Oczywście że nie, instalator w gratisie zostawił jakąś (z hakiem). :)

Edytowane przez MarcinL15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonie kuchenną wagę podprowadż.

PS: Ta z hakiem do ważenia złapanych ryb się nadaje, bo najwyrażniej zawyża :))

Edytowane przez gmaj22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.