Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie jeszcze trochę dziwne ale czy palnik kipi może współpracować z jakimś innym sterownikiem kotła niż plum? Jest możliwość podpięcia palnika pod inny sterownik pelletowy? 

Pytanie kieruję dalej do osób które mają palnik 26kw jak fabrycznie jest ustawiona przesłona nadmuchu? Ja mam od początku otwarta na max. 

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ze sterownikiem techa dedykowanym do kotła Kołton .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz Zębca tylko pytanie czy palniki mają takie samo gniazdo kilku pinowe jakie zastosowano w sterownikach PLUM.

Panowie tak  na marginesie aczkolwiek jest to bardzo ważne. 

KIPI i PLUM przeprowadzili komasację swych produktów już jakiś czas temu.

Co to oznacza dla użytkownika, ano to , że tylko i wyłącznie produkty już po tej fuzji będą współpracować ze sobą bez żadnych zakłóceń. Kupowanie innego osprzętu  automatyki do palnika KIPI wyposażonego w sterownik ecomax  PLUM  innego  producenta kotła który także korzysta z automatyki PLUM nie będzie działał.

Dotychczas to było możliwe, choć nie wszystkich producentów kotłów.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te sterowniki są dostępne w sprzedaży czy tylko w zestawie? Wtyczka to najmniejszy problem tylko kwestia podłączenia kabla z palnika do sterownika w odpowiednie wejścia. Elektrycznie to najmniejszy kłopot bardziej chodzi mi o to czy sterownik wykryje palnik czy są jakieś blokady systemowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz że mam sterowanie zaworem mieszającym i pokojówkę techa a dwa dla mnie 350 to po prostu żenada. W czasie gwarancji wymieniony z powodu guzików po prostu przestały działać i teraz znowu to samo zaczyna się dziac. Poza tym interesuje mnie to do palnika peletowego samoróbki czy wykryje mi go sterownik. W każdym bądź razie zadzwonię i dopytam producenta jak to by wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze mną akurat długa historia bo trafiłem na bardzo ale to bardzo złego serwisanta. Dzwoniłem do kipi żeby dowiadywać się co i jak dzieje się z kotłem i kipi pytało kto mi instalował palnik i po wymienieniu nazwiska serwisanta była odpowiedź typu "ahaaa to już wszystko wiemy... dobra musimy to jakoś dograć"  Instalator zamontował 5 palników i tyle po nim na rynku pozostało bo zwinął interes. 

Dlatego orientuje się czy mam szansę dostać sterownik firmy tech najlepiej żeby był kompatybilny z moimi sterownikami bo nie długo będę chyba musiał zmienić 350 

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojego próbuje się dodzwonić od kilku miesięcy i... "tak, przyjdę za tydzień". Po powrocie zapisuje się na kurs w Kipi, bo widzę, że tak będzie prościej i szybciej. Gość zamontował palnik, wziął kasę i ma wy...walone. Ja to wszystko rozumiem, ale... Słabe to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, CV6 napisał:

Elektrycznie to najmniejszy kłopot bardziej chodzi mi o to czy sterownik wykryje palnik czy są jakieś blokady systemowe?

palnik to czysta mechanika, nie ma co wykrywać. jedynie musiałbyś wymienić(choć nie koniecznie) czujnik płomienia(fotodioda) i wentylator. Byc może kipi daje różne te elementy w zależności jaki sterownik ma być. Te elementy mogą(ale niekoniecznie)  być takie same dla różnych sterowników lub o innych parametrach.

1 godzinę temu, robin60 napisał:

Panowie tak  na marginesie aczkolwiek jest to bardzo ważne. 

KIPI i PLUM przeprowadzili komasację swych produktów już jakiś czas temu.

to się nazywa "customizacja" i dotyczy wielu firm, np. Kostrzewa, MetalFach, Pellax, lazar i Kipi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale wiesz, im dalej w las, tym więcej drzew W sumie po kursie na forum, to każdy z nas może się przymierzać do bycia serwisantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki wielkie za odzew w tej sprawie. Nie spodziewałem się że użytkownicy tak mogą się wspierać podczas problemów i rozważań na temat palnika. Postaram się ustalić czy da się ten sterownik zmienić na inny tylko obawiam się że może byc Kwestia tego że po telefonie do kipi może się okazać że tylko plum i koniec bo mogą mieć jakieś % ze sprzedaży pluma także muszę odezwać do techa, kipi koltona i zebca 

Edytowane przez CV6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, CV6 napisał:

Panowie dzięki wielkie za odzew w tej sprawie. Nie spodziewałem się że użytkownicy tak mogą się wspierać podczas problemów i rozważań na temat palnika. Postaram się ustalić czy da się ten sterownik zmienić na inny tylko obawiam się że może byc Kwestia tego że po telefonie do kipi może się okazać że tylko plum i koniec bo mogą mieć jakieś % ze sprzedaży pluma także muszę do techa, kipi koltona i zebca 

Daj znać co ci powiedzieli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tech stwierdził że nie mają uniwersalnego sterownika a te które działają w kotła na pellet różnych marek to mają tak dobrane parametry rozpalania pracy oraz wygaszania żeby praca była jak najbardziej ekonomiczna i nie ma możliwości zakupienia u nich samego sterownika. Normalnie kpina. Zobaczymy co reszta odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 14:44, mw1100 napisał:

A kocioł to Termo-Tech Stąporków typ eko-tech, w necie szkoda szukać to maszyna z 2005 roku nawet zdjęć nie ma. Po następnym czyszczeniu wstawię swoje fotki.

Wstawiam filmik z czyszczenia kotła prawie takiego jak mój, mój ma 24 płomieniówki i nie ma mechanicznego czyszczenia , reszta taka sama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko fajnie, tylko niektóre firmy mylą strzepywanie osadu z zawirowywaczy z czyszczeniem kanałów. Prawdziwe czyszczenie odbywa się gdy wokół tych turbulatorow są zamontowane spirale które drapią kanał przy ruchu wajchą lub trybie automatycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robin60 napisał:

Kolego CV6 w Kołtoniu powinno Ci się udać kupić sterownik Techa , ale o Zębcu zapomnij.

Kolton jak najbardziej ma w sprzedaży jeden za 1350 a drugi za 1950zl zebiec nie prowadzi sprzedaży tak samo jak tech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam takie niedopalone pelety czasem w popielniku tak jakby nie zdązyły sie wypalić i zostały wydmuchane zwiększałem nadmuch na poszczególnych biegach ale jeszcze to się pojawia , co mam jeszcze zmieniać wydajnosć podajnika ? jesli tak to na mniejszą wartośc czy większą ? mam teraz 17 b  kalorycznosc mam na 5,5 .zrobić na mniej czy więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.