Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, michal1977 napisał:

Możesz podesłać namiar o ten pellet w tej cenie

@michal1977 ja pellet już drugi sezon kupuję tu https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Company/Bio-Konopko-Pellet-362550613926420/ w roku 2017 kupiłem po 620 maj czerwiec w tym roku już po 700. Mam tylko problem z transportem a Ty pewno będziesz miał podwójny. W chwili obecnej nie znam ceny. Ale firma porządna nie zapomina o  swych klientach i wysyła życzenia świąteczne nawet.

@mhosaja, czekam na wyniki spalania po ustawieniach fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, alfiorz napisał:

palnik ma palic tak zeby w kotle byl bialo szary nalot

Cholerka a ja mam błękitny. Biało-szary nalot jest wtedy gdy jest spory nawiew. Jest to nic innego jak pył wywiany z palnika. Wyższe moce temu sprzyjają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dragster napisał:

Cholerka a ja mam błękitny. Biało-szary nalot jest wtedy gdy jest spory nawiew. Jest to nic innego jak pył wywiany z palnika. Wyższe moce temu sprzyjają.

No to masz blekitny, licza sie spaliny na wyjsciu i kolor w srodku kotla szary czy blekitny obojetne wazne ze nie czarno z sadzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfiorz właśnie takie mam  ze styropianem nawet 60 cm , dlatego nie mogę sobie ponarzekać , a czasami chciał bym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Joke00 napisał:

Cykl 15s, 8% obrotu, czyszczenie co 24h

Te 8% to co jaki czas jest ,rozumiem że Cykl 15 s to czas podawania , kaloryczność jaka ? moc maksymalną masz 26 kw ? jak tak to z jakim nadmuchem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas rotacyjnego czyszczenia to 180s, kaloryczność zawyzylem do 6, żeby wydłużyć przerwy w podawaniu, nadmuch max 30% przesłony otwarta w połowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak zawyżonej kaloryczności  masz niedopalony pellet ?   . Ja to widział bym tak  wagę z testu wpisz prawidłową  kaloryczność daj  5.5 , 6 to za bardzo przesadzona  , przytnij moc maksymalną  na  22 kw  będzie ci łatwiej ustawić płomień , średnia 11 , 12 kw , min 6 ,7 kw  rotacyjne czyszczenie  na razie zostaw , ale przytnij intensywność z 8% do 4%  , zacznij  od ustawienia płomienia na mocy maksymalnej [ w trakcie rotacyjnego obrotu komory  obserwuj za kazdym razem co sie dzieje z płomieniem  w% czy rośnie ? ]  jeśli będzie ok z biegiem czasu możesz czas cyklu obrotu komory skrócić np 120 s , obserwując czy sytuacja się nie pogarsza . Jeśli ten pellet jest twardy nie chce sie wypalać zacznij od cyklu  pracy 30 s  nic złego nie powinno sie dziać [ z biegiem czasu jak będzie ok możesz zmniejszyć ten cykl , zwracając uwagę czy jest lepiej , u mnie obecnie jest 24 s ]  ustawiając płomień na mocy maksymalnej  staraj się osiągnąć jak najdłuższą kitę płomienia { rozmiar ma znaczenie ] nie masz  lambdy  to trzeba  nadmuch dobrać doświadczalnie  [ ktoś kiedyś  mi powiedział że jest bardzo cienka granica  , kiedy płomień zaczyna kopcić na niebiesko , to wystarczy niewiele zwiększyć nadmuch aby spalanie było  własciwe ] zbyt duży nadmuch również skraca płomień . Jak będzie  wszystko ok moc maksymalną będziesz mógł sobie zwiększyć jeśli uznasz to za konieczne , nigdy nie zmieniaj wszystkiego naraz  w dodatku drastycznie  , po zmianie  parametru  czasem trzeba  doby żeby  zauważyć poprawę [ bardzo pomocny  do testów jest econet ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kardjano dzięki za wskazówki, zobaczę jeszcze dzisiaj na wieczór co wyszło z wczorajszych nastawów, a jak dalej będzie problem to będę wprowadzał po mału twoje wytyczne. Dzisiaj też doszedł termometr do czopucha, więc będę też wiedział jak bardzo źle jest z moim kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową kolego Robina zresetowałem ustawienia do fabrycznych. Domyślnie piec pracuje w FL i tak narazie zostawiłem.
Max moc 16kW
Max moc nadmuchu 34%
Histereza średnia H2 3C
Średnia moc 8kW
Średnia moc nadmuchu 29%
Histereza min H1 1C
Min moc 5kW
Min moc nadmuchu 24%
Min moc FL 0%
Max moc FL 100%
Histereza kotła 5C
Czas cyklu praca 15s
Kaloryczność 5.2
Intensywność 3%
Czas rotacyjnego czyszczenia 180s

Od razu zmieniłem kaloryczność na 5.5, a czyszczenie na 10% co 40s.

Na mocy maksymalnej mam płomień 70-100% i jakieś 30cm kity, chodź nie wiem czy nie za bardzo pomarańczowy (mało powietrza)... Zobaczymy co będzie w popielniku i na ściankach wymiennika po nocy.

Co sugerujesz kolego Robin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za krótko chodził na nowych ustawieniach, żeby to stwierdzić, ale już widzę, że z czasem kita się skróciła do ~20cm, a płomień waha się w granicach 55-80. W rurze palnika tworzy się czop, który przysłania palący się pellet. Chyba zwiększę jeszcze intensywność czyszczenia do 15% co 30s... Co myślisz? Czy najpierw zobaczyć jaki będzie efekt zwiększenia nadmuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Joke00 napisał:

@Kardjano dzięki za wskazówki, zobaczę jeszcze dzisiaj na wieczór co wyszło z wczorajszych nastawów, a jak dalej będzie problem to będę wprowadzał po mału twoje wytyczne. Dzisiaj też doszedł termometr do czopucha, więc będę też wiedział jak bardzo źle jest z moim kotłem.

Źle to mało powiedziano Chłop ma prawie 200C temperaturę spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

wczoraj poradziłem sobie wreszcie z tym pelletem 8 mm za 700 zł tona

takiej szlaki to na eko nie miałem aż wczoraj wieczorem wysypałem cały pellet ze zbiornika łącznie z pyłem który jest na dnie,wsypałem na nowo czysty odsiany z pyłu i ponownie zrobiłen test wydajności podajnika i co mnie zdziwiło to waga wyszła mi 2100 gr. a przed wyczyszczeniem zbiornika wydajność podajnika była na tym samym palecie na poziomie 1560-1600 gr.

Parametrów nie niezmieniałem:

moc max.36 kw nadmuch 34%

moc pośrednia 18 kw nadmuch 25%

moc minimalna 5 kw nadmuch 23%

kaloryczność miałem 5.2

Odpaliłem go i zaczęła się praca palnik po rozgrzaniu  i przejściu w moc max płomień momentalnie się ustabilizował na 100% i ani drgnie w dół  podajnik zaczął normalnie pracować bez żadnych skoków i szarpań.

Po 1-2 godzinach pracy zwiększyłem kaloryczność na 5.4 bo niedopalał pelletu i co ciekawe nawet jednego spieku zupełnie nic istny pył a w środku jasnoniebieski nalot na ściankach drzwiczek i wymienniki.

Jaki morał z tego: czyścimy zbiornik z pyłu ustawiamy na nowo wydajność podajnika i     zapominamy o jakich kolwiek spiekach.

 jak miałem za mała wydajność podaną podajnik zasypywał płomień czujnik nie widział płomienia a rzeczywiście był duży znowu go dosypywali i to zamiast się palić to się to wszystko topiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego michal  podejrzewam że śmierdzieć też przestało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test podajnika jak najbardziej , ale ten pył to raczej nie przeszkadzał, bo pył też się robi w przenośniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak przeszkadzał bo przed czyszczeniem zbiornika test wydajności kilka krotnie był wykonany i wynik był 1560-1600 a po wyczyszczeniu wynik już był 2100 i to jak mi wytłumaczysz?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo ja w zeszłym sezonie spaliłem 5 ton pelletu, i nie całe dwa miesiące temu zmieniłem zbiornik na większy i na dnie starego zbiornika było może dwa litry pyłu, po spaleniu 5-ciu ton. Jeżeli pył potrafi zmniejszyć podawanie pelletu, to albo masz ogromne ilości pyłu w pellecie , albo masz spirale przycietą za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, michal1977 napisał:

A jednak przeszkadzał bo przed czyszczeniem zbiornika test wydajności kilka krotnie był wykonany i wynik był 1560-1600 a po wyczyszczeniu wynik już był 2100 i to jak mi wytłumaczysz?

A nie miałeś źle ustawionej rury podajnika w zasobniku? Bo mi taki się trafił instalator , że wsadził ja otworem na bok i mi rura się nie wypełniała całkowicie i test wychodził na 1080g, a dzisiaj wywaliłem z dna resztki 8mm pelletu i poprawiłem rurę otworem w górę i odrazu i rura pełna i test 1880g. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i u mnie jest znacznie lepiej :) Dzięki kolego Robin60! Po kilku godzinach w popielniku widać znacznie mniej spieków. Zastanawiam się czy nie przesadzam z czyszczeniem... Może ten towar faktycznie musi mieć czas, żeby się dopalić... Obecnie mam czyszczenie 10% co 40s. Myśle, czy jednak tego nie zmniejszyć... Jak macie ustawione czyszczenie na kiepskim pellecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.