Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, robin60 napisał:

Jeśli nie znasz kodu to użyj tego 4996.

Zwiększ temp zadaną kotła do 65 minimum.

U mnie @robin60 4096fakt,że to ekogroszek.Ten 0000  to zwykły serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe tak mają . Ponadto wprowadzili kod do liczników serwisowych tak by użytkownicy nie mogli kasować ilości rozpaleń , które są podstawą wymiany na gwarancji zapalarki , ustanowili limit 3000 rozpaleń. Jak komuś padnie do tej liczby to ma za darmo jak powyżej to płaci i płacze..

 

@panczo88 ten kod to do zmiany mocy palników.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @robin60 .Bez tego kodu nawet nie miałem uaktywnionego FL i z bólem mi go podali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za dziadostwo ,płacicie i jeszcze jakieś ale ,są możliwości poprawy  działania ale nie damy wam kodów bo co,bo mamy kaprys ,normalne jaja

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadana temp podniosłem na 65 kod działa WIELKIE dzięki  .Popatrzymy jak to teraz biega .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2018 o 11:58, robin60 napisał:

 

Witam po sezonie grzewczym palenia na ruszcie przyszedł  prawdziwy czas na  sezon grzewczy ogrzewania pelletem.

Obiecałem użytkownikom KIPI którzy są nie zadowoleni z modulacji FL w tym i ja osobiście , by doprowadzić do takiej modulacji by przy rozbiorze KW z kotła gdy palnik pracuje w trybie FL nie dochodziło do przeciągania o 5 st od temperatury zadanej kotła , czym kończyło się to wygaszaniem kotła , a po niespełna 0,5 h ponownym jego rozpalaniem . Było to bardzo niedorzeczne , gdyż większość użytkowników była zdania iż tak zwana praca w trybie modulacji powinna być płynna w chwili gdzie odbywa się stały rozbiór z kotła.

W związku z powyższym proszę:

Parametr A FL  - z 5 oryginalna nastawa zwiększyć o 3 na 8

Parametr B FL  - z 40 oryginalna nastawa zmniejszyć o 10 na 30.

Proszę wszystkich użytkowników o podzielenie się swymi odczuciami czy zmiana owych parametrów spowodowała szybsze wchodzenie na modulację a tym samym schodzenie z mocy kotła co nie powinno doprowadzać do wygaszania palnika.

Pozdrawiam

W moim przypadku niestety nadal dochodzi do wyłączenia palnika z powodu osiągnięcia temperatury zadanej, przed nagrzaniem pomieszczeń. Owszem,poprawa jest znaczna, teraz palnik schodzi ze swojej mocy wcześniej, ale w moim przypadku, albo za późno albo za wolno. Na postoju, zaraz po wyłączeniu palnika, przy włączonej pompie, temp kotła potrafi jeszcze wzrosnąć o 2-4 stopnie. Natomiast po przekroczeniu pewnego progu, temperatura leci na łeb, na szyję. Może taki urok mojego kotła, że jak się rozpędzi to ciężko go wyhamować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wyhamować go tylko brakuje skali parametru A , jak się zwiększa A to trzeba zmniejszać B by nie wpadał w oscylacje. Ponadto głównym parametrem by palnik schodził ze swej mocy i zaczął szybciej modulować jest odpowiedzialny parametr A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale w trybie standard z nadzorem aby uniknąć wygaszania kotła przed dogrzaniam pomieszczeń, jakoś nie mogę się przekonać do modulacji czyli ciągłej pracy na małych mocach lub średnich , u mnie moce pośrednie słuzą  do przechodzenia z nadzoru do mocy maksymalnej i odwrotnie ,palnik zwalnia na 2st przed temperaturą zadaną kotła , nadzory nie są długie około 10 minut [ histereza kotła 1 st ] co do eko stera to wyłącza mi palnik po osiagnieciu temperatury zadanej pokojowej i osiągnięciu temperatury zadanej cwu ( obie te temperatury muszą być osiągnięte ) , a raczej najpierw przechodzi w nadzór  mimo że kocioł nie osiągnoł temperatury zadanej a po prz ejściu  zdefiniowanego  czasu nadzoru  następuje wygaszanie kotła i postój , pompa co wyłącza się  po spadku temperatury kotła do 50 st ( tek sobie ustawiłem  żeby nie wychładzać zabardzo kotła do następnego odpalenia ) do tego mam dopasowane harmonogramy [ obniżanie nocne temperatury kotła o 5 st , obniżenie temperatury cwu o 5 st } oraz praca na czas .Dzisiaj w nocy u mnie było minus siedem zużycie pelletu za ostatnią dobę 20 kg ,przy temperaturach  około 0 st gdzieś w granicach 15 16 kg , jak mam czas i mi się chce to wieczorem przeczodzę na ruszt i popalam sobie z 5 godzin drewnem jak w kominku wtedy pelletu schodzi mi nawet przy mrozach maks 10 kilo za   dobe   , wieczorem podeślę wykresy z pracy palnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w dużej mierze zależy od wielkością budynku, a o tym nie piszesz. U mnie 350m2 liche ocieplenie i poniżej 45-50 kg pelletu nie mogę zejść za diabła. Palnik rozpala się 11 razy na dobie i pracuje na max 26kw prze 11 godzin. Praca standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robin60 napisał:

Da się wyhamować go tylko brakuje skali parametru A , jak się zwiększa A to trzeba zmniejszać B by nie wpadał w oscylacje. Ponadto głównym parametrem by palnik schodził ze swej mocy i zaczął szybciej modulować jest odpowiedzialny parametr A.

@robin60, a jak się mają do siebie oba parametry, tzn czy zwiększając A zmniejszamy proporcjonalnie B, jeśli tak to o jakie wartości? Czy trzeba to robić doświadczalnie? Zwiększam A o 1, a B zmniejszam o ile?

@Kordjano, a ty przypadkiem nie ogrzewasz kanadyjki? Bo jeśli tak, to sobie możesz pozwolić na wahnięcia temp o 1 czy 2 stopnie w pokoju, bo szybko Ci o te wartości podniesie. Inaczej jest w domu murowanym, taki jak mój, gdzie 0,3 stopnia w pokoju podnosi ok 1 godz. Więc porównanie żadne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ogrzewam  jest podane w profilu  dom 200 m stare budownictwo  mur gruby cegła plus pustak w środku przerwa  plus docieplenie 10 cm styropianu ,nie mam problemu  z szybkim dogrzaniem pomieszczeń , wiec moge sobie pozwolić na przerwy w pracy palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje  palenie z ostatniej doby. Zgodziłem się na 5 odpaleń na dobe na więcej nie pozwalam .

z

8P59MB0ZJ6CHJ2S3G0380_2018-12-18 13_18_2018-12-19 13_18.png

8P59MB0ZJ6CHJ2S3G0380_2018-12-18 13_18_2018-12-19 13_18 (1).png

Edytowane przez Kordjano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze już tak nakombinowalem w ustawieniach, że czasami mam ochotę przywrócić ustawienia fabryczne i zacząć wszystko od początku :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary jeszcze połowa sezonu przed tobą ,nie poddawaj się,ja już też się nakombinowałem z szamotami ,blachami zmniejszającymi ruszt ,a teraz palę prawie jak w oryginale na poczatku,więc byle do wiosny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, robin60 napisał:

Da się wyhamować go tylko brakuje skali parametru A , jak się zwiększa A to trzeba zmniejszać B by nie wpadał w oscylacje. Ponadto głównym parametrem by palnik schodził ze swej mocy i zaczął szybciej modulować jest odpowiedzialny parametr A.

Hmmm. Dopiero jak poszedłem do sterownika i chciałem zwiększyć parametr A, zrozumiałem Twoją wypowiedź... Skala parametru kończy się na 8... Sorry, @robin60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kordjano napisał:

to moje  palenie z ostatniej doby. Zgodziłem się na 5 odpaleń na dobe na więcej nie pozwalam .

z

8P59MB0ZJ6CHJ2S3G0380_2018-12-18 13_18_2018-12-19 13_18.png

8P59MB0ZJ6CHJ2S3G0380_2018-12-18 13_18_2018-12-19 13_18 (1).png

Ile czasu Kolego pracował palnik w tym czasie bo mi wychodzi, że ok 9 godz? Zakładając, że średnio spala 3kg/h (wersja bardzo oszczędna) zjadł Ci ok 25kg przez te 24 h! 

PS Może się mylę bo nie znam wartości ustawionych w palniku Twoim i z jaką mocą max grzejesz ale z wykresu tak wynika! 

Podaję swój wykres dla porównania również w tych samych godz. ja spaliłem 17kg.

Screenshot_20181219-225416.jpg

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Borykam się z niską temp powrotu. Może to nie na temat w tym wątku, ale w z związku z tym, że "zadomowiłem" się tutaj, do Was się zwracam ze swoim problemem. Jak powiedziałem, mam problem z temp powrotu. Czytając tu i tam, wydaje mi się, że pewnym rozwiązaniem może być zamontowanie pompy kotłowej. Czy możliwe jest zamontowanie takiej pompy w miejscu oznaczonym zieloną strzałką? Jeśli tak, jakiej mocy pompkę zamontować? Kolejne pytanie, jak nią sterować, czy sterownik 850 sobie z nią poradzi, czy potrzebny oddzielny sterownik? Problem jaki widzę w sterowaniu, to moment gdy zawór 4d całkowicie otworzy się na duży obieg. Nie wiem czy ewentualnie 850 jest na tyle mądry, aby tą pompkę w tym momencie wyłączyć.

A może prościej w miejscu oznaczonym na żółto, zamontować jakiś zawór termostatyczny na 50 stopni, co stworzy dodatkowy mały obieg i korzystać z pompy CWU? Ale znowu jak nią sterować, aby ogarniała obieg CWU i dodatkowy kotłowy? Podłączyć na krótko równocześnie pod pompę CWU i CO?

Poradźcie koledzy...

InkedIMG_20181219_230216_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy 2 sezon i znowu wstawanie w nocy. Palnik 20kw ale wydaje mi się że jeden z pierwszych modeli fotokomórka na górze za dziurkami w kształcie gwiazd zapalarka ceramiczna 200w. Wydajność podajnika 8kg na godzinę z wyliczeń kipi 35sekund podawania przy rozpalaniu i nadmuch 35% ale tylko raz tak ustawiłem zasypało górę i nie wiem jak to miało się rozpalić moje ustawienia to 11sekund i 34% i w dzień ok ale w nocy po dłuższym postoju nie odpala i muszę lekko rozgarnia pelet i przy drugim rozpalaniu już pali ale męczy wstawanie o 4 w nocy a czasami po 3razy 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

cezar76czy sprawdziłeś już wszystkie możliwości programowe a zwłaszcza w parametrach ochrony powrotu czy eksperymentowałeś z przymknięciem zaworu ? Standardowo jest chyba 10% u mnie najlepiej działa przy wartości 20%. Mam zmienione również parametry mieszacza: Zakres proporcjonalności : 2 oraz Stała czasu całkowania : 160.

 

Odnośnie wątku, czy ktoś robił jakiś długoterminowy test co jest bardziej korzystne jeśli chodzi o zużycie paliwa , cykliczne rozpalanie (ok. 17 dziennie) czy praca ciągła na minimalnej mocy ?

Wczoraj zrobiłem małą zmianę, do tej pory miałem ustawioną temperaturę kotła na 65'C z histerezą 5 , a teraz mam 60'C z histerezą 10.

Wcześniej palnik pracował cyklicznie bo zawsze przekraczał zadaną temperaturę , mimo, że mam ustawione FL i sprawdzałem również nowe parametry FL A i B od robin60 , a po wczorajszych zmianach sterownik w końcu trzyma zadaną temperaturę nie przegrzewając kotła.

Jak widać , w okolicy 20:00 zmieniłem tryb.

histeraza_10_2018-12-19 06_35_2018-12-20 06_35.png

 

6 minut temu, Gumis84 napisał:

...

Hej.

Ja również mam palnik 20kW i mam takie ustawienia rozpalania.

 

parametry_rozpalania.PNG

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kashue napisał:

Odnośnie wątku, czy ktoś robił jakiś długoterminowy test co jest bardziej korzystne jeśli chodzi o zużycie paliwa , cykliczne rozpalanie (ok. 17 dziennie) czy praca ciągła na minimalnej mocy ?

Ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie jest korzystne jeśli chodzi o zużycie paliwa. Było już o tym niedawno dyskutowane w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 197, 231

17 rozpaleń dziennie to dużo za dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy sezon grzewczy z nowym kotłem i palnikiem pelletowym, eksperymentuje z ustawieniami i parametrami, poza tym dom mam z 19 wieku lekko ocieplony ponad 200m2 , nie mam jeszcze ocieplonego dachu więc zapewne ma spore straty i grzejnik zbyt szybko tracą ciepło.

W pierwszej kolejności skupiłem się na komforcie cieplnym a teraz próbuje to troszkę ulepszyć.

Na poprzednich ustawieniach kocioł od 52 do 74'C  nagrzewał się ok 37 minut następnie stygł około godziny , tym sposobem wychodzi ok. 17 rozpaleń bo na poprzednich ustawieniach histerezy zawsze mi przegrzewało temperaturę, więc kocioł się wygaszał.

Spróbuję stopniowo zmniejszać histerezę i sprawdzę efekty, czy da się zrobić wolniejsze narastanie ale dochodzące do chwili gdy palnik jednak się wyłączy, bo na obecnych mam pracę ciągłą.

Wstępnie sprawdzając w ecoNet , poziom paliwa w moim przypadku lekko wolniej spada przy pracy ciągłej niż przy cyklicznej. Zmieniłem parametry kocioł 62'C + 8his

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej z mocami, porozciągaj histerezy H1 i H2, żeby palnik popracował trochę dłużej, do tego duża histereza kotła i jak najdłuższy postój po wygaszeniu. Praca ciągła palnika na małych mocach 24 godz/ dobę nie jest ekonomiczna, to nie to  co kocioł na ekogroszek

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.