Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na sto procent, dostałem kiedyś od kolegi, rozbieral piec cukierniczy, mówił że to szamot, ale i tak nie mam już tych płyt

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbatt żeby sprawdzić czy  na dole nie ma płaszcza wodnego to chyba najprościej dotknąć ręką blachę na dole w czasie pracy palnika jak ma temperaturę wody w obiegu to jest płaszcz jak będzie poparzona to nie ma płaszcza:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darbatt żeby sprawdzić czy  na dole nie ma płaszcza wodnego to chyba najprościej dotknąć ręką blachę na dole w czasie pracy palnika jak ma temperaturę wody w obiegu to jest płaszcz jak będzie poparzona to nie ma płaszcza:)))
W sumie mozna spróbować, najwyżej będę miał pooarzone palce:-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki szamotowe. Chyba najpopularniejsze to; 230x114x25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W smieciuchu bezposrednio nad palnikiem zrobilem dwie dodatkowe polki z cegiel szamotowych zeby spaliny zawijalo czyli wychodzil plomien z palnika odbijalo z tylnej sciany kotla na przednia i znowu na tylnia potem przed wymiennikiem znowu polka i w zasadzie spaliny mialy utrudniony wylot i krazyly na zasadzie odbijania z tylu na przod z przodu na tyl z tylu na przod i na wymiennik dalej wylot w komin  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W smieciuchu bezposrednio nad palnikiem zrobilem dwie dodatkowe polki z cegiel szamotowych zeby spaliny zawijalo czyli wychodzil plomien z palnika odbijalo z tylnej sciany kotla na przednia i znowu na tylnia potem przed wymiennikiem znowu polka i w zasadzie spaliny mialy utrudniony wylot i krazyly na zasadzie odbijania z tylu na przod z przodu na tyl z tylu na przod i na wymiennik dalej wylot w komin  
 
W sumie kumam o co chodzi ale czy podczas czyszczenie nie trzeba tej konstrukcji rozbierać do czyszczenia a potem znowu układać te klocki LEGO :-) ?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, alfiorz napisał:

 Co do przepalenia scian kotla nie ma co przesadzac i malo prawdopodobne ze kiedys do tego dojdzie...

Hehe, palnik spokojnie rozgrzeje blachę do czerwoności. Jak się kocioł złoży na dole w harmonijkę to wtedy będzie widać czy był płaszcz czy nie. Ale to takie ekstremalne. Swoją droga myślę, że @Darbatt już by zauważył. Przynajmniej ja widziałem to po pierwszym odpaleniu jak mi mój SATURN V chciał wystartować na księżyc. :))) heheheh Trza było go awaryjnie hamować ;))))

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie chyba nie ma płaszcza na dole komory spalania bo raczej takich efektów nie widziałem a obserwuje kocioł nader często odkąd go mam, mm może nawet za często wg domowników:-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



może nawet za często wg domowników:-)


Hehe, jakbym moją słyszał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Darbatt napisał:

No to u mnie chyba nie ma płaszcza na dole komory spalania bo raczej takich efektów nie widziałem a obserwuje kocioł nader często odkąd go mam

Właśnie pewnie masz bo u mnie to izolacje i farbę paliło już :) Lub też szamot robi swoje. Gorący od dołu nie jest?

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Darbatt napisał:

W sumie kumam o co chodzi ale czy podczas czyszczenie nie trzeba tej konstrukcji rozbierać do czyszczenia a potem znowu układać te klocki LEGO :-) ?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Odkurzaczem wciagel jak cos sie nazbieralo a zrobilem takie przerwy zeby spokojnie rura wchodzila miedzy poziomami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usune jutro tą płytę z przad palnika i sprawdze, dziś już leże na kanapie przed TV, a skoro będzie gorąca to nie dawać szamotu, dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest sama blacha to lepiej wermikulit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzaczem wciagel jak cos sie nazbieralo a zrobilem takie przerwy zeby spokojnie rura wchodzila miedzy poziomami
Kombinacje, kombinacje, kombinacje, to się chyba nigdy nie skończy :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co kombinować wstaw tam kawałek blachy jak robin napisał i po  po problemie  nie musi być nawet żeliwna  byle była gruba  i tak długo wytrzyma . Żeby sprawdzić  czy jest tam płaszcz  można dziurkę wywiercić jak sie woda poleje to znaczy że jest haha .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Darbatt napisał:

Kombinacje, kombinacje, kombinacje, to się chyba nigdy nie skończy :-)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Łe tam, i tak chodzisz do kotłowni? A gdzie będziesz browca pił :)? Nie można tak bezobsługowo. To niezdrowe jest. 

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co kombinować wstaw tam kawałek blachy jak robin napisał i po  po problemie  nie musi być nawet żeliwna  byle była gruba  i tak długo wytrzyma . Żeby sprawdzić  czy jest tam płaszcz  można dziurkę wywiercić jak sie woda poleje to znaczy że jest haha .
No bardzo ciekawy sposób :-) stu procentową pewność

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2018 o 10:21, Dragster napisał:

To policz sobie 2,5kg * 24h. :))) No nie wiem czy tak mało :)))

A tutaj poniżej Dragster podawane zużycie już takie jak i mi wychodzi przy max mocy.

Zrzut ekranu 2018-11-30 o 20.26.59.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.