Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No jak to, w reklamie uf regulator to same dobro ,40% oszczędności opału,suchy komin itp.itd.

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kordjano napisał:

Jeśli postoje kotła są  dwukrotnie dłuższe  od pracy to musi być dobrze ,palnik nie ma czasu nażreć się pelletem . Kolego Darek  fajnie to sobie wymyśliłeś ,wygląda na to że ten bufor  przy paleniu pelletem  wcale nie musi być taki duży  500 l już by wniosło spore zmiany ,i na koniec jedno pytanie  , wykorzystujesz harmonogram czy dużą histerezę kotła ?

Wykorzystuję histerezę na maksimum tzn. zadana 70 stopni w FL i histereza 30stopni szkoda że nie można większej to bym dodał ze 3 stopnie. Ogrzewam stary bliźniak poniemiecki 100m2 ale ocieplony dosyć solidnie. Nie przegrzewam chodzę w swetrze :) temperatura teraz utrzymuje się 20,5 stopnia. Teściowej która spuszcza wodę nie posiadam:) . Mam stare centralne z grzejnikami żeliwnymi przewymiarowanymi po ociepleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dragster napisał:

Kolega @Darek21 ma 300l zładu wody w kotle i bojlerze. Pytanie co tam ogrzewa? 

Muszę się zmobilizować i sprawdzać jak będzie u mnie. Co prawda mam 140l ale jakiś tam efekt powinien być widoczny. Tylko bez zabezpieczenia antypoparzeniowego nie mam zamiaru się bawić.

Dragster  wydaje mi się  ze u ciebie to  nie na wiele się zda  140 l to nie 240  kolega  Darek  ma mały kociołek  i zupełnie  inny rozbiór ciepła  , grzejniki żeliwne  więc sam widzisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Darbatt napisał:

teraz natomiast po założeniu dymi mi jak z elektrowni Bełchatów,

Nie wiem jak to wygląda dokładnie u Ciebie ale powiem Ci że ja dzisiaj zobaczyłem u siebie pierwszy raz dym (delikatny niemniej widoczny). Tłumaczę to sobie że "wina" jest po stronie mrozu (rano było -5).

Tak więc chyba to jest normalne zjawisko że jak jest zimno to go widzimy.

Edytowane przez wróbel75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś rano zero dymu,jak się dobrze wszystko spali dymu nie powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kordjano napisał:

Dragster  wydaje mi się  ze u ciebie to  nie na wiele się zda  140 l to nie 240  kolega  Darek  ma mały kociołek  i zupełnie  inny rozbiór ciepła  , grzejniki żeliwne  więc sam widzisz .

Też tak myślę. Zresztą nie trzeba nic przerabiać by sprawdzić.

Godzinę temu, Darbatt napisał:

Ale mam trochę inne pytanie odnośnie regulatora smartflow. Przed założeniem regulatora praktycznie nie widziałem dymu z komina, no może jakiś mały przy rozpalaniu, teraz natomiast po założeniu dymi mi jak z elektrowni Bełchatów

Pewnie para wodna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś  ma ochronę powrotu włączoną na zaworze 4 drogowym? uważam że u mnie bardzo źle to działa.

1. Piec w postoju temperatura powrotu ok 60 stopni (ustawiona ochrona na 50)

2.uruchamia się pompa mieszacz oraz zawór zaczyna się przekręcać w pozycje otwartą

3. temperatura na mieszaczu rośnie a na powrocie szybko spada, Gdy temperatura powrotu spadnie poniżej  stopni to zawór zaczyna się zamykać do wartości ustawionej w przymknięcie przymknięcie zaworu.

i teraz zaczyna się problem 

4.Temperatura powrotu dochodzi do 50 stopni zawór znów zaczyna się otwierać temperatura powrotu spada poniżej 50 i znów wraca do punktu 3.

Według mnie po punkcie 3 zawór powinien zacząć skokami przekręcać się w pozycje otwórz np. 1 sekunda pracy 5 sekund  przerwy i sprawdzać temperatury.

a pracuje ciągle co skutkuje kręcenie prawo lewo bez przerwy i gwałtownymi skokami temperatur mieszacza i powrotu jak jest u was?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługę zaworu masz na ecoMAXie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krzych0318 napisał:

Witam czy ktoś  ma ochronę powrotu włączoną na zaworze 4 drogowym?

Wyłącz ochronę temperatury powrotu. Zawór nie będzie pracował prawidłowo i stabilnie próbując jednocześnie utrzymać wysoki powrót i stałą temperaturę w obiegu. Jeśli masz prawidłowo dobrany i zamontowany zawór 4D, to przy wyłączonej ochronie powrotu i tak będzie ją trzymał na przyzwoitym poziomie, a za to temperatura za zaworem będzie stabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest regulator PID. Czym większy uchyb od zadanej tym większe ruchy siłownika. Możesz to nieco zmienić zmniejszając zakres proporcjonalności. O ustawieniach było już wałkowane wiele razy. Przy 4D chyba najlepszy efekt daje wyłączenie ochrony powrotu. Zobacz na wykresach użytkownika @papen76, niedawno wrzucał screeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. U mnie, przy wyłączonej ochronie powrotu na powrocie 10C mniej niż na zasilaniu. Mogłoby być lepiej, ale to tylko 4D :) Za to jest stabilnie, bez niepotrzebnych skoków temperatury i ruchów siłownika.

Temat zaworu 4D był wałkowany wielokrotnie. Poszukaj w dziale Instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz moc max i doświadczalnie dobierz ją tak, żeby palnik i kocioł za mocno się nie "rozpędził". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alfiorz napisał:

Panowie czy mozna zmienic jakis parametr zeby w trybie fl palnik szybciej zaczal modulowac moca chodzi mi o to zeby nie przebijal temperatury i dochodzac do zadanej wczesniej schodzil z moca a jak spadnie temp zadana to wczesniej zaczal modulowac zeby dobic do zadanej

Musisz poczekać na tę odpowiedź ponieważ jestem po zaawansowanej lekturze z dobrymi ludźmi z PLUM którzy zagłębili mnie w wiedzę tajemną parametrów A,B,C FL którzy pisali ten algorytm i obecnie testuję ale wyniki są więcej niż obiecujące. Dam odpowiedź dopiero jak to u mnie wypali i będzie pięknie pracować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam czy ktoś  ma ochronę powrotu włączoną na zaworze 4 drogowym? uważam że u mnie bardzo źle to działa...


Witaj! Przez dwa sezony miałem włączona ochronę powrotu zanim nie doczytałem na forum i w instrukcji, że nie zaleca się jej włączać przy zaworze 4D. Ale jako że człowiek silnie przestraszony, to dopiero teraz ją wyłączyłem, a skutek jak na screenach.
Pierwszy to 2017 z trybem FL, drugi 2018 z trybem standard. Wybrałem przedział, w którym sterownik przez dłuższy czas modulowal moc.
Kocioł 70 zadana, powrót spada do ok. 43 minimum. Zawór przestał latać. Tak to zostawiam i obserwuję dalej.31a714da5b206b0f657a0243b3a98db6.jpg8aceb20222338978bd9adbe1ad9eac25.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alfiorz, co chcesz osiągnąć? Tryb pracy ciągłej bez wygaszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym więc problem? Ustabilizuj kocioł, ustaw moc max na początek np 11 kW. Histereza kotła na 1. Nadzór 60 minut. Jeśli przebije, to w nadzorze jak temp. na kotle spadnie poniżej histerezy +5 stopni, znowu wejdzie w tryb pracy. Z czasem się ustabilizuje, dobierzesz tak moc max, żeby za często nie wchodził w nadzór

Albo w trybie standard duża histereza H2, np 16 stopni

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobie tak bo sterownik mam 350 dlatego chce zmienic modulacje na palniku, gdybym mial godzinny nadzor to nawet mnie tu nie ma a cale kombinowanie spowodowane 10 minutowym czasem nadzoru. Poza tym palnik powinien byc caly czas ustawiony na moc max i min w fl bez ograniczen i sam dobierac do zapotrzebowania moc a nie robi tak bo jak spadnie mu temperatura to wchodzi na moc max i kreci ta moca praktycznie do osiagniecia temp zadanej to co to za modulacja ja sie pytam?

Edytowane przez alfiorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.