Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, trochę z innej beczki, być może już była na to pytanie odpowiedź za co z góry przepraszam, jaki jest kod serwisowy do sterownika pokojowego ecoster touch? Szukalem wszędzie ale nie mogę znaleźć. Z góry dzięki.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mwanamaji napisał:

Zasypałem dziś nowy pellet. Ewidentnie pachnie drzewem liściastym. Płomień pokazuje 25-50% wzrokowo też jakby mniejszy (wcześniej było 70-95%). Test podajnika zrobiony prawidłowo (wyszło 13,9kg/h). Moce mam 10-7-3kw, nadmuchu 35-25-21%, kaloryczność 5,0. Czas pracy pieca czyli dobicie do temperatury termostatu mniej więcej jaki sam jak wcześniej.

 

Od czego zacząć regulację żeby poprawić płomień? A może nic nie dotykać skoro grzeje dobrze?

Właśnie o to chodzi żeby grzało dobrze , tak to już jest że pellet iglasty będzie się palił szybciej i większym płomieniem , wystarczy porównać jak pali się drewno sosny a drewno dębu czy buka , spróbuj wydłużyć mu czas cyklu praca , jaki miałeś wcześniej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas cyklu pracy mam 15s. Zwiększyłem kaloryczność do 5,2. Płomień wzrokowo jest większy, sterownik pokazuje 35-55%. Po wygaszeniu palnika zauważyłem kilka niedopalonych granulek, na poprzednim pellecie był sam pył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kordjano ma rację.

Spróbuj cykl 30 s. Porównaj do kominka - iglaste pali się o wiele szybciej i intensywniej niż np. grab czy dąb.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 05:37, Tomek0407 napisał:

Rzegus masz mistrza w pisaniu, w  wyrazie "chociaszrzby" mogłeś jeszcze użyć "ż". Pozdrowienia

  • A ja myślałem że to forum o palnikach kipi a nie ortografii  emoji6.png . Przepraszam Panowie ale tak mi się dzieje gdy odpisuje z telefonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tylko nie pisz postów prowadząc samochód

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie hasła do ustawień parametrów serwisowych, czy coś się zmieniło? Z poziomu sterownika przy kotle dalej mogę wbijając 4x0 zmieniać ustawienia, zaś próbując zmieniać jakikolwiek parametr w ustawieniach zaawansowanych przez komputer to  wyskakuje mi komunikat, że nie mam uprawnień i musze podać hasło. Wklepuję też te 4x0 i nic. 

A już myślałem, że mnie nic nie zaskoczy. Jakaś podpowiedź ze strony forumowiczów by się mi przydała. Z góry dziękujęl

 

Zrzut ekranu 2018-10-04 o 21.50.22.png

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cztery zera przez internet działają 3ed18323bd11ad4b00e9c3384327a679.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No He, ale jak to się stało, soft zaktualizowałeś? Próbowałeś 4996 takie jakie jest prawdopodobnie w nowych sterownikach do KIPI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też błędne hasło. Może w ogóle reaguje na każde hasło jako błędne. Dzwoniłem do  serwisu Pluma i czekam na ich podpowiedź. Dziwna też sprawa bo ich serwisant potrafi zmienić nastawy od siebie u mnie, a ja już nie. Próbowałem z różnych komputerów bo już myślałem, że mój szwankuje i blokuje, ale cały czas to samo -  brak możliwość dokonywania zmian. Dam znać jak to się naprawi.

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu kilku postów, płomień się poprawiłem na 35-80%. Zmieniłem czas cyklu pracy na 25s, intensywność czyszczenia na 5%  i czas czyszczenia ze 180s na 90s

Dodatkowo próbuje dopasować moc minimalna w FL tak żeby temperatura kotła delikatnie spadała. Załączaniem i wyłączaniem pieca staruje termostat pokojowy.

 

Dzięki za pomoc i trafne uwagi.

Edytowane przez mwanamaji
Podziękowania.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu dostrajam ustawienia w sterowniku ale pewnych rzeczy nie rozumiem, w związku z czym proszę o wskazówki.

W instrukcji jest napisane , że obniżenie nocne dla kotła powoduje jego wygaszenie , akurat taka opcja by mi pasowała, aczkolwiek u mnie po uruchomieniu obniżenia nocnego, ustawieniu harmonogramu oraz wartości obniżenia , kocioł zamiast wygaszać się obniża zadaną temperaturę.

image.png.a0e17d33ea19ef2a667ce7122648171c.png

Moja instalacja przypomina tą z rysunku poniżej, posiadam 2 pompy CWU i mieszacza oraz zawór 4D, nie rozumiem filozofii ustawienia minimalnej temperatury pompy CO. Mianowicie by działała mi pompa CWU i mieszacza temperatura kotła musi być wyższa od parametru "Temperatura załączenia pompy CO" , co jest dla mnie dziwne, ponieważ ja nie używam pompy CO, nie jest u mnie podłączona , używam jedynie pompy mieszacza i CWU. Czy to ma coś wspólnego z ustawieniem w mieszaczu  "obsługa mieszacza: pompa CO"  , rozważałem ustawienie "tylko pompa" ale opis funkcji straszy wyłączeniem zaworu 4D. Dodatkowo po przekroczeniu temperatury Temperatura załączenia pompy CO" pompa mieszacza zaczyna pracować... ignorując to , że np zawór 4D jest zamknięty czyli dogrzewa jedynie powrót.

Bonusowe pytanie, czy macie w sterownikach nowsze softy niż z 2016?

Pozdrawiam

image.thumb.png.fcd18fb7894a0762aaa6f68c34cd3eb6.png

 

Edytowane przez Kashue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mwanamaji napisał:

Po przeczytaniu kilku postów, płomień się poprawiłem na 35-80%. Zmieniłem czas cyklu pracy na 25s, intensywność czyszczenia na 5%  i czas czyszczenia ze 180s na 90s

Dodatkowo próbuje dopasować moc minimalna w FL tak żeby temperatura kotła delikatnie spadała. Załączaniem i wyłączaniem pieca staruje termostat pokojowy.

 

Dzięki za pomoc i trafne uwagi.

Z intensywnością i czasem czyszczenia jeszcze potestuj , bo jak się przesadzi, to może robić spieki lub będzie wyrzucał niedopalony pellet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek30 właśnie wcześniej zauważyłem niedopalony, teraz jest sam pył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mwanamaji napisał:

Po przeczytaniu kilku postów, płomień się poprawiłem na 35-80%. Zmieniłem czas cyklu pracy na 25s, intensywność czyszczenia na 5%  i czas czyszczenia ze 180s na 90s

Dodatkowo próbuje dopasować moc minimalna w FL tak żeby temperatura kotła delikatnie spadała. Załączaniem i wyłączaniem pieca staruje termostat pokojowy.

 

Dzięki za pomoc i trafne uwagi.

No i  bardzo dobrze zrobiłeś  ,sam widzisz  że trudniejszy pellet potrzebuje  więcej czasu na dopalenie  ,trzeba tu zaznaczyć że zmniejszając  czas czyszczenia  trzeba zmniejszyć też intensywność czyszczenia  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, żeby wyjąć w kotłowni z zasilania econet,  tak zrobiłem i pomogło na mój problem. W polu hasło wpisałem 4x0 i tym razem nie został odrzucony. W sumie to do końca nie wiem czy to ja, czy może w serwisie coś pokombinowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miał jakąś zwieche. W elektronice to się zdarza.  Albo po prostu wielokrotność wpisywania błędnego hasła, zawiesiła econet, może to być nawet celowe. 

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spieki to chyba z wulkana  a nie z palnika kipi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.