Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

No a laik myśląc o Kipi zobaczy temat na ponad 130stron i się będzie bał, że tak problematyczny - a tutaj 75% rozmów nie na temat palnika :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to forum jest moim zdaniem najbardziej merytoryczne ze wszystkich, które do tej pory czytałem. Kipi i Plum powinni nam dać jakąś promocję

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak już jest ,na forum było coś omawiane ale nie każdemu się chce całość czytać i pytania się powielają ,a często schodzą na inny tor ,życie.... ps.grab załapał ,kociołek w 4h wciągnął go na kolacyjkę,,,,,no przez nasze forum to mpm prawie nie nadąża z produkcją ,żartowałem w 2tygodnie kociołek zrobią,a kipi to pewnie to samo ,za parę lat to peletu braknie albo drzewa zaczną mielić

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego ze ciśnienie na montaż palnika wzrasta.Gdybym miał pewność stałości ceny i dostaw dobrego peletu też pewnie wstawiłbym palnik do swojego kociołka.Kusi mnie dobra modulacja mocy,odpycha koszt.

Ten pellet wcale ni musi być taki dobry , ważne żeby nie był przesadnie drogi , modulacja to jedno ,ale komfort użytkowania to bajka , jeśli ktoś palił wcześniej kotłem tradycyjnym , codzienne usuwanie popiołu ,codzienne rozpalanie ,to wie o czym mówię , do komfortu człowiek przyzwyczaja się bardzo szybko , na dzień dzisiejszy nie wyobrażam  sobie powrotu do przeszłości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to forum jest moim zdaniem najbardziej merytoryczne ze wszystkich, które do tej pory czytałem. Kipi i Plum powinni nam dać jakąś promocję

 

www.kochowka.blogspot.com

Na  przykład  zapalarkę gratis !

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pytanie na temat peletu do kipi. Widzicie z waszych doswiadczen jakies roznice w spalaniu peletu o roznych cenach? Chodzi mi czy drozsze peletu wytrzymywaly wam dluzej niz tanie noname? Procz ceny jak wiadomo roznica jest w popiele tylko pytanie czy jest sens palic pelet za ~1000zl i wybierac popiol dwa razy w msc? Czy palic peletem za ~500zl i miec zaoszczedzone i wybierac popiol 4 razy w tygodniu? Macie jakies uzasadnienia co do tego? Natknalem sie na rozne sposotrzezenia i wiekszosc wychodzi ze tanszy kupuja bo nie widza zadnej roznicy. Dlatego pytanie jak wasze doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w takim miejscu, że w najbliższej okolicy różnica w cenie pelletu no name, a certyfikowanego to ostatnio było 70zł. Gdyby ten no name kosztował 500-600zł a nie ponad 800, to bym kupił i używał. Było z niego sporo więcej popiołu, trzeba było również dawkowanie podnieść z 20% żeby kocioł działał tak jak na lepszym pellecie. Palnik KIPI jest w stanie "łyknąć" różne gatunki pelletu, ale trzeba po testować i policzyć czy faktycznie z tego tańszego będzie jakaś oszczędność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet którym ja palę jest połowę tańszy od najlepszych na rynku , więc chyba nie ma szans wycisnąć 100% energii więcej z tego drogiego pelletu, żeby można było powiedzieć że na jedno wychodzi. Ten tańszy pali się dobrze, piec wystarczy raz na tydzień szczotką przeczyścić , a popiołu jest około 0.5 kg. na tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zauważyłem wielkiej różnicy. Może trochę więcej popiołu miałem.a

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też narzekałem na to czym teraz palę, przeżyję to 1,2% popiołu.

Ciekawe czy ludzie z mojej gminy, którzy zdecydowali się na modernizację swoich kotłowni będą mieli obowiązek palić pelletem certyfikowanym. Ciekawe też kto w przetargu wygra i zamontuje te kilkadziesiąt kotłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi kotły mogą być takie, że tanim nie popalisz, bo palnik może sobie nie dać rady z czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie każdy kocioł będzie miał KIPI czy REVO. Jednak inne konstrukcje mają spory problem z tańszym pelletem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat noname mam po okolo 650 zl a certyfikowany z dostawa ponad 1200 takze nie oplaca mi sie tego sciagac. Pytam bo kiedys natknalem sie w necie na taki temat gdzie tylko certyfikowane najlepsze ale co z tego jak ogrzewanie pradem by wyszlo taniej gdyby kupowac certyfikowany. Ja z ta mysla kupilem kipi i palnik radzi sobie z wszystkim ladnie ale od strony serwisu i producenta nie kupilbym juz wiecej. Wolalbym doplacic do palnika z innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę złego słowa powiedzieć. Jak miałem problemy na początku, to gość z serwisu producenta pomógł mi w sobotę o 20:30. Przez telefon oczywiście, ale fajnie, że był dostępny.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kazde pytanie zadane serwisantowi i dzwoniac do kipi to zawsze zly pelet, zly kociol, zly budynek, wszystko zle, palnik ***  jak kociol nie mogl dobic do zadanej temp. to montażysta uciekal gdzie pieprz rosnie i nie poradzil sobie z tym. Zamontowal kase zgarnal i nara. Teraz nawet telefonu nie raczy odebrac. Takze dziekuje za taki serwis...

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja miałem więcej szczęścia. I montażysta miejscowy wstawiał palnik i przerobił instalację.

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem sam sobie serwisem bo kupiłem palnik przez internet ,i sam to sobie założyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dzwoniłem do firmy kipi na ten numer co jest na stronie i nikt nie odbierał tylko poczta ale ja tak naprawdę to przez mpm-a brałbym palnik kipi bo sprzedają od razu z pasującymi drzwiami i w razie awarii przekładasz na normalne drzwi i masz normalnego ds-a 12-14 5 klasa emisji ,palnik z drugimi drzwiami pod ten palnik i sprzętem typu sterownik 850 rura ze ślimakiem i pojemnikiem za 5200 śpiewają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bylem w temacie zaglebiony bo mi kazdy mowil ze montaz trzeba poprawnie wykonac ze jakies katy odleglosci itp a okazalo sie ze to sciema i sam bym se to zrobil to mialbym nowszy sterownik i lepiej zamontowane i przede wszystkim tansze. Zaluje ze wzialem to od tego goscia no ale trudno juz sie nie bede denerwowal szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dzwoniłem do firmy kipi na ten numer co jest na stronie i nikt nie odbierał tylko poczta ale ja tak naprawdę to przez mpm-a brałbym palnik kipi bo sprzedają od razu z pasującymi drzwiami i w razie awarii przekładasz na normalne drzwi i masz normalnego ds-a 12-14 5 klasa emisji ,palnik z drugimi drzwiami pod ten palnik i sprzętem typu sterownik 850 rura ze ślimakiem i pojemnikiem za 5200 śpiewają

Ja bym wzial palnik ecofire gdybym mial znowu kupowac. Widzisz ja za komplet dalem ponad 6 i mam sterownik 350 wypisz wymaluj to samo co 850 z tym ze mniej pomp obsluguje a tak naprawde rozni sie wszystkim i tego moj serwisant nie wiedzial...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60

Kolego @alfiorz ja na Twym miejscu bym takowego serwisanta omijał szerokim łukiem , a wręcz w dobie takich możliwości wyeliminował z rynku pracy, z tego co piszesz to facet się bierze za coś o czym kompletnie nie ma pojęcia jedynym jego pojęciem jest to by kasa w kieszeni grała. To wszystko. Radzę zmienić serwisanta jak sam nie jesteś  w stanie sobie poradzić każdy z nas gdzieś mieszka i zawsze Ci doradzi który ma najbliżej do Ciebie i zrobi Ci kompletny serwis z nasmarowaniem raz w roku. A jak nie masz zaufania laterm zdejmujesz palnik z flanszy dzwonisz do KIPI wysyłasz i oni CI zrobią przegląd. Czy to takie trudne.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie każdy kocioł będzie miał KIPI czy REVO. Jednak inne konstrukcje mają spory problem z tańszym pelletem. 

Ja mam palnik który "żre" nawet przemysłowy pelet z plastikiem i piaskiem i nie trzeba nic smarować, kombinować z przesłoną itp.  Dostępny jest też z Plum-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @alfiorz ja na Twym miejscu bym takowego serwisanta omijał szerokim łukiem , a wręcz w dobie takich możliwości wyeliminował z rynku pracy, z tego co piszesz to facet się bierze za coś o czym kompletnie nie ma pojęcia jedynym jego pojęciem jest to by kasa w kieszeni grała. To wszystko. Radzę zmienić serwisanta jak sam nie jesteś w stanie sobie poradzić każdy z nas gdzieś mieszka i zawsze Ci doradzi który ma najbliżej do Ciebie i zrobi Ci kompletny serwis z nasmarowaniem raz w roku. A jak nie masz zaufania laterm zdejmujesz palnik z flanszy dzwonisz do KIPI wysyłasz i oni CI zrobią przegląd. Czy to takie trudne. :)

Sam spbie to nasmaruje tylko chodzi o fakt ze nie zna sie a bierze sie za montaz palnikow i nie wie jak ustawic. Gadal najmniejszy nduch i zrobil taki ze piec nie osiagal temperatury i byl caly z sadzy teraz juz sie uporalem i wiem ze to proste jak budowa cepa wszystko jest i nigdy juz nie bede w przyszlosci korzystal z serwisu.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.