Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czy zrobi to sam czy nie. W zależności od sterownika, mocy palnika, dodatków 5-6tyś trzeba liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to prawie nowa 16 kw można dostać bez mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś pisał o kiełbasach? To moja kielecka spieczona. Po czyszczeniu palnika i zasypaniu 6 mm sosenki. Po spaleniu 3 worków

post-76031-0-99829300-1518894676_thumb.jpg

Edytowane przez kocur34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś pisał o kiełbasach? To moja kielecka spieczona. Po czyszczeniu palnika i zasypaniu 6 mm sosenki. Po spaleniu 3 worków

Dziesięć centymetrów kiełbachy, to sie niema co dziwić że się sam nie wyczyścił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaa on się czyścił bo kilka mniejszy leżało w popielniku. Ale to przesada żeby aż takie spieki się robiły. Na retorcie 3x mi wyrzuciło pellet do popielnika raz kurna niemal cały zasobnik 75kg w ciągu 3 lat palenia. teraz to by ją zakleiło że młotem udarowym bym nie odkuł. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Kocur a próbowałeś pelletu z sekpolu? Podobno dobra firma ;) W Twoim rejonie.

Na razie nie dotarłem dzisiaj przyszła dostawa od mojego sprawdzonego dostawcy. Przywiózł mi tez trochę przemysłówki 8mm zobaczymy co to za cudo. Dobrze że tej sosny mam tylko 11 worków po 15 kg do spalenia bo to porażka. Szybko wyhaczyłem że płomień nie taki i zajrzałem do kotła. Ja ich kurna wszystkich przetestuję w świętokrzyskim.  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś pisał o kiełbasach? To moja kielecka spieczona. Po czyszczeniu palnika i zasypaniu 6 mm sosenki. Po spaleniu 3 worków

Kocur, to ja pisałem o kiełbasach. Moje były podlaskie. Powiem Ci, że w porównaniu do moich, to cienizna... Szkoda, że swoje już wyrzuciłem, bo moglibyśmy się porównywać. Lepszy kaliber wyciagałem po jednej godzinie palenia. Także wiesz, nie masz co narzekać...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar76 nie narzekam tylko poglądowo wrzucam co mi się tam zadzieje  w palniku. Może ku przestrodze. Ale to jest jakaś katastrofa że nie myślą przyszłościowo. Przecież ja nie polecę nikomu takiego dostawcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej będzie jak cwaniaczki wyczują że ludzie wszystko kupią, i będą pelletować wszystko co koło domu znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty się z Tobą zgadzam. Wcześniej nie było problemu z dostawami. Dzisiaj kurna ciężko się doprosić. Niedaleko mnie jest jeden z wiodących producentów pelletu ale ceni się bo ma cały czas zbyt. Ale przyjdzie i na niego czas do testów  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać aż ktoś wpadnie na pomysł, żeby śmieci zamiast wywozić, pellet będą robić , i cała ekologia psu w d...e hahaha

Edytowane przez misiek30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety kotły na ekogroszek wycofują pozostaje pellet lub inne jak gaz czy ostatnio głośno że elektryka spadnie w cenie. Więc będą windować ceny. Jeszcze jakby jakość szła za tym to ok. Ale jak sprzedają takie badziewie to będą jednorazowe strzały mieli i będą padać na rynku paliw. Ostatnio nie widuje ogłoszeń dostawcy łuski słonecznika od którego przytuliłem 2 tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur, polemizowałbym. Dostawca od którego raz wziąłem pellet produkujący kiełbasy, z tego co wiem, ma się dobrze i nie nadąża z dostawami. Przyjeżdża do niego TIR z dostawą, a na drugi dzień już tego pelletu nie ma. Jestem beniaminkiem jeśli chodzi o palenie pelletu, ale teraz jest bieda z nędzą z pelletem. Kolejki, zapisy, cena z kosmosu, jakość do bani... Szwagier palił już zeszłym sezonie i nie narzekał na brak pelletu i cenę. Kupował po kilka, kilkanaście worków, ale gdzie nie zajechał, tam zawsze kupił i w o wiele lepszej cenie niż obecnie. W moim regionie obecnie jest bieda. Czas oczekiwania- ok 2 tyg, cena jak za wungiel i w dodatku bardzo ruchoma. Poza tym od jednego dostawcy dostajesz za każdym razem inny pellet. Podaż napędza rynek. Ludzie kupią wszystko, oby się paliło w palniku. Odnośnie słonecznika, to kilka dni temu widziałem ogłoszenie w swoim regionie za 750, a ty kupiłeś chyba poniżej 400. Więc to obrazuje jaka jest podaż. Ekologia, panie. Oby drzew starczyło na nasze ogrzewanie. Albo słonecznika... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę jeszcze samemu zobaczyć jak to z owsem będzie. Spróbuję.

Jak w czerwcu będzie ciężko, to wtedy będzie można się martwić.

Edytowane przez arekgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 24-ech godzinach mogę powiedzieć, że może coś z tego będzie, pali się ładnie, popiół jest , ale drobny z małymi gródkami, palnik czyści się dobrze, waga w teście 2100 gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat wygrzebałem przez przypadek. Zdjęcia dają do myślenia :)

http://instalreporter.pl/ogolna/chronic-czy-nie-chronic-powrot-w-kotlach-stalopalnych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 kg dziennie 3d3d41977225d8ca3d4b13a4864c22ca.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że przy pelletowych powrót może mieć mniej niż przy węglowych, to pewnie wynika z wilgotności paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.