Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dokładnie jak mówisz robin. Małe sprostowanie- "potwór" ogrzewa 3 rodziny. Z tym zobowiązaniem do ogrzewania to bym polemizował, bo kotłownia na kłodkę zamknięta nie jest... Ale jak to mówią- przyroda jest okrutna...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Darek21 dokładnie tak ze słonecznika. 

 

A teraz Was moi mili Państwo (mamy Panią) rozbawię bo luknąłem dzisiaj na ilość rozpaleń. Od 4 października do dzisiaj zapalarka się załączała 1063 razy. To jest wynik na słoneczniku a nie tam jakieś spalanie po 15 kg na dobę ;DDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektrownia ma z Ciebie pociechę ale ze mnie ma jeszcze jakies 2x większą

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen nie możliwe myślałem że będę przodował w tych rozpaleniach. Dzisiaj znów w dzień 3 x w tym jeden postój. Kurna nie idzie tego ustabilizować w trakcie 2 ton. Trzeba by ze 4 spalić to może coś by z tego wyszło. Kurna gość niedaleko mnie ma zapalarki po 120 zł chyba podjadę i kupię na wszelki wypadek. Ale na trocinach chyba już będzie lepiej jeszcze tydzień wytrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Cezar76 ale sprostuj i napisz kolegom , że to co ten potwór ogrzewa to mały bloczek gdzie jest klatka schodowa tak itd. i zamieszkują w nim 4 rodziny tak więc nic dziwnego , że musisz grzać jak zostałeś do tego zobowiązany i koszty też się dzielą na wszystkich.

 

Spytaj naszego wspólnego znajomego czy w Twym przypadku nie nalażało by dołożyć bufor.- ale gdzie ty go zmieścisz.

No właśnie... Ja ten bufor mam na codzień do grzania... Odbiór mam zaje...sty...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zamiast palnika jakaś duża farelkę do kotła wstawić?

 

PS. Te moje rozpalenia to oczywiście z ostatnich 13 miesięcy

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie jest chyba ze mną aż tak źle. Myślałem że przekroczyłem jakąś magiczną liczbę. Niby producent daje gwarancje na 3 tys rozpaleń. Ale jak szukałem informacji to niby ceramiczne wytrzymują około 10 tyś w porównaniu z poprzednimi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack, całe szczęście, że w kipi grzałka ma 150 W. Sąsiad ma Defro i grzałę potężną, 870 W zapalanie, 123 W praca...

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar76  pochwal się więcej niż mi w tamtym roku czy tak samo (w okolicach 60 kg) :) 

 

 

Darek, ja przy temp. - 10 i palniku 36 kw spalałem duuużo więcej... 

 

Ło żesz ty.... Ja tylko mam nadzieje, ze nie spali mi dużo więcej niż czeskiego ekogrocha wszak 250m2 do ogrzania. W tej chwili wychodzi przy średniej ~0st jakies 25kg ale przy -15 to i 50kg poszło. Czeskiego badziewia oczywiście. Kupiłem 2 lata temu 8t bo tanio i do teraz się bujam.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragster tylko to moje spalanie ze zeszły rok było w domu niezaizolowanym, o parametrach domu zbudowanego w latach 70-tych, a i temperatura była w tamym roku niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, chodziło mi o spalanie @cezar76, "... (w okolicach 60 kg)...

 

Oczywiście wiem ile @cezar76 ogrzewa więc też się nie dziwię. Po prostu przeraziło mnie to początkowo :)

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo jak masz to określone w funkcji rozpalania. U mnie średnia to 220C

Edytowane przez Tomek0407
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sepkowskij ciekawe wyliczenia. Dawałoby to około 20zł na miesiąc pracy CO. Sterownik to Ecomax850? :) Pompy w trybie "auto" czy na sztywnej mocy?

 

Panowie, czy można mieć podłączoną temperaturę powrotu i nie mieć przy tym włączonej ochrony powrotu? Został mi jeden wolny czujnik i chciałem go tam zagospodarować.

 

Swoją drogą, jestem bardzo zadowolony z czujnika temp. spalin za 29zł - działa idealnie.

 

Obserwując mój opał/kocioł zauważyłem bardzo dużą czułość temp. spalin na "zapylenie" kotła - czyściłem go ok 10dni temu, po upływie tego czasu szczytowa temperatura urosła jakieś 9*, dzisiaj po odkurzeniu znów <100*. Chyba jest to mocno związane z pelletem.

 

Skracaliście domyślne czasy wygaszania żeby obniżyć wychładzanie kotła?

Edytowane przez arekgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując mój opał/kocioł zauważyłem bardzo dużą czułość temp. spalin na "zapylenie" kotła - czyściłem go ok 10dni temu, po upływie tego czasu szczytowa temperatura urosła jakieś 9*, dzisiaj po odkurzeniu znów <100*. Chyba jest to mocno związane z pelletem.

 

Związane jest to z zabrudzeniem wymiennika pyłem/sadzą i w związku z tym niższą sprawnością.

 

 

Dzisiaj poskładałem swoje graty, na razie na pająka bo palnik czeka na montaż. Muszę jeszcze dokończyć węgiel. W sumie niewiele mi go zostało ale po zamontowaniu RCK zdecydowanie spadło spalanie i palnik KIPI jeszcze trochę poczeka.

Edytowane przez Dragster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie jak to wygląda ten rck. Pozdrawiam

 

To wiem jak wygląda RCK ale właśnie mam prośbę jak możesz określ wymiary swoich drzwiczek , że Ci to pasowało bo tez się do tego przymierzam i daj jakieś zdjęcie tego RCK swojego.

 

 Ja też mam fi 200 i około 10 metrów kwasiaka.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.