Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik Kipi W Naszych Piecach Wymiana Doświadczeń Użytkowników


Gość robin60

Rekomendowane odpowiedzi

Wprowadzam się dopiero późną wiosną, "pilnuję" tego ogrzewania Econet-em, który ma kilka wad - sporo ustawień nie da się zmieniać z poziomu internetów. No i ten "bałagan" - np. nie da się wyłączyć kotła ręcznie (!) jeżeli został włączony Econet-em. Może trzeba aktualizować, przyjrzę się temu uważniej i na pewno do Pluma to zgłoszę.

Co do poprzedniego postu tak jak pisał Darek21 jest OK

Jeżeli masz problem z econetem to coś jest nie tak , podejrzewam , że nie jest do końca kompatybilny programowo z innymi panelami dlatego te zakłócenia i ograniczenia w użytkowaniu. 

U mnie to działa perfekcyjnie z każdego poziomu tj, laptopa . komputera stacjonarnego smartfona , czy tableta wszystko jest dostępne i mogę wszystko zmieniać edytować włanczać i wyłanczać.

 

 

 

 Ja mam w domu 21 stopni i idzie teraz trochę mniej niż 20 kg na dobę plus para z komina ;)

U mnie podobnie przy większych mrozach bo - 10 , idzie też nie całe 20 kg a prócz lekkiej pary prawie niewidocznej to jeszcze taki fajny sopolek na regulatorze ciągu kominowego się utworzył i tworzy się gdy temp jest na minus.

post-67496-0-44779500-1516005454_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy coś zmieniać w obecnej pracy kotła, utrzymuję w domu 14-14,4* - przy takich ustawieniach palnik odpala się około 6razy dziennie na około 20min. Ustawiona duża histereza, 30* - grzeje do 70*. Sterowanie pogodowe podłogówką, a pompa kotła i obiegu na grzejniki też wyłącza się po osiągnięciu przez Ecoster zadanej temperatury.

W sumie to kocioł startuje po to, żeby utrzymywać swoją temperaturę.

 

Macie jakieś sugestie? Popełniam jakiś błąd?

 

Z moich obliczeń - w ciągu ostatniej doby gdzie mamy sporo mrozu wyszło maksymalnie 13kg.

Wydaje mi sie ze nie masz ustawionego kotla na fl tylko standart i piec moze dochodzic do temperatury zadanej i sie wylacza albo cos z nadzorem moze pokreciles. U mnie jak piec dochodzi do temp zadanej na ecosterze 200 ( czyli temp. Pokoju) wylacza sie ale pompa kotla na grzejniki chodzi caly czas asz ostudzi kociol. Jeszcze pare dziesiatych stopnia podniesie temp. W pokojach. Jesli chodzi o wylaczenie kotla econetem mozna wl i wyl tak samo w kazdej chwili to samo zrobic na ecomax przy piecu. Niestety nie da sie zrobic tego przez ecoster 200 - tak samo nieda sie usunac alarmu. Projektant chyba pomyslal ze gdy jest alarm np. Brak paliwa to i tak aby usunac przyczyne trzeba isc do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus ja mam taką szczotkę http://allegro.pl/szczotka-do-balonow-gasiora-butelek-mala-90-cm-i6465452022.html a do odkurzacz dokup rurkę do kabli fi 22 dotnij na długość kotła  i taśmą dopasuj do rury ssawnej odkurzacz, można na ciepło spłaszczyć końcówkę

Biorę powinna być idealna.

 

1. - Panowie ponawiam pytanko czy Anemometr "be836" on pokazuje wiatr czy na PA ciśnienie w kotle da się to jakoś przeliczyć bo instrukcja od Kipi mówi że w kominie powinno być 10 PA a wiatromierz pokazuje siłę wiatru.

 

2. - Czy ktoś może uaktualniał oprogramowanie ecoMAX850P1-C, i mógłby wrzucić zrzuty jak wygląda oprogramowanie po aktualizacji ??

Dostałem aktualizację ale trochę się boję stracić dostęp do ustawień np. modulacja mocy :

post-76572-0-91781300-1516019663_thumb.jpg

 

A swoją stroną był serwis i dziwnie to poustawiał ale działa nie ma 100% płomienia ale nie wygasza się i jest moc. Zużycie pelletu przy 0 st. na dworze 30 kg na dobę chałupa nieocieplona trochę dużo ale nie boję się że w mrozy piec nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie widziałem tak niskich nadmuchów - no ale serwis pewnie wie co robi :) Czyżby tak ustawili z powodu "luźnego" wymiennika?

Aż z ciekawości ustawię sobie tak z 5% niższe i zobaczę co kocioł na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego @Rzegus to fajnie popatrzeć na ustawienia innych i powiem Ci kolego , że te ustawienia przez serwis (chyba ktoś kompetentny Ci to ustawił) nie odbiegają od tych co generuje moja sonda lambda.Są z lekka wyższe na poszczególnym mocach ale mamy mocą inne palniki więc to by się zgadzało u mnie o 3 więcej jak u Ciebie.Ale to jeszcze zależy od pelletu wagi wprowadzonej i kaloryczności.

I chcę dodać , że ja nigdy nie sugerowałem się 100 % płomienia w tej chwili płomień jest u mnie w przedziale 65-80.

Ale te zużycie pelletu to jakaś z lekka masakra u Ciebie.

Edytowane przez robin60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym płomieniem też trochę zmieniłem podejście - zrozumiałem, że pellet zalegający na palenisku przysłania czujkę, stąd taka poprawa płomienia podczas obrotu czyszczącego. Teraz czekam na nalot na ścianach i wtedy będę nadal oceniał proces spalania.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol robin60 na oryginalnych ustawieniach palnik się zapychał płomień był ale fotokomórka go nie widziała i wygaszał wyrzucał niespalony pellet do popielnika. Ustawiłem mu dużo mniej to ładnie spalał płomień około 90% ale temperatura stała w miejscu i choć w miarę ciepło w domu to piec się smolił- pociechą dla mnie było że tego pelletu jakby dużo mniej żarł i się nie wyłączał piec.Nadmieniam że chata nie ocieplona.  

Temu serwisantowi zajęło z 15 min i doszedł do tych ustawień choć przez telefon powiedział mi że tam się nie powinno grzebać tylko kaloryczność i waga.

Na razie mam urlop i palę śmieciuchem zawsze parę worków zaoszczędzę a od jutro przełączam na pellet zobaczymy ile zje przy -6.

 

To kolega jaki program w ecomax ma są tam te same ustawienia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, co ile u Was się palnik rozpala? Jak najlepiej ustawić? Dążyć do pracy ciągłej czy duża histereza i jak najdłuższe przestoje.

Z tego co widzę u mnie na ekogrochu kocioł się odstawia na 30 minut przy -5 na zewnątrz. W domu 22-23st + cwu 140l (4 osoby). Tak się zastanawiam jak będzie najkorzystniej. Póki co bufora nie będzie. Może  po sezonie grzewczym się za to zabiorę i dylematu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzegus, miałem na myśli kocioł o niewielkiej powierzchni grzewczej, gdzie trzeba "pilnować" temperaturę spalin.

 

@Dragster, u mnie w ciągu ostatniej doby, z temperaturą średnią -6,7* miałem 8 rozpaleń, łączny czas pracy ~300min, co przy zużyciu na poziomie 3,2kg/h pracy (zanim dojdzie do mocy max, a później histereza) daje jakieś 16kg pelletu, bez CWU, różnica temperatur na wew/zew to jakieś 21*. Czyli ostatnia doba kosztowała mnie około 8zł za opał. Fakt, dom mam już na pewno wysuszony, ale jeszcze nie wygrzany. Nie ma to tamto, jakieś 210-220m2 do ogrzania.

 

Mam nadzieję, że z CWU i temp. wew. 21,5* dam radę mieścić się przy takich temperaturach w 25kg/doba w przyszłym sezonie.

 

Kocioł po czyszczeniu zaczyna się robić "biały", więc spalanie jest raczej okej.

 

Jutro ustawię mu moc max 10kw i zobaczę jaka będzie różnica w pracy.

Edytowane przez arekgr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziś takie coś zaobserwowałem.

Temperatura w domu +22'C.

 

Strzałka czerwona:

Od północy palnik chodzi sobie cały czas, na zewnątrz -6 do -8. Temperatura kotła w miarę stabilna, powrót i obieg kaloryferów (mieszacz 1) i podlogowki (mieszacz 4) - mocne "zęby".

 

Krótko przed 10:00 (czarna kreska) uzupełniłem pellet, bo już dno było widać w zasobniku.

 

Strzałka zielona:

Temperatura kotła, powrotu i mieszaczy od razu wyraźnie uspokojona. Moc kotła również. Zwiekszala się ona średnio wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej, ale wykres stal się regularny, bez "zębów"...

 

Do tej pory zasypywalem zbiornik dopiero, jak był prawie pusty. Teraz widzę, że lepiej, żeby nie schodzić poniżej 1/3 napełnienia. Pellet musi cisnąć na podajnik, bo przy prawie pustym zbiorniku i pracy palnika na 5-6 kW nie wyrabia z wydajnością (patrz wykres mocy kotła pod czerwoną strzałką).

 

Dobrze kombinuję?

 

5299d2fbc68ea8b9f3954b29ec182f9a.jpg

 

 

@Dragster

Tak chodzi u mnie, niebieskie pole praca, zielone postój. Im dłużej zimniej, tym mniej przerw w pracy. Od wczoraj od północy chodzi non stop.

www.kochowka.blogspot.com

5752a1f895ca5e3990dc4f6fdd9ed397.jpg

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta teperatura spalin na pelnej mocy 220 a co do grzania koledzy pisali ze jak dom ocieplony to raz a dobrze nagrzac a jak ma straty to mniejsza temp a caly czas. Probowalem u siebie sprawdzic ale czasu przybraklo. Zauwazylem ze gdy grzeje wieksza temp. Tak 70 na grzejniki to i pokoje szybciej sie nagrzewaja dluzej piec odpoczywa ale chyba podlogowka zimniejsza bo temp. Dochodzi do 40 i pompe wylacza jak piec dluzej pracuje czesciej sie wlaczy i lepiej podgrzeje. Ale musze to na spokojnie poobserwowac. Jesli chodzi o econeta tez zauwazylem ze czasem wszystkiego nie zapisze jak spalalem gorszy pellet a bylem poza domem po nocach nie spalem moglem troche na zywo obserwowac co sie dzieje i regulowalem to wiatr to czas podawania i wylaczalem go eco na drugi dzien tego nie pokazal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papen76 ja zamiast zasobnika mam beczke i wazylem pelet gdy beczka byla pelna i do polowy i na dnie roznica byla do 0.5 kg tylko nie pamietam w ktora strone. Dodatkowo gdy byla koncowka peletu wiecej pylu zabieral ze soba podajnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanie co do trybu "nadzór" Ustawiłem sobie teraz piec na tych minusach w taki sposób żeby mi się nie wyłączał. Dałem mu nadzór na 30 min jak osiągnie 75 stopni. Na mocy 6kw fajnie sobie pyka, jednak po tych 30 minutach piec się wyłącza. temperatura w trakcie nadzoru spada nawet to 69 ale piec się wyłącza wygaszając i nie wchodząc w tryb praca. Czy tak powinno być? Czy coś przeoczyłem w ustawieniach? Załącza się piec dopiero przy temperaturze 55 stopni. A według mnie przy spadku temperatury powinien z nadzoru wchodzić w tryb praca. Szkoda mi zapalarki bo czasem mimo wszystko potrafi się rozpalać w trakcie pracy bo zasypie fotodiodę. Na szczęście łuska już na wykończeniu i wracam do trocinowego pelletu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracowałem w trybie nadzór poza śmieciuchem, i gdy ecoster200 zażądał grzania to piec przechodził w pracę - może w tym czasie masz wszystko dogrzane i dlatego piec wyłącza się, a gdy temp. spada załącza się. Możesz też pokombinować z pracą FL max moc, lub jest jeszcze ustawienie minimalnej tęper. kotła u mnie standardowo 55.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, histereza kotła.

 

Przez 30 minut nadzoru temp kotła spada do 69 i kocioł się wygasza, bo ma więcej niż minimalne 55. Nawet jak przestawić czas nadzoru do max 60 minut to spadnie o 12 stopni (chyba) i też się wyłączy.

 

Pozostaje albo zmniejszyć histerezę kotła albo zwiększyć moc w nadzorze. Tak mi się wydaje...

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nadzór mam na max,czyli 60min,H kotła 15 stopni,dzięki temu jest 8 rozpaleń na dobę,jak miałem nadzór na 15min to rozpalał ok. 25 razy na dobę.Moim zdaniem krótki nadzór sprawdza się jeżeli mamy zasobnik akumulacyjny,a ja takiego nie posiadam więc z kotła stosunkowo szybko instalacja CO odbierze ciepło i tych rozpaleń robi się za dużo.Ilość pelletu wg. moich obserwacji czy to na 15min nadzór czy 60min spalana jest w podobnej ilości.I tak na koniec jak ktoś pisze że ma do ogrzania ok.150m2 i spala na dobę 20kg pelletu,to jakieś bajki,u mnie średnio 30kg na dobę przy temp w domu ok 23-24 stopnie.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kocioł w trybie Fuzzy Logic płynnie przeszedł z nadzoru w pracę, bez wygaszania, potrzeba, żeby spadek temperatury w nadzorze "zmieścił się " w histerezie kotła. Tryb FL przeciąga temp zadaną o 5 stopni, więc histereza kotła musi być mała, np. 2 lub 3 stopnie, w zależności od szybkości spadku temp na kotle. Czyli trzeba zmniejszyć histerezę kotła i dobrać doświadczalnie czas nadzoru, no i ustawić minimalną moc w nadzorze.

 

Dokładnie, histereza kotła.

Przez 30 minut nadzoru temp kotła spada do 69 i kocioł się wygasza, bo ma więcej niż minimalne 55. Nawet jak przestawić czas nadzoru do max 60 minut to spadnie o 12 stopni (chyba) i też się wyłączy.

Pozostaje albo zmniejszyć histerezę kotła albo zwiększyć moc w nadzorze. Tak mi się wydaje...

www.kochowka.blogspot.com

Zwiększenie mocy w nadzorze raczej niczemu nie służy

Edytowane przez Benton661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba zmniejszyć histerezę kotła i dobrać doświadczalnie czas nadzoru, no i ustawić minimalną moc w nadzorze.

 

Zwiększenie mocy w nadzorze raczej niczemu nie służy

Nie, żebym się czepiał, ale przecież to właśnie napisałem, zmniejszyć histerezę kotła. No i drugie, skoro teraz w nadzorze SPADA mu temperatura, to raczej trzeba moc ZWIĘKSZYĆ - czyli właśnie ustawić minimalną moc w nadzorze.

 

 

www.kochowka.blogspot.com

Edytowane przez papen76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w nadzorze ma spadać poniżej histerezy kotła, żeby zdążył przejść w tryb" praca", zanim skończy się czas nadzoru...

 

. No i drugie, skoro teraz w nadzorze SPADA mu temperatura, to raczej trzeba moc ZWIĘKSZYĆ - czyli właśnie ustawić minimalną moc w nadzorze.

 


www.kochowka.blogspot.com

Kupy się nie trzyma to co kolega pisze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przypomnę nieśmiało, o czym kocur34 pisał:

 

Ustawiłem sobie teraz piec na tych minusach w taki sposób żeby mi się nie wyłączał.

 

Dałem mu nadzór na 30 min jak osiągnie 75 stopni.

Na mocy 6kw fajnie sobie pyka, jednak po tych 30 minutach piec się wyłącza.

 

Temperatura w trakcie nadzoru spada nawet to 69 ale piec się wyłącza wygaszając i nie wchodząc w tryb praca.

Czy tak powinno być? Czy coś przeoczyłem w ustawieniach? Załącza się piec dopiero przy temperaturze 55 stopni. A według mnie przy spadku temperatury powinien z nadzoru wchodzić w tryb praca. Szkoda mi zapalarki bo czasem mimo wszystko potrafi się rozpalać w trakcie pracy bo zasypie fotodiodę.

 

Ja tam się nie znam, ale jeżeli nadzór ma na 6 kW i 30 minut, i w tym czasie temperatura kotła spada o 6 stopni, to ile wynosi moc minimalna w czasie trybu PRACA? Może w tym problem?

 

Kolega chce, żeby mu kocioł cały czas pracował.

 

Ja nie mam nadzoru, od wczoraj od północy palnik chodzi sobie cały czas. Wyłączył się po 24 h i dalej chodzi.

 

c54c45559cb6edb563171efc436d18fc.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ustawił nadzór w trybie standard na 30 minut, to nie ma się co dziwić, że po tych 30 minutach kocioł mu się wygasił. Nadzoru używa się raczej w trybie FL, bo jak dobrać histerezy w trybie standard, jeśli ustawimy na kotle histerezę 2 stopnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Ja jadę na FL i widzisz, jak to wygląda. Teraz mi chodzi na 6-8 kW, temperature mam 70, histereza 17. Podbija tylko na grzanie CWU...

 

@kocur34

Dawaj swoje ustawienia, ile masz kW na 100;50 i 30%

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.