Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

tam gdzie zawsze, ze strony Timela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez stronę Wojszyma, aplikację kolegi Carlo SKZP Viewer lub aplikacje Timela, ale będziesz miał tylko odczyt, bez możliwości zmian parametrów. Poczytaj trochę temat kilka lub kilkanaście stron do tyłu. Tu wszystko jest na ten temat napisane

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie działają tyle że tylko na konwerterach Timela. Na alternatywnych parametrów nie zmienisz juz na żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas wer. 2.10 w sterowniku i to działało połączenie bezpośrednie ze sterownikiem, wiec interesowało mnie czy jeszcze w nowszej wersji idzie też połączyć się bezpośrednio, a nie przez serwer timela,

a gdzie można pobrać skzp client Wojtka Szymańskiego miałem chyba wersję 2.10 wersja 2.11 nie wyświetla mi wszystkich parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Strona rośnie w użytkowników.

Liczba użytkowników na stronie dobiega obecnie do 150. Ponieważ obecnie obciążenie procesora na serwerze jest prawie 50% to po przekroczeniu 250 użytkowników trzeba będzie zastanowić się czy wyłączyć dodawanie nowych sterowników. Narazie jest jak jest...

ps. tak obok tematu to spaliłem 1850 kg węgla ruskiego od 20 września 2019 do teraz. Temperatura w domu 23,5 na 186 mkw użytkowych + piwnica + strych :)

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona rośnie w użytkowników.
Liczba użytkowników na stronie dobiega obecnie do 150. Ponieważ obecnie obciążenie procesora na serwerze jest prawie 50% to po przekroczeniu 250 użytkowników trzeba będzie zastanowić się czy wyłączyć dodawanie nowych sterowników. Narazie jest jak jest...
ps. tak obok tematu to spaliłem 1850 kg węgla ruskiego od 20 września 2019 do teraz. Temperatura w domu 23,5 na 186 mkw użytkowych + piwnica + strych :)
A nowa zrzutka na serwer by coś pomogła ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 22:58, wojszym2244 napisał:

 

ps. tak obok tematu to spaliłem 1850 kg węgla ruskiego od 20 września 2019 do teraz. Temperatura w domu 23,5 na 186 mkw użytkowych + piwnica + strych :)

Tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kijasr napisał:

A nowa zrzutka na serwer by coś pomogła ?

Pakiety hostingu mozna porównać tu: https://www.mydevil.net/oferta.html

Obecnie jest MD1 za 20zł/mc

MD2 daje niewiele więcej. Nic tam nie pisze o wykorzystaniu procesora. Obecne jest 49% procesora, 4/40 procesów, 278MB/1000MB RAM. Problem może być za rok jak będzie ok 250 sterowników. 

Przejrzę źródła serwera i zobaczę co da się zoptymalizować. Mam na to rok. :)

Hosting opłacony do 23.08.2020 i jest 190,50 na zrzutce. Nie płacę teraz bo może będzie jakaś promocja. Jak ktoś ma chęć wsparcia to stara zrzutka jest aktywna. Minimalna wpłata została określona na 15zł. O wpłaty proszę w pierwszej kolejności osoby, które jeszcze nie wpłacały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - co najwięcej utylizuje - odbieranie danych (ze sterowników) czy wysyłanie (oglądanie na stronie) ?

Czy np jest potrzeba by odświeżenie wyświetlanej strony było co 3s? Może np 15 byłoby aż nadto? Toż to nie prom kosmiczny

Co do zrzutki - gdzie mogę tego dokonać? na https://zrzutka.pl/px2emh widzę że zakończona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety najwięcej zabiera proces serwera bo musi zbierać co 3s dane ze 145 sterowników.  Spróbuję to zoptymalizować.

Zrzutkę wyedytowałem i mimo że pisze, że jest zakończona to mozna dać dotację :).

Jak pisałem same wpłaty na zrzutkę nie rozwiązują problemu, ale jak już ktoś chce wpłacać to proszę w pierszej kolejności osoby, które tego jeszcze nie zrobiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrzutka działa, dorzuciłem się.

Tak jak pisałem wyżej, może niech system odbiera dane z każdego sterownika co 10, 15, 20.,,, ????s

Jeżeli jest tak potrzeba by potwierdzał odbiór danych (nie wiem czy jest taka potrzeba)  to niech wyśle w tym czasie  jakąś standardową odpowiedź, np HTTP 200

Taki luźne myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojszym2244 uważam, że nowa osoba zakładająca konto i logująca się do strony wojszym2244 powinna otrzymać informację, że dostęp do korzystania z tej strony jest możliwy po wpłaceniu kwoty 15pln na poczet opłaty serwera. Sądzę, że byłoby to uczciwe i byłaby to pewnego rodzaju autoryzacja konta z Twojej strony.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jockey, propozycja ma swoje za i przeciw, rozważyć to musi oczywiście wojszym ale może to w pewnych sytuacjach skutkować stwierdzeniami - "zapłaciłem to ma działać". Wiem że to stwierdzenie nie ma podstaw może wytworzyć "nieprzyjemny zapach" jak wiele podobnych w dzisiejszych czasach.

Udostępnienie strony było spontanicznym zachowaniem Wojtka, który miał wiedzę, czas i chęci by to zmajstrować. Przyjmując ew opłaty byłby zobowiązany do utrzymania świadczenia usługi, ze wszystkimi konsekwencjami.

Swego czasu też bawiłem się czym podobnym, póki miałem czas było OK, niestety z biegiem lat czasu coraz mniej a więc i czasu na "zabawę" tez mniej lub wręcz brak, a ludki dopominają się, bo przecież było i ma być

Ale ... diecezja należy do biskupa a decyzja do wojszym2244'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amanda też masz trochę racji w tym co piszesz, ale to wszystko można jawnie, prosto i jasno załatwić: Wojszym dobrowolnie i gratisowo stworzył stronę pomocną w użytkowaniu SKZP, ale nikt nie ma przecież obowiązku z korzystania z niej.

Jeśli jednak ktoś chce z niej korzystać, to jest dobrowolna zrzutka na hosting strony na serwerze, z zastrzeżeniem, że ww. dobrowolna zrzutka nie gwarantuje działania i korzystania ze strony w przyszłości.

Komu to odpowiada, to wpłaca i korzysta, komu nie, to się nie loguje, nie korzysta i tyle.

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.