Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

@hamerg

Konwerter zbudowany na podstawie filmów z tej serii 

 

Wszystkie elementy można kupić na all...o

Dodatkowo dałem attiny13 który co 3minuty resetuje esp. Jest to konieczne ponieważ firmware dla esp jest tak napisany, że po 4 minutach wyłącza przesyłanie danych.

Wszystkie linki z firmware podane są pod filmem.

Edytowane przez AdamMa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest to poprawione. Testuje się nowsza wersja. Inne zmiany to resetowanie do ustawień fabrycznych, reset liczników opału, dwie pozycje zapisu i odczytu ustawień, procent otwarcia mieszacza na ekranie głównym. Teraz testuję pracę w tle i monitorowanie alarmów.

i zapomniałem temperatura zadana za mieszaczem co 0.25 stopnia.

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzięki aplikacji udało mi się "uratować" kocioł przed wygaszeniem. Pojawił się alarm spowodowany zbyt wysoką temperaturą podajnika(soją drogą, po zmianie opału, wcześniej był mieszanka groszku z Ziemowita i owsa temperatura podajnika była na poziomie 36 stopni, zasypałem 90kg groszku z Jankowic i temp podajnika zwiększyła się do 68). Aplikacja zaczęła "pikać", sprawdziłem o co chodzi, był alarm i sterownik rozpoczął wygaszanie kotła. Temperatura podajnika zaczęła spadać to uruchomiłem rozpalanie i kocioł dalej pracuje. Wszystko dzięki aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura podajnika po tej akcji spadła do 58, teraz znowu rośnie i jest już 65. Co z tym zrobić? 

Czujnik mam dokładnie w połowie, miedzy ścianą kotła a wejściem zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, najważniejsza w miarę szybka reakcja. Wielki szacun dla Twórcy, myślę że zasłużył na przynajmniej dobre "piwko gwiazdkowe" :-). Ja też często podgladam i analizuje. Od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś blad, niby piszę, że związany z Java, rozjeżdżają się wykresy wtedy tyle zauważyłem. Zdarzylo się Wam coś takiego???

 

AdamMa, może czas podawania w auto trzeba zwiększyć?? Przy jakiej temp podajnika załącza się alarm??

Edytowane przez mardoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest to poprawione. Testuje się nowsza wersja. Inne zmiany to resetowanie do ustawień fabrycznych, reset liczników opału, dwie pozycje zapisu i odczytu ustawień, procent otwarcia mieszacza na ekranie głównym. Teraz testuję pracę w tle i monitorowanie alarmów.

i zapomniałem temperatura zadana za mieszaczem co 0.25 stopnia.

 

dobra już starczy testów ;)  teraz my byśmy po testowali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było chyba 70, nie powiem dokładnie bo jak się zorientowałem to minęły przynajmniej 2minuty i tem była juz 68

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKZP Client 2016-12-22 17.38.apk

https://drive.google.com/open?id=0B0qwCs6j6Kr0SThKbWxXUFk2MUE

 

- maks powietrze dolny limit zmieniony z 30% na 10%

- resetowanie do ustawień fabrycznych

- reset liczników opału

- dwie pozycje zapisu i odczytu ustawień

- procent otwarcia mieszacza na ekranie głównym

- temperatura zadana za mieszaczem co 0.25 stopnia

- program podzielony na 2 moduły. moduł główny i serwis do pracy w tle. powinien sprawdzać alarmy co około 60s.

 

Ten drugi nie jest jeszcze dobrze działający. Może powodować jakieś problemy z modułem głównym. Jak coś zauważycie to pisać. W razie wystąpienia błędu komunikat zapisywany jest w pliku SKZP.err Jak znajdziecie taki plik to podeślijcie na PM. Przyda się przy szukaniu błędów. Niektóre sytuacje trudno jest zasymulować w testach. 

Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego nakładają się te informacje. Może jest jakiś błąd wewnątrz pliku odpowiedzialnego za wyświetlanie ekranu. Cofnę do starszej wersji i dodam pole mieszacza jeszcze raz. Domyślam się, że to może być też wina memu bo u mnie na telefonie wyświetla poprawnie.

Innych niedogodności nie zauważyliście? Nie wywala programu po pewnym czasie z tła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego nakładają się te informacje. Może jest jakiś błąd wewnątrz pliku odpowiedzialnego za wyświetlanie ekranu. Cofnę do starszej wersji i dodam pole mieszacza jeszcze raz. Domyślam się, że to może być też wina memu bo u mnie na telefonie wyświetla poprawnie.

Innych niedogodności nie zauważyliście? Nie wywala programu po pewnym czasie z tła?

Po pewnym czasie robi sie czarny ekran, ale czasem. Edytowane przez raxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładanie się warotści mieszacza spowodowane jest rozdzielczością, na tablecie też mi się nakładają wartości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładanie się warotści mieszacza spowodowane jest rozdzielczością, na tablecie też mi się nakładają wartości

A nie macie tak, że po powrocie z panela CO lub PALNIKA wyświetla inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku nie ma żadnej wartości, po powrocie z np palnika wartość nakłada się na temperaturę wewnętrzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może ktoś podpowie co jest przyczyną problemu

A mianowicie : pod sterownik skzp02 mam wpięty panel pod wejścia A i B i pod drugie A i B wzięty konwenter Planet ics 100. Wszystko działało gdy gdy apka była na zmiennym ip i tylko gdy byłem w zasięgu wi fi. Problem powstał gdy założyłem drugi internet że stałym ip i po najnowszej aktualizacji apki. Gdy wpinam konwenter zawiesza mi się panel. Kilka dni temu jeszcze działał i po pewnym czasie nastąpiło zawieszanie a teraz zawiesza się od razu po wpięciu.dodam jeszcze ze nic nie zmieniałem w ustawieniach a panel wpięty jest w moduł nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.