Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

To ok tylko wytłumacz mi jeśli ip konwentera jest 192.168.0.50 a ip komputera to 192.168.10.101 to co zrobić aby te dwa urządzenia były w jednej podsieci bo tylko wtedy można zalogować się przez przegladarke

to jest uzależnione od maski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam to wszstko zrobic bo nie mam zielonego pojecia jak mam sie dostac do tego konwertera

http://shop.sarkany.hu/download.dw?fajl_id=103

 

 

strona 6-9   wpiszesz adres np. 192.168.0.25  wszytko podłącz do routera 

Edytowane przez kedzior12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilCK

Chwyciłeś pierwszy lepszy kabel i pewnie trafiłeś krosowany. Ma być 1:1

Lampka ma się świecić. Jak się nie swieci to zmień kabel albo port w routerze bo może podłączyłeś pod telewicję. To na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze jedno pytanie wczoraj w końcu ustawiłem konwenter ruter i ale po podlaczeniu apki łączy się ze stereo nagle status stop i pojawia się blad porzucenie pakietu:len=6001 do len = 6030 cały czas ten komunikat się przewija dodam że port mam ustawiony 6021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze jedno pytanie wczoraj w końcu ustawiłem konwenter ruter i ale po podlaczeniu apki łączy się ze stereo nagle status stop i pojawia się blad porzucenie pakietu:len=6001 do len = 6030 cały czas ten komunikat się przewija dodam że port mam ustawiony 6021

Jaki masz konwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwenter ICS-100 planet wszystko działało gdy podpięty był na zmiennym ip i tylko gdy apka była w zasięgu wi fi. Problem zaczął się gdy przeniosłem go na zewnątrz. Stale ip. Widzę że próba komunikacji jest bo pojawiają się błędy i cały czas wskazują nowe. Nie wiem co może być powodem przeinstalowalem apke do starszych wersji i problem pozostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jade kupić kabel i będą testował czy wszstko dziala na razie ruter dziala jeden i drugi a co musze zrobic zeby z zewnatrz sie łączyć z piecem

 

Wlasnei najbardziej mi na tym zalezy zeby sie laczyc z poecem jak mnie nie bedzie w pobliżu domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szeryf

sprawdź parametry połączenia. ma być 57600 8 brak 1

ewentualnie włącz pakietowanie. najdłuższe pakiety pają około 5kB. przesyłanie ich trwa ok. 700ms. sterownik czeka tylko 200ms na reakcję. dlatego pakiety czas pakietowania musi być max 150ms. apk potrafi składać małe pakiety do całego. dlatego powinno działać bez pakietowania. sprawdź te ustawienia transmisji i jak są prawidłowe to ustaw pakietowanie na np 50ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwenter ICS-100 planet wszystko działało gdy podpięty był na zmiennym ip i tylko gdy apka była w zasięgu wi fi. Problem zaczął się gdy przeniosłem go na zewnątrz. Stale ip. Widzę że próba komunikacji jest bo pojawiają się błędy i cały czas wskazują nowe. Nie wiem co może być powodem przeinstalowalem apke do starszych wersji i problem pozostal

Problem konfigiracyjny mam ten sam I smiga

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak zmniejszyc troche rozmiar aplikacji bo niestety wychodzi mi ponad ekran i mam część ekranu niewidoczne. I drugie mam polaczenie z wifi w domu a caly czas wyzuca mi ze brak połączenia i godzina dla czego tak sie dzieje jak to zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szeryf

sprawdź parametry połączenia. ma być 57600 8 brak 1

ewentualnie włącz pakietowanie. najdłuższe pakiety pają około 5kB. przesyłanie ich trwa ok. 700ms. sterownik czeka tylko 200ms na reakcję. dlatego pakiety czas pakietowania musi być max 150ms. apk potrafi składać małe pakiety do całego. dlatego powinno działać bez pakietowania. sprawdź te ustawienia transmisji i jak są prawidłowe to ustaw pakietowanie na np 50ms.

Po tych zmianach apka śmiga przesył zrobiłem że 102 na 50 jest jeszcze problem z odświeżaniem danych czasami odświeża co 2s a czasami co 50 s. Może pokombinować jeszcze przy przesyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.