Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Kotla Skzp-02 - Aplikacja Mobilna, Konwertery


wojszym2244
Wiadomość dodana przez marcin

Tutaj piszemy tylko o aplikacji mobilnej dla SKZP autorstwa @wojszym2244.

Główną dyskusję o SKZP 02 znajdziesz klikając tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Jedno pytanie cały czas walczę z stałym ip aby mieć ster przez apke mają w końcu jutro podłączyć ale zastanawiam się czy zamiast w dodatkowy internet nie zainwestować w jakiś serwer z domeną moje pytanie czy to będzie działać że zmiennym ip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie cały czas walczę z stałym ip aby mieć ster przez apke mają w końcu jutro podłączyć ale zastanawiam się czy zamiast w dodatkowy internet nie zainwestować w jakiś serwer z domeną moje pytanie czy to będzie działać że zmiennym ip

Tobie jest potrzebne zewnętrzne IP a nie stałe. To są dwie różne rzeczy. Być może przy okazji stałego IP dostaniesz zewnętrzne. A tak poza tym to wystarczy ci jeden zewnętrzny port. Edytowane przez wojszym2244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarniam stera już rok i myślę że przebudowalem instalacje że jest dobrze w tych sprawach daje rade i służę pomocą. Ale nie ogarniam dzisiejszej informatyki i sam nie dam rady z ogarnięciem tematu podpięcia konwentera aby sterować sterem poza wi fi. Jak jest ktoś na forum ktoś kto mi pomoże bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić przekierowanie portu wchodzisz do routera i szukasz opcji przekierowanie portu i będziesz tam musiał podać adres IP wewnętrzny czyli adres twojego konwertera w sieci port usługi czyli port na jaki będziesz wchodził z zewnątrz port wewnętrzny zostaw pusty i gotowe wchodzisz do apki i w IP epidujesz swoje zewnętrzne IP a port ten z routera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterowniku.

Aplikacja pokazuje dokładnie to co na sterowniku. Z tym że jest błąd w wyświetlaniu bo wartości siłownika i temp zewnętrznej się nakładają. Ikonki są ok tylko te wartości trzeba poprawić, wartość siłownika dać jedną linię niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce sobie podłączyć sterowanie pieca przez internet i tu mam pierwszy dylemat mam do wyboru 2 konwertery od tego sprzedawcy

http://allegro.pl/show_item.php?item=6649660811

Jest Rs232 i Rs485 i nie wiem który wybrac żeby było prosciej w podlaczeniu tego i konfiguracji proszę o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kedzior12 pomożesz przy konfiguracji rutera

Wchodzisz w routerze w

 

Forwardin potem

Virtual Servers

I tak pierwsza pozycja to opis obojętnie co

Druga to IP konwertera w sieci

Potem masz rodzaj protokoły tcp

Potem port po jakim będziesz się łączył z zewnątrz może być ten sam co masz w sieci wewnętrznej i ostatnia pozycja pusta i powinno działać

http://avisek.pl/informatyka/port-forwarding-czyli-jak-przekierowac-porty-na-routerze/ link powinien pomóc

Edytowane przez sziomal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na takim konwerterze, konstrukcja DIY:

post-13345-0-49253400-1482302630_thumb.jpg

 

Koszt takiego konwertera zamyka się w 40zł. Teraz pracuje na rs485 ale w przyszłości wystarczy zmienić jeden układ i mam rs232.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś gotowego nie chce mi sie bawić w programowanie bo tego nie umiem. A jak jest taki konwerter na dwa protokoly to z miłą chęcią kupie taki. Moze ktoś juz taki ma i podpowie jakis link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś wtajemniczonego to tak dla mnie takie rzeczy to czarna magia tym bardziej że trzeba też skonfigurować ruter a mam livebox od orange

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.