Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Solid Ze Sterownikiem Multifun


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Logowanie do platformy jak masz ster podłączony do netu, czyli zarządzanie zdalne kotłem.

https://e-multifun.pl

 

W skrócie prawie to samo co z panela na kotle (Serwis+Zaawansowane) oprócz kalibracji czujników zew/wew i może jeszcze paru drobiazgów.

Czasem mi się przydaje jak mi się nudzi :D .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

U mnie temp podajnika spadła o ok 10C po zaklejeniu tych 3 dziur w kolanie. Może masz duży ciąg i zaklejenie też coś pomoże.

 

Zakleiłem 2 z trzech dziur w kolanie silikonem wysokotemperaturowym (zostawiłem niezaklejoną tylko najbliższą dziurę przy palniku). Jest znaczna poprawa, dzięki ksirgie.

Od dwóch miesięcy używam soft Robika z 23.10.2017, ustawiłem moc 48kW, trochę pozmieniałem ustawienia i jest bardzo dobrze także na grzaniu tylko CWU.

post-65617-0-13233600-1524086957_thumb.png

Recalart wprowadził w tym sofcie ciekawostkę - gdy na ekranie głównym klikniemy przycisk info (albo powrót, w tej chwili nie pamiętam) widzimy prognozę pogody :p). Ale trzeba mieć podłączony do neta sterownik.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura podajnika bez żadnych modyfikacji nawet na pellecie nie przekraczała 32stC.

 

Pogodynka zawsze była gdy ktoś był włączony w internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem po raz pierwszy po 2 sezonach zimowych inspekcję podajnika. Jak się okazuje, pomimo palenia różnymi paliwami, nawet podłej jakości, stan ślimaka, kolana są  w stanie nienagannym. Jedynie wianek jest trochę zaszlamiony, ale jeszcze trochę  popracuje,a i koszt 110zł nie jest powalający. Zdemontowałem tez kosz, wymyłem myjką ciśnieniową, a niewielkie naloty rdzy pokryłem Emalią antykorozyjną z LCI w spreju.  Przy okazji zrobiłem też innowację otwierania klapy. Zdemontowałem to ustrojstwo, ograniczające otwarcie klapy. W zamian zamontowałem siłownik meblowy na zewnątrz, koszt kilka-kilkanaście złotych i do 10min pracy. Teraz klapa otwiera się lekko, a kąt otwarcia to około 80st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan ślimaka, kolana są w stanie nienagannym.

Zdemontowałem tez kosz...,.a niewielkie naloty rdzy...

 

U mnie też ślimak i kolano jak nowe, ledwo farba zeszła, wianek obrotowy też w stanie bardzo dobrym jak i cała reszta.

Do kosza też nie ma sie co przyczepić ale paliłem suchym, w razie czego dosuszanym opałem.

 

Ale i tak się zastanawiam czy ten kosz nie pociągnąć od środka jakaś "gumą w sprayu" czy czymś podobnym żeby jakaś ruda niespodzianka mnie nie zaskoczyła w środku sezonu.

Zastanawiałem się nad sprayem do konserwacji podwozia samochodu.

Ma to jakiś sens czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz rdzawych kropek, to szkoda czasu. Blacha jak na czołgu, nie wiem czy nie przezyje kosz kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic co by mogło skłonić do szybkiego działania.

Myślałem bardziej o czynnościach zapobiegawczych.

Może rzeczywiście szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się innowacjami które wprowadziłem.

 

Pierwsze to przełacznik zmiany kierunku obrotów napędu ślimaka, w razie przyblokowania go.

 

Drugie to założenie siłownika meblowego 180 lub 200 Nm do otwierania klapy.fb8f2524c64c3bb1f24f2717cdb58506.jpgcef81def7928e1cbe549d1e627ebabeb.jpgdaff9e3e76a66ae47af5ceb0718e137a.jpg

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,  siłownik mam od początku, tylko jest wewnątrz, po zamknięciu go nie widać. 

Przełącznik nabyłem razem z nowym podajnikiem,  jesienią tego byłego sezonu.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktos morze  mi podac ustawienia do kotla sas solid 25kw z sterownikiem tech st-555

nie dawno kupilem ten kociol i szukam jakichkolwiek ustawien na ten sterownik st-555 z pit i nigdzie nie moge znalesc tego sterownika jak mozecie to pomóżcie

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

powiem tak kupilem kociol sas solid 25kw ze sterownikiem st-555  hydraulik kturego wziolem muwil ze podlaczal te kotly wiec sie zgodzilem podlaczyl ale jak czytam wasze  posty  to ja niemam nic podlaczone  mam zawur 4d dez silownika muwi ze niepotrzebny nic mi nie podlaczyl bo nietrzeba na sterowniku pokazuje mi tylko zadana temperature i bojlera nic wiecej ja spalam 50kl na dobe zaczynam zalowac ze dalem sie namuwic bo teras niewiem co robic czy dzwonic do serwisy zeby mi wszystko podlaczyli cz nie sam niewiem co robic doracie   z gury dziekuje bo obledy dostaje jusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :) kolega pewnie w nerwach i stresie pisał :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Byli napisał:

panowie jak do pieca podlaczys silownik 4d

Tu masz instrukcję.

http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/serwis/instrukcje_obslugi/sterowniki/st-550zpid/ST-550zPID_PL.pdf

Może mu zabrał instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja wybrałbym SkamPV-13 z palnikiem SV-200n. Najprostsza budowa, brak kolana w palniku, najmniej elementów do zepsucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, knedel napisał:

Ja wybrałbym SkamPV-13 z palnikiem SV-200n. Najprostsza budowa, brak kolana w palniku, najmniej elementów do zepsucia.

 

21 minut temu, knedel napisał:

Ja wybrałbym SkamPV-13 z palnikiem SV-200n. Najprostsza budowa, brak kolana w palniku, najmniej elementów do zepsucia.

Jeszcze decyzji nie podjąłem co kupię,co do palnika to pełna zgoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.