Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Seko Maxx Le


robinet

Rekomendowane odpowiedzi

Paliwo uzupełnione wczoraj o 16.30. Zbiornik 100kg.

 

seko02.12.2020.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

era9.No niestety na naszym palniku obrotowym ten Brager się nie sprawdza.Nie ustawisz go jak należy i będzie przyciemniony deflektor.Jeśli kupisz to sie przekonasz.Mam go co prawda podłączonego,ale jest wyłączona korekcja.Mam go tylko do odczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odniesieniu do mocy minimalnej (temat poruszany gdzieś koło 35 strony).

W moim kotle można zmienić moc minimalną - przez zmianę parametrów FL min napowietrzanie, min czas podawania, min odstęp podawania do wartości mniejszych od 2 kW. Niestety piec wchodzi przy takich parametrach w oscylacje - nie da się tego (ja nie umiem) skorygować wsp. A/B trybu FL

Nie chcę tu dywagować o sprawności pieca na tej mocy. Wydaje mi się, , że przy aktualnych poborach (mnie wychodzi zapotrzebowanie < 4,5 kw/h dla średniodobowej temperatury  +8 stopni, a 7,8 kW dla temperatury -1stopień ) nie ma moc 2kW sensu. Natomiast może to być opcja dla okresu gdy temperatury są > 10 stopni.

 Niemniej wydaje mi, że udostępnienie możliwości zjechania z mocą do niskich wartośi (standardowo kod 0000) jest krokiem producenta w stronę użytkowników - eksperymentatorów.

Czy ktoś eksperymentował z tak małymi mocami mocami i udało mu się wygasić oscylacje w trybie FL?

Tytułem spadku sprawności na małych mocach. Sądzę, że jedną z przyczyn są przedmuchy powietrza przez szczeliny między częścią obrotową a podstawą które przy słabym  sprężu silniej niż przy dużych mocach zaburzają proporcje i są przyczyną dostawania się (procentowo - więcej)  swoistego "lewego" powietrza do komory - niepotrzebnie ją wietrząc i chłodząc.

Czy ktoś użytkuje Seko Maxx LE z wyłączoną opcją obrotowej retorty - przyklejoną do podstawy jak to się robi w kotłach bez obrotowego wieńca -  vide np

Edytowane przez era9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prośba do userów @piotr16 i innych. Wywaliło mi wełnę z mechanizmu czyszczącego w kosmos. Dostałem zespół naprawczy z serwisu Seko. Składa się z 3 płyt wełny twardej z folią 26x9,5x2,5, 1 płyty twardej z folią 26x19x2,5 i 1 miękkiej o wymiarach 26x19x5 . Jak powinny być poukładane ? Pozdrawiam.

Jakie objawy były. Po ostatniej wizycie "fachowców" nie byłem przy czyszczeniu kotła. Po "czyszczeniu" kocioł wpadł w szał. Brakowało 2 nakrętek 17 po wizycie "fachowców". Przepał 100%. Ponieważ uznałem, że czyszczenie było właściwe, wiedziałem, że komin jest czysty, to zwaliłem na usterki w oprogramowaniu - i to był mój błąd- ku przestrodze. Kocioł zaczął produkować koks. Bez popiołu ale za to prawie czysty koks. Po kilku dniach wywaliłem zespół czyszczący i ku mojemu zdumieniu wełny prawie nie było. Teraz mam problem - jak wstawić te płyty do mechanizmu czyszczącego . Pozdrawiam.

IMG_20201211_202728673.jpgDodatkowo głowica do czyszczenia kanałów w wymienniku.

IMG_20201211_210629587[1].jpg

Edytowane przez Jackw64
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta głowica to chyba nowość. Bo u mnie to jest inaczej wykonane. W kwestii kolejności wełny nie pomogę bo nawet nie mogę obecnie tego rozebrać ale chciał bym podziękować za wymiary. Ile za to zapłaciłeś z ciekawości?

Coś kojarzę że od roku najpierw uda te małe kawałki wełny na to blachy potem te 2 większe kawałki wełny.

 

Edytowane przez sarzyk
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack tak z ciekawości ile za głowice czyszczącą wola Seko ?? Na stronie 10 Piotr dodał fotki z czyszczenia może to pomoże Pozdrawiam

Napewno te 3 małe razem nad silnikiem , a 2 duże razem nad pierwsza wyczystka chyba ?

Edytowane przez czared
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica 150PLN, wełna gratis. Wizyta serwisanta pogwarancyjna 300PLN- na razie się nie zdecydowałem. Dziękuję za wszelkie uwagi i podpowiedzi. Po 13 zabieram się do pracy. Zdam później relację. Pozdrawiam.

Edytowane przez Jackw64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica spisała się świetnie. Dwu-trzykrotny przejazd przez kanały zerwał cały kamień. Wymiana wełny udana, choć problematyczna.

W tej chwili obserwuję kocioł. Pozdrawiam.

P.S. Po raz pierwszy użyłem 100% mocy i co się okazało ?

seko4.JPG

Edytowane przez Jackw64
edycja
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica jest do czyszczenia kanałów pionowych kotła. Po pobudce ustawiłem moc minFL na 30% i kocioł pracuje tak:

seko5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przełączyłem kocioł w MinMax. Czy ktoś może podać swoje ustawienia w tym trybie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się ,że wymiana wełny się udała , ale jakim sposobem ci się uszkodziła? I mam jeszcze pytanie odnośnie głowicy do czyszczenia - czym to robiłeś czy wiertarką ? , jeżeli tak to jakiej jest średnicy końcówka do mocowania w wiertarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piotr16.

Nie mam pojęcia, mam tylko podejrzenie co do pracy pewnych fachowców. Opisałem to wyżej. Co do głowicy - tak wiertarką - 10mm.

Pomiar niedokładny - nie mam suwmiarki.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sarzyk Głowicę którą pokazał kolega @Jackw64 służy do czyszczenia kanałów pionowych właśnie tych o których piszesz fi 60mm .Głowicę trzeba dokupić osobno i czyści się nią te kanały dopiero po demontażu całego mechanizmu czyszczącego czyli trzeba wybudować te 6 spiral i głowicą czyścić każdy kanał płomieniówkę osobno 

Edytowane przez marcus312
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można prosić namiary na tą głowicę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sarzyk i @marcin91280  wszystko opisałem wyżej. Koszt 150PLN+kurier . Zamówione u serwisanta tel. 691024178 zdaje się Dębica. Pozdrawiam.

P.S. Czyści skutecznie. Zerwała kamień bezproblemowo. Czyszczenie 6 kanałów ok 6-8 minut.

Edytowane przez Jackw64
edycja
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolejny pad programatora czasowego. Tym razem nie mogę wcisnąć wtyczki silnika do programatora. Przyjrzałem się dokładnie i widzę napis "'Zdjełano w Kitaju" - wszystko jasne. Chciałem ustrojstwo rozkręcić, ale nietypowe nacięcia. Przy okazji, czym odkręcić klapkę przy palniku ? Są tam dwa motylki, ale chyba zapieczone. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik na STOP i kluczyk 10 lub 12 , może kombinerki jakieś małe między motylki , ale bez wgaszenia może być trudno . Najlepiej wygasić żeby ostygło i WD40 i wtedy kombinerki lub któryś z kluczyków.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Kocioł wygaszę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.