Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Mocy Kotła W/g Programu "ciepło Właściwe''


wiaderny007

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem w trakcie zmiany kotła ponieważ stary sie skonczyl. wpisałem podstawowe dane do programu i wyszedł mi dosyc mocny kocioł (35kw ) biorę pod uwagę kosioł z podajnikiem. podaje link; http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1jeh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kotla o mocy nominalnej 24-26kw większy nie potrzebny. Większość kotlow ma zapas mocy ponad moc nominalną więc w razie czego dadzą rade. Pytanie tylko czy wyliczenia z kalkulatora zrobiłeś właściwie? Metraż się zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje moc na potrzeby grzania cwu. Moim zdaniem to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalator namiejscu zasugerował 35kw minimum to 30kw nie wiedząc o wyniku aplikacji, powiedziałem mu tylko o metrażu. dom jest nie ocieplony i prawdopodobnie nie będzie. wcześniej miałem zasypowy 38kw paliłem weglem bo miał nie dawał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem autorem aplikacji, więc się wypowiem. Przeważnie ludzie narzekają, że wyszło za mało :) A co ja mogę? Jeśli liczba pięter, metraż całkowity i ogrzewany oraz reszta parametrów budynku w wyniku zgadzają się z podanymi w formularzu a te są możliwie blisko rzeczywistych, to widocznie tak ma być. Tam wielkiej magii nie ma, jakie wymiary i materiały się poda, z takich wyliczy.

 

Dom na szczególnie zaizolowany nie wygląda, jest przedwojenny (a piwnica sucha?), plus fakt, że miałowiec nie wydolił – to razem sugeruje, że 31kW z CWU (tyle teraz jest, chyba jakieś poprawki były?) nie wydaje się wielce przesadzone. Choć ta niewydolność miałowca na miale mogła mieć różne przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko przesada w jedna czy druga stronę nie jest dobra. Prawie każdy kocioł z podajnikiem ma zapas mocy ponad nominalną. Dni kiedy tej mocy będziemy potrzebować jest kilka w roku (ostatnie lata prawie wcale). Przy wiekszym kotle moc minimalna (gdzie kocioł) przez większość czasu będzie w wokól niej pracował) jest większą. Czym to skutkuję zainteresowani wiedzą. Juzef to jest twoja szkoła którą zaniosłeś w świat a teraz po malu rakiem z tego uciekasz? Kocioł powinien być dobrany na miarę. Przesada w żadną stronę nie jest dobra.

W przypadku kotla węglowego z podajnikiem cwu grzane jest w trybie ciągłym. Aż taki duży zapas mocy grzewczej na potrzeby cwu nie jest potrzebny. A nawet jeśli to odstawiamy na chwilę ogrzewanie budynku i grzejemy cwu całą dostępna mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej wybrać nie mogłeś....

Rynna plus ruszt wodny, heh do zobaczenia niedługo w wątku o tytule: "POMOCY!!! [...]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w ciepło własciwe  zastanawiało zawsze jak to jest gdy podaje  sie np ocieplenie  najwyzszego stropu i  poddasza dachu .Wystarczy np podac ocieplenie poddasza dachu i stropu i wychodzi np dom energooszczedny a potem wystarczy podac ze brak ocieplenia stropu ale dach zostaje z ociepleniem i wychodzi dom energochlonny .Dlaczego tak jest przecież ocieplenie dachu  powinno zatrzymac ciepło pomimo braku ocieplenie ostatniego stropu  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej wybrać nie mogłeś....

Rynna plus ruszt wodny, heh do zobaczenia niedługo w wątku o tytule: "POMOCY!!! [...]"

rozmawiałem z użytkownikiem takiego pieca (nie sprzedawca)  bardzo sobie chwalił. skad  twoja opinia miałeś jakieś doświadczenia z tym piecem?  większość kotłów ma ruszt wodny i co to wszystko lipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z użytkownikiem takiego pieca (nie sprzedawca)  bardzo sobie chwalił. skad  twoja opinia miałeś jakieś doświadczenia z tym piecem?  większość kotłów ma ruszt wodny i co to wszystko lipa?

wypowiem się jako użytkownik kotła DEFRO DUO UNI i  nie polecam rusztu wodnego,zima hurtowo  mogę być  sprzedawcą sadzy ,właśnie przez ten ruszt.

w teorii ruszt jest paleniskiem zastępczym ,ale człowiek robi się wygodny i dosłownie korzystałem z niego może z 3 razy, także obecnie piec chodzi 24h cały rok ,jak już chcesz mieć ruszt to weź piec z rusztami luzem wkładanymi.

 

ps.jeśli chodzi o sam produkt marke Defro jak najbardziej polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt wodny to byl gadżet który się nie sprawdzil. Poczytaj sobie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam. od 2 tygodni użytkuje defro eko duo uni r , narazie grzeje tylko na wodę ale jak dla mnie kocioł rewelacja. piec po uzuskaniu temp. wygasza sie i gdy temp. spadnie na bojlerze sam się rozpala, przez co jest oszczedniejszy niż kocioł na podtrzymaniu. jak dla mnie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.