Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Mocy Kotła Pomoc


garylin

Rekomendowane odpowiedzi

A kto w temacie wyboru kotła tak pisze:

Sambor czy ty byś brał starszą wersję samochodu czy nową ;)

Po czym na odpowiedź dotyczącą zadanego przez Ciebie pytania piszesz:

Akurat jest odwrotnie bo jest promocja do końca tego czy następnego miesiąca. :)

Teraz kosztuje

8 528,00 zł

brutto

Widzę ją w internecie :P jak ktoś chce to podam link.

Czy to schizofrenia? Osobowość mnoga? Zaburzenia pamięci? Kradzież konta na forum? Czy po prostu umiejętność pisania nie na temat?

 

To o jakie auto Ci tu chodzi, Zamieść ten link...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz tu trochę racji ale nie o to miałem na myśli .

Mi chodziło ogólnie  ,mogłem napinać pralki telewizora itd.... a Sambor zaczął zagłębiać się w szczególny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu o kotłach się pisze, a Ty chciałeś tak sobie "ogólnie" porozmawiać o zakupach, uszczegóławiając się nagle na promocję w.... Zaiste bezinteresowna szczera rozmowa. Niech zatem będą Ci dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jeżeli  już muszą wytwarzać energię cieplną do własnych celów  ,najważniejsze żeby robili to dobrze ,czyściej  i taniej niż w XX wieku po to jest postęp przez ulepszanie usprawnianie udoskonalanie starszych wersji produktów .Jeżeli popyt na gotowy produkt jest tak duży że konkurencja nie ma znaczenia ,to postęp wlecze się jak ślimak.

Dlatego trzeba kupować wybierać nowe doskonalsze  produkty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodnym rusztem? Palił na czymś innym i ma porównanie? Wreszcie czy dobrze ma dobrany mocowo kocioł do zapotrzebowania domu?

W przypadku mojego brata: ma ruszt wodny - to źle. Palił wcześniej w obrotówce, a kocioł za duży do potrzeb domu.

Wg niego kultura pracy retorty jest lepsza niż palnika rynnowego.

Jest tu na forum temat "jak palić w kotle z podajnikiem rynnowym..." - długość jego niczym brazylijskiej telenoweli. PoczytaZ

Z wodnym rusztem. U rodziców palił robionym piecem na ekogroszek tutejszych przedsiębiorców. Mocowo chyba trochę przesadził bo dom 170m2-nowy dom a piec 20KW.

Kolega sobie chwali, pali peletem inie ma problemów, z rusztu nie korzystał.

Panowie chcę wybrać piec który będzie jak najmniej obsługowy, bezproblemowy, miał dobry serwis i był oszczędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam wasze posty i coraz bardziej czlowiek w dylematy popada.Każdy przypadek jest inny,jednemu wystarczy "ford"innemu "ferrari".Sam stoję nad cieknącym miałowcem z PLeszewa i co poczytam forum to coraz mniej wiem jaki produkt spelni oczekiwania?.kto ma piec na eko z dużą komorą awaryjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam wasze posty i coraz bardziej czlowiek w dylematy popada.Każdy przypadek jest inny,jednemu wystarczy "ford"innemu "ferrari".Sam stoję nad cieknącym miałowcem z PLeszewa i co poczytam forum to coraz mniej wiem jaki produkt spelni oczekiwania?.kto ma piec na eko z dużą komorą awaryjną?

To są dylematy przy przejściu ze śmieciucha na kocioł z podajnikiem,zostaje nam w głowie potrzeba spalania w  komorze awaryjnej a po pół roku używania kotła z podajnikiem  ,zastawiamy się po co była  nam ta komora jak nie chce się tam nikomu bawić ,a nawet zaglądać do kotłowni. :lol: 

Tu jest miałowiec dla Ciebie.

http://www.zgoda-wieprz.pl/126-kotly-grzewcze

 

Ja zdecydowałem się na http://www.defro.pl/kotly-p-defro-duo-uni.html15 KW

Mówi się trudno ,zabrakło odwagi . :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwaga jest ale nie widzę tego pieca na żywo :(

Podaj mi zalety kotła Sigma wyższe od Uni

Blacha w uni jest grubsza, sprawność lepsza chodź symboliczna, ruszt wodny-mieszkam na wsi więc się przyda latem albo jesienią na wodę

Uni 8600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda b.dobrze ,kolega widział ""na żywo',czy to nowość nie testowana na forum.W gosp.po sezonie zostaje dużo drewnianego 'towaru do grzania wody,szkoda zmarnować.Zimą na automat.Pleszew byl dobry ,czysto spalał(wysokie temp)ale to już czas na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz kolego @Animus - tak się kocioł kupuje , tu nie decyduje klasa kotła, ale kasa i rynek oraz warunki środowiskowe.

Nowości nikt w ciemno nie kupi, tym bardziej za 10tys lub więcej.

 

A wcześniej czy później do kotłów klasy 5 pojawią się "patenty" na ruszt do spalania śmieci gdyż tego wymaga rynek - czytaj - kupujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatna przesada z tymi śmieciami,świadomość dotarła prawie pod wszystkie dachy ,nos sąsiada wyczuje złe wonie.Starej palety nikt nie kupi,a wody nagrzeje...A co do ceny,jeżeli ma coś być na kilkanaście lat nie żałuj kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwaga jest ale nie widzę tego pieca na żywo :(

Podaj mi zalety kotła Sigma wyższe od Uni

Blacha w uni jest grubsza, sprawność lepsza chodź symboliczna, ruszt wodny-mieszkam na wsi więc się przyda latem albo jesienią na wodę

Uni 8600zł

Sprawność symbolicznie lepsza w Uni ale na pełnym gazie czyli w duże mrozy  2 tygodnie w roku,przez resztę sezonu Sigma będzie miała sprawność dużo lepszą na niższych mocach .  B)

Kocioł Uni na małej mocy trudniej się prowadzi ,bo to kocioł z rusztem wodnym i zawsze  kończy się to wytrąceniem sadzy czyli niedopałem,

Ruszt wodny to się przydaje ale  na mocy nominalnej na innych mocach  zaburza spalanie studzi spaliny wytrąca się sadza (czysty węgiel) .

Jak popalisz w Uni drewnem na dodatkowym ruszcie to wymiennik zarośnie i stracisz na sprawności i to nie tylko symbolicznie,jak to wyskrobiesz?. :D  

Na ruszcie awaryjnym  i to najlepiej żeliwnym  w takim kotle można spalać tylko papier,od niego nie brudzi się tak wymiennik jak od drewna.

Sigma może pracować przez cały rok latem grzać samą wodę do mycia ma komorę szamotową .

Wiadomo że na wsi jest pełno odpadów drewna w gospodarstwie do sporadycznego spalania takie kotły się nie nadają ,powinieneś  pomyśleć o jakimś rębaku i robić mieszanki węgla z wiórami ,wszystko co przejdzie przez palnik spali się prawidłowo a wymiennika nie będzie trzeba skrobać pól dnia tylko zmieść pył . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz kolego @Animus - tak się kocioł kupuje , tu nie decyduje klasa kotła, ale kasa i rynek oraz warunki środowiskowe.

Nowości nikt w ciemno nie kupi, tym bardziej za 10tys lub więcej.

 

A wcześniej czy później do kotłów klasy 5 pojawią się "patenty" na ruszt do spalania śmieci gdyż tego wymaga rynek - czytaj - kupujący.

Spokojnie ,jak popali na ruszcie wodnym drewnem a potem poskrobie pól dnia to mu się odechce  ,lepiej mieć 2 kotły ,a Sigma ma rusztodeflektor żeliwny można spalić tekturę papiery  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis instrukcji mówi:

Pyty ceramiczne oraz ściany boczne wymiennika należy czyścić przez drzwi wyczystne oraz paleniskowo-popielnikowe

Ciągi spalinowe utworzone przez pionowe rury należy czyścić przez otwór wyczystny w górnej ścianie kotła .

Nagromadzony popiół i pył należy usunąć przez drzwi paleniskowo-popielnikowe .

Do czyszczenia kot³a należy używać narzędzi obsługowych dostarczanych wraz z kotłem.

W celu zwiększenia efektywności spalania w kotłach zastosowano ekonomizery podnoszące sprawność cieplną kotła .

Umiejscowione są one w pionowych rurach spalinowych , a dostęp do nich umożliwia otwór wyczystny . 

Czyszczenia ekonomizerów należy dokonywać  raz w miesiącu poprzez wyciągnięcie ich z kotła i oczyszczeniu z pyłu.

Należy również oczyścić ciągi spalinowe, a następnie ponownie wsunąć ekonomizery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce podejrzewam że trzeba obmiatać komorę szamotową jakąś miotełką z raz na miesiąc oraz przekręcić kilka razy ekonomizery w kanałach potem podnieść każdy po kolei i pościć jak stuknie o kanał cały pył zleci na dół do komory.

Ja robię to jeszcze rzadziej jednym stuknięciem mam suchy opał i nastawy na kotle już wytestowane . 

Proces spalania w takim kotle jest dużo lepszy ,kocioł będzie wolniej zarastał niż Uni .

 

xxzVj7t.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam wasze posty i coraz bardziej czlowiek w dylematy popada.Każdy przypadek jest inny,jednemu wystarczy "ford"innemu "ferrari".Sam stoję nad cieknącym miałowcem z PLeszewa i co poczytam forum to coraz mniej wiem jaki produkt spelni oczekiwania?.kto ma piec na eko z dużą komorą awaryjną?

 

Skam-P ma sporą komorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie z paleniem w kotle Galmet ekogroszkiem.

Cały czas zastanawia mnie te rozbieranie i czyszczenie tej Sigmy, galmeta ogarniam max w 10min (czyszczę, dokładam eko itp) a raz na pół roku rozkręcam go i wszystko oglądam i składam od nowa.

Na CWU pali ok 23kg na 10 dni.

Chcę jak najmniej czasu spędzać w kotłowni i na to stawiam największy nacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.