Skocz do zawartości

piop

Stały forumowicz
  • Postów

    273
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez piop

  1. Może to jakiś korporacyjny przewał z prawem do własności marki, okazało się że ten kwadrat to logo resideo. Co nie zmienia faktu że miarkownik jest z demontażu. Z regulusem internet mnie zniechcęcił, pełno tematów że się zacinają są powolne, i trzeba je tuningować więc nie wiem. Bo miałem, też niby metalowy esbe, najpierw połamało się pokrętło bo z jakiegoś miękkiego plastiku ale posklejałem, a teraz się mocowanie ramienia poluzowało i przy próbie naprawienia rozlazło się całkiem i ten "bolec" co w tym modelu ma kształt Y pofrunął sobie gdzieś, a że ma durny kształt to nawet się nie da dorobić.
  2. Witam wszystkich, Rozwalił mi się miarkownik, kupiłem na wymianę honeywell fr124, podobno dobre są, ale towar przyszedł "luzem" coś ala oem, w pudełku po czymś innym, bez instrukcji, sam miarkownik nie ma na pokrętle wybitego napisu honeywell tylko jakiś mały kwadrat, część plastikowa ładna nowa, część metalowa porysowana brudna ze śladami pasty. O co tu chodzi, robią podróbki miarkowników? czy to używka czy może fabryka testuje każdy, zastanawiam się czy jak zamówię w innym sklepie to dostanę to samo. On nie ma logo na pokrętle a na zdjęciach jest ładny napis honeywell, inna ciekawa sprawa że te honeywele są tylko na ruskim i polskim YT, jakby reszta świata ich nie znała. Ktoś coś?
  3. ups ... tego nie przewidziałem, ale można by wypełnić kocioł żeby nie było. Też myślałem o buforze ale go nie mam i nie bardzo mam gdzie postawić
  4. Taki pomysł mnie naszedł, +- teoretycznie prądem jest taniej niż węglem zwłaszcza w nocy. Jak myślicie czy to zadziała jak by wsadzić grzałkę w "gniazdko" wężownicy schładzającej (tak wiem ale ja mam układ otwarty) i grzać prądem? jaka to w ogóle średnica jest wie ktoś może?
  5. Witam Mam przyznany ten węgiel "gminny" kolumbijski w białymstoku, Ale coś gdzieś gadali jakieś ploty że to miał z kamieniami. Czy ktoś ma? Jak wrażenia?
  6. Też tak robię i testuję, ale jak wspomniałem do wyboru są 2 rodzaje i w każdym coś nie pasuje. Chwałowice gdzieś miały podaną spiekalnośc 10-20, to chyba raczej nie bardzo, tak na oko. A czy są znani sprawdzeni dostawcy u których można kupić z dostawą kurierem:piast, chwałowice, marcel?
  7. ja mam ten kocioł tylko 10kw, do zmniejszania rusztu używam cegieł szamotowych(tak, trochę to utrudnia machanie rusztem) W białymstoku węgiel nie ma nazw, poprostu na tym składzie jest ruski a na tamtym inny ruski i zawsze to loteria jaki się trafi, dlatego szukam gdzie można kupić z dostawą węgiel o przewidywalnych parametrach
  8. niestety do obi mam chyba 150km
  9. Mam dolniaka MPMa a w mojej okolicy są chyba tylko 2 rodzaje węgla, jeden zbyt mocno smoli, przykleja klapę i wywołuje poparzenia na rękach (pomimo rękawic) drugi ma za dużo popiołu i przytyka kocioł, no i jest dośc słaby. Zastanawiałem sie nad energo z bielska, ale coś zaszaleli z ceną, to 200 więcej za tonę tego tańszego. Doradzi ktoś gdzie można jakiś sensowny węgiel z dostawą kupić?
  10. Też właśnie o trwałość gebo się obawiam bo to na uszczelkach jakiś plastikowo gumowych jest. Klej też fajny pomysł. Może by dać grubsza rurę jako złączkę wypełnioną klejem, hmm. Ale administarcja ma zrobić odbiór, ciekawe co oni na to.
  11. Witam. Chcę zrobić grzejnik drabinkę w łazience, jest tam spawany pion świecowy w narożniku, muszę usunąć "świece" podłączyć rury pionowe z podejściem na grzejnik, na gwintownicę nie ma miejsca, jak to zrobić? Złączkami zaciskowymi?
  12. Cześć Ktoś z rodziny kupuje mieszkanie w bloku (lata 70, ocieplony, są podzielniki) i dotychczasowa lokatorka (wynajmująca) opowiadała o słabo grzejących grzejnikach (żeliwnych). Wiem że to subiektywne, może słabo grzeją a temp w mieszkaniu jest ok, ale lokatorka już się wyprowadziła nie ma jak jej przesłuchać. Mieszkanie jest do remontu czy można to jakoś sprawdzić, bo na razie jeszcze nie grzeją i nie wiemy jak podejść do tematu żeby po remoncie nie rozgrzebywać tego jak by coś było nie tak. Padł pomysł jakiegoś płukania, ale administracja to wspólnota czy oni za stan grzejników nie odpowiadają?
  13. No myślałem że powiecie kocioł jest za mały albo coś takiego, ale raczej w kierunku palnik się nie zmieści :D A jak to jest z wkładem? wkład chroni mur przed kondensatem, to znaczy że kondensat spływa tym wkładem na dół i co dalej? Zbieram go do butelki i co z nim zrobić?
  14. Aż tak brutalnie? Nie ma możliwości grzania na wyższe temperatury spalin? np kosztem nieco większego zużycia paliwa. Mam instalację starego typu, grawitacyjną. Raczej nie będe miał możliwości przerabiania komina.
  15. Witam po przerwie. Czy palnik peletowy kipi z mpm v1 10kw i kominem z cegły to możliwa i sensowna konfiguracja? Tak wstępnie się zastanawiam,
  16. piop

    Kocioł DS MPM

    Hej, Ktoś się orientuje jaką średnicę sznura uszczelniającego dm mpm kupić? Muszę wymienić i na oko jakoś tak niepewnie.
  17. piop

    Kocioł DS MPM

    Hej, Czy ktoś zna sprawdzony sposób na wyciągnięcie tych kątowników, "kanałów oddymiających" aka "rura wezyra" z v1? Chcę wsadzić nową cegłę zmniejszającą, i jakoś mi się nie udało po kilku próbach.
  18. Ok, dzięki, czyli przyjmujemy że normalna ściana z bali to jest w poprzek włókien.
  19. Hej. Mam dylemat logiczno lingwistyczny, mi wychodzi że obie wersje można nazwać na oba sposoby, więc może ktoś fachowo wie, albo głosowanie może zrobimy. ----------------------------------------------------------------- tabela współczynnika λ dla materiałów: Drewno i materiały drewnopochodne: Sosna i świerk -w poprzek włókien 0,16 -wzdłuż włókien 0,30 ----------------------------------------------------------------- Jak rozumiecie wsp.przenikania drewna wzdłuż i w poprzek włókien Powiedzmy że tak wygląda ściana z drewna i jego układ włókien, które jest wzdłuż a które w poprzek? Ściana jest wzdłuż/w poprzek czy wsp przenikania. |||||||||||||||||||||||| ściana 1 --------------------- ściana 2 ---------------------
  20. piop

    Kocioł DS MPM

    Akurat mam 8-10, zanim założyłem wymiennik CWU, przy ciągłym paleniu, jak jeszcze dość ciepło było(ale już chłodno), i zmniejszonym palenisku 2 cegłami szamotowymi spalanie było 350-400kg miesięcznie, czyli około 0,5 kg na godzinę, zakładam że to na mocy minimalnej, i jest to z grubsza spalanie minimalne które można od biedy zakładać że jakąś statystyczną informację niesie. Pytanie o spalanie na mocy średniej i maksymalnej jest kompletnie bez sensu bo to zależy od odbioru budynku, nie wspominając o kaloryczności opału.
  21. piop

    Kocioł DS MPM

    Dzięki, a konkretniej? perlit z betonem żaroodpornym czy może jakaś zaprawa perlitowa?
  22. piop

    Kocioł DS MPM

    Czy ktoś się orientuje z czego jest zrobiona "cegła" w klapie wyczystki nad palnikiem i kanałami? Ta z dziurką. To jest jakieś bardzo lekkie prawie jak styropian. Połamała mi się i chcę nową zrobić.
  23. piop

    Kocioł DS MPM

    To mógł byś napisać od kiedy do kiedy te 2,2t , i jakim węglem. Bo ja np. nie jestem w stanie policzyć ile węgla poszło, w każdym razie więcej niż można się było spodziewać.
  24. piop

    Kocioł DS MPM

    Czy taka blacha nie powoduje że pali się więcej węgla? Nie jest chłodzona wodą więc na logikę jakoś wpadłem na taki pomysł, że transportuje temp wyżej w zasyp niż normalnie, więc więcej na wysokość powinno się odgazowywać. Jak to w realu wychodzi?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.