Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Ten KUS fajnie pomyślany. Droga spalin ogrzewająca wymiennik przy paleniu GS jest taka sama jak przy paleniu DS jak napisał @drewniak. Na cieplejsze dni przepalanie "od góry" a na mroźną zimę palenie na okrągło "od dołu". To chyba najsensowniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, nie zwróciłem uwagi gdzie czopuch, coś mi się przywidziało z rana że do góry idzie...

 

KUS dobrze zaprojektowany, tylko terminy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiesz na czym stoisz ,dostałeś standardową zgodę na ogrzewanie etażowe.Zapomnij o jakimkolwiek naginaniu prawa -to nie przejdzie .Musi ci to projektant prawidłowo zaprojektować i uprawniona osoba wykonać.(ty tylko płać i płacz).

Na zakończenie dodam ,że powinieneś zrobić OZC mieszkania ,wtedy będziesz wiedział jakiej mocy kocioł(ewentualnie  piecokuchnia ) będzie spełniała

warunki.Ty jak pamiętam masz duze mieszkanie w starej nie ocieplonej kamienicy.Tak że dopuszczalne kotły (moce )do twojego zapotrzebowania na ciepło mogą być za słabe, co skutkować będzie małą stałopalnością.(przykład sąsiadki)Dlatego moim zdaniem zamontuj piecokuchnię o odpowiedniej mocy, lub nieco większą .Pamięntaj też że do mocy dobranej na ogrzewanie CO musisz dodać około 1kW na osobę na podgrzanie CWU.

Zacznij od zrobienia OZC,- To podstawa ,chyba że projektant ci to policzy.

Z parametrów kuchni wynika że moc kotła to max 8kW , natomiast  piecokuchnia nie ma takich ograniczeń-paradoks ,prawda?

Myslę ze zdasz relacje z twojego boju z ogrzewaniem ,przyda się to innym ,którzy będą mieli podobne problemy.Taki to urok lokatorów i właścicieli mieszkań w budynkach wielorodzinnych.

pozdrawiam . henryk1953.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie o co chodzi z tą mocą grzewczą poszczególnych kotłów , od czego ona zależy , bo np:

 

Defro optima komfort 10 kw powierzchnia grzewcza 1,5 m2 jednorazowy zasyp 21 kg

a w niektórych kotłach 10 kw mają sporo mniejsze zasypy i powierzchnię grzewczą na poziomie 0,8 m2 , w większości kotłów standard to 1 m2 , więc od czego zależy moc grzewcza kotła , jak nie od powierzchni wymiennika ? , jestem w tym temacie całkowicie zielony . Dzwoniłem dzisiaj do gościa co ma mi robić C.O , powiedział że najwcześniej pod koniec kwietnia bo właśnie zaczął zakładanie całej instalacji w jednej z dużych  kamienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gs-ie do powierzchi wymiennika powinno się liczyć również komorę zasypowa. Tam przecież też następuje wymiana ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dlaczego jest taka duża różnica wagowa między

setlans 9kw  -  170 kg a defro optima komfort 10kw  -  242 kg

i co daje różnica w wielkości wymiennika

setlans 1,03 m2 , defro 1,5 m2  ,

pojemność wodna

setlans 38l , defro 50l

i jak się ma powierzchnia m2 do ogrzania

setlans  max 115m2 a defro 100m2 ,

i co przemawia za tym że uważacie setlans-a lepszego od defro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ogólnie obstawiam na :
Setlans Air 9kw (osobne drzwi do popielnika i rusztu pionowego) wymiennik 1,03 m2 , albo
Defro Optima Komfort 10kw (niestety jedne drzwi do popielnika i rusztu pionowego) wymiennik 1,5 m2
poradzę się jeszcze instalatora , może coś powie o w/w kotłach , albo zaproponuje coś lepszego (o ile coś takiego istnieje) w podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do mieszkania nie można wstawić nic większego jak 10 kw ;) ale chyba zdecyduje się nad Defro ze względu na bardzo duży wymiennik ciepła 1,5 m2 , panowie a jak jest z tym szybszym wypalaniem się opału przy ruszcie pionowym , jest to jakiś problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była tu jedna koleżanka która pisała że w jej defro 15kw cały zasyp wypala się w 4 godziny. Miała nick aszka lub jakoś tak. Poszukaj jej temat.

 

Znalazłem : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18735-niska-sta%C5%82opalno%C5%9B%C4%87-defro-optima-komfort-15-kw/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Była tu jedna koleżanka która pisała że w jej defro 15kw cały zasyp wypala się w 4 godziny. Miała nick aszka lub jakoś tak. Poszukaj jej temat.

 

Znalazłem : https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18735-niska-sta%C5%82opalno%C5%9B%C4%87-defro-optima-komfort-15-kw/

 

 

 

też to czytałem bo ja też jestem palaczem od końca września ubiegłego roku i miałem problemy jak ustawić kocioł aby pracowała wg mnie a nie jak chce , pomogli mi koledzy z forum i teraz zero problemów , ja mam ciut przewymiarowany kocioł i stałopalność na samych kaloryferach to około 24 do 27 godzin natomiast jak załączę zimną podłogówkę to wiadomo że ta masa 90m2 zimnego betonu nagrzewa się 2-3 godz i kocioł idzie pełną parą do tego czasu ale potem idzie już na luzie i czas palenia to minimum 12-15 godz , tak więc krótko mówiąc uważam że kocioł bardzo oszczędny rozpalam go raz na dzień i w domu temp od 22 do 25 st (baba tak lubi) od września do teraz spaliłem niespełna 3 tony węgla po niecałe 600 zł , dom nie był ocieplony bo dopiero teraz ocieplam a strop to wylewka betonowa i poddasze nie ocieplone , jak dokończę docieplać to kocioł będę wymieniać na taki około 10kw a zapotrzebowanie średnie ma być na poziomie 4 kw tak wynika z obliczeń ciepłowłaściwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z małych kotłów jest jeszcze

Zębiec SWK 10 kW, Zębiec Wenus 10kW,  Defro Delta 8kW, Defro Econo 8kW, Defro Optima Komfort 8kW, OGNIWO S7WC 8kW, 

Oraz Zębiec KU 6kW - dla autora za mały.

Wszystkie kotły na ciągu naturalnym z miarkownikiem

 

Z tego zestawienia najlepiej wypada Defro Econo 8kW z wymiennikiem 1,2m2.

 

Więcej o tych kotłach na stronie producentów lub tu https://www.fuego.pl/kotly-bez-nadmuchu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.