Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MISTERPAW.

Powiedz czy kupiłeś tego SETLANSA 12 lub 9 KW.

Pytam gdyż bardzo mnie zainteresował ten kociołek i jeżeli jesteś w jego posiadaniu to proszę podziel się wrażeniami z użytkowania.

Ja też zamierzam palić w nim drewnem sezonowanym a rejon kraju w którym mieszkam jest prawie tak samo zimny jak u Ciebie. Dokładnie to okolice Szczytna (warmia-mazury).

Wielu z Was pewnie puka się w głowę dlaczego drewno? Otóż dlatego że opał na jedną zimę kosztuje mnie około 100 zł. + ropa do traktora aby to zwieźć. (TAK,TAK-100 zł). Po prostu mam dostęp do dobrego liściastego drewna za grosze + własny traktor. A jest to naprawę gruba LESZCZYNA, DĄB, OLCHA I BRZOZA. Setlans (12 lub 9 KW) ma być do nowego domu 105 m2, parterówka z nieużytkowym poddaszem z bet. kom. 24 cm +12 cm styropian, strop nad parterem drewniany - 25 cm wełny, podłoga 10 cm styropian. Wiem że te 12KW to na węglu, dlatego myślę że na drewnie będzie w sam raz. Tylko czy ktoś palił w nim drewnem? Obecnie użytkuję PER-EKO 16KSW z miarkownikiem na 125 m2. Oczywiście na drewnie, chociaż to typowy węglowiec to nie narzekam. Stałopalność mam mniej więcej na poziomie 3,0-3,5 godz.

Gorąca prośba do wszystkich użytkowników SETLANSA 12KW o opinie o tym kotle.

 

Wesołych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól,że zacytuję tego pożal się Boże lewackiego "klasyka"- Mariuszu i traktorze "nie idzcie tą drogą!" ;)

Do spalania drewna tylko DS np. ostatnio omawiany MPM DS 8-10kW i będzie dobrze,w przeciwnym razie udręka,porażka i to w dodatku w nowym domu.

Przestrzegam i pozdrawiam świątecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mariusz, nie wnikam skąd takie tanie drewno,bo na pewno nie z LP,ale obrobić to trzeba.Ja też lubię tę robotę, ale niepotrzebnie przepuszczać przez komin drewno zrobione moją ciężką pracą nie mam zamiaru.Kocioł GS z maleńką komorą zał. się do drewna nie nadaje,chyba że lubisz często dokładać.Jeśli cena jest dla ciebie najważniejsza to być może dobry wybór,jeśli nie kolega Kolanin dobrze radzi,ewentualnie jeśli kotłownia ma wys. powyżej 2 m. możesz to rozważyć:

http://www.stropuva.pl/stropuva_s10_10kw to też górne spalanie, ale takie jak powinno być.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewałem tej zimy niezamieszkały dom o powierzchni grzania 140m2 kotłem Setlans 12kW. Temperaturę jaką utrzymywałem w domu to średnio 15 stopni, często temperatura spadała do 10 stopni. Stałopalność na węglu (15kg Energy pomarańczowy ) to 8 godzin przy temperaturze na zewnątrz -2 stopnie a w domu 15 stopni. Drewnem też paliłem i palę (buk po jednym sezonie), dla mnie spala się ok, smoła się nie leję, stałopalność o wiele krótsza, ale w wygrzanym domu i drewnie dobrze wyschniętym podejrzewam jakieś 4 godziny minimum. Do pieca wchodzi nawet sporo drewna równolegle do drzwiczek. Polecam piecyk :)konać

 

Muszę wykonać kierownicę powietrza wtórnego, może ma ktoś jakiś pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiu za opinie o SETLANSIE.

Tylko jeżeli Ty grzałeś 140m2 niezamieszkałego domu (czytaj zimnego) kotłem 12KW,(temp. w domu około 15st.), to na moje 105 m2 (zamieszkały) zdecydowanie za duży będzie.

Lepiej chyba przestudiować parametry 9 KW.

Rozważam jeszcze opcję MPM DS 8-10 KW. Tylko niepokoi mnie kwestia dymienia na kotłownię.

Przyznam że jeszcze nie paliłem w dolniaku, ale widziałem na tym forum wypowiedzi na temat dymienia.

Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja chciałem się zapytać bo mam w planie zakupić piec z dmuchawą i to Setlans Plus 15 kw, ale też zastanwawiam sie na tą samą opcją tylko że z Bieczowskim. Ma może ktoś jakiś rysunek poglądowy jak w Setlans plusie powietrze z dmuchawy u góry wchodzi do popielnika?? Bardzo bym prosił o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś setlansa,przy okazji pobytu za eko groszkowym,mieli tylko zwykle.Powietrze idzie podobnie jak w mialowcach z Pleszewa-prostokątnym kanalem pod blachą ocieplenia,ma też kilka dysz w komorze spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam setlansa od jesieni 2014, narazie nie narzekam, długo szukałem kotła żeby podszedł pod wszystkie moje parametry, Setlans w zasadzie wstrzelił się idealnie, bo moc byla taka jak chciałem, cena okazała się u lokalnego sprzedawcy lepsza jak w internecie, a do tego pomimo że 15 kW ma bardzo duzy wsyp na opał, gdzie indziej przy mocy 15 kW takie wsypy sa czasem i przez pol mniejsze, co ciekawe nawe chyba w 12stce jest taki wsyp jak u mnie. Tam gdzie kupowałem gosc od razu mi powiedzial, ze to jest w zasadzie Defro, ale chyba chodziło mu raczej o budowe, bo faktycznie jak potem sprawdzalem to sa bardzo podobne. W ogole patrzac na niego to ma sie wrazenie, ze jest wiekszy jak 15kW, dwoch znajomych było i mysleli ze to jest conajmniej 18stka, bo faktycznie wizualnie i wagowo się wydaje ze to duzo mocniejszy kocioł.

Pisalem do SETLANSA o te wymiary jak bylem na kupnie i mi przyslali ulotke wiec ja pociałem zeby na zdjeciach bylo lepiej wymiary widac i wrzucam. W sumie to nowa firma, pozostaje mi liczyc ze przez kilka lat bedzie dobrze : )

 

Moze komus sie przyda, to jest ulotka z jesieni 2014 jaka dostalem elektronicznie, choc w sklepie na wiosne widzialem taka sama ale juz papierowa lezala na ladzie wiec raczej wszystko aktualne.

 

Kotły setlans - wymiary/ulotka:

 

kdlqwy.jpg

2iqeeew.jpg

308gqcm.jpg

5czxxt.jpg

281sz7c.jpg

x5b0wp.jpg

 

Tak to robiłem zeby po kliknieciu jakosc byla taka zeby widac bylo wymiary, mysle ze nawet to bedzie widocznie, jak nie to pozostaje tylko napisac do nich o ulotke albo ja moge od siebie przeslac na maila

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

hej kleofas a mozesz napisac jak duzy dom ogrzewasz tym setlansem 15kw i czy nie jest za duzy oraz podac wymiary komory spalania i czy masz z dmuchawa czy bez i jak dlugo spala na drewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszalem ze nie mozna palic od dolu w tym Setlansie bo smola sie leje ,jak uzy ten kociol i jak duzy dom ogrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Setlans 15kW, dom chyba 140-160 nie chce mi się teraz mierzyć ale coś taka powierzchnia. Jestem zadowolony, mam tylko miarkownik ciągu, jedynie wkurza długie rozpalanie bo przy doborze kotła nie wziąłem pod uwage ze mam stare grube rury a w nich 250 litrów wody, no i zanim się to rozbuja od drewna samego do dużego żartu i skoksowania to tak do 2 godzin mija aż na wszystkich grzejnikach jest równa temeratura, na piecu mam ustawione zazwyczaj 65-70 stopni. Mi się wydaje ze jest okej, doktoratów z tego nie pisze, podoba mi się palenie od gory, zakladam w piecu, przychodze ze pol godzinym dorzucam na gore szufelke zeby nabral jeszcze szybciej temeratury, zamykam drzwiczki dolne a zarazem przelaczam sterowanie na miarkownik i tyle mnie tego dnia w kotlowni widzieli. Miałem brać 13stke ale dobrze ze wzialem 15stke, tak jak pisalem zaden piec nie mial przy takiej mocy takich gabarytów wsypu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie doradźcie co wybrać Setlans 9kw czy p2ar KDS - PW 7-9 kw dla 78mkw mieszkania bardzo zimnego z dołu nie grzeją z góry nie grzeją 2 ściany frontowe cegła12/pustka12/cegła24 , wys 2,8 stropy drewniane (stara kamienica) ,kocioł będzie stał w kuchni , wkład kominowy stalowy fi 200 8mb .Dodam ze w promieniu 10 km mam 4 kopalnie węgla Wieczorek Wesoła Staszic Wujek ,i niezliczoną ilość składów więc wybór paliwa spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego p2ar KDS ale na pewno jest sporo droższy jak Setlans. Mój ojciec użytkuje Setlansa 12kW i sobie chwali ogrzewa koło 140mkw. Kociołek kosztował 2100zł z przesyłką i uważam że warto. p2ar pewnie lepiej przemyślany bo to nie masówka i kocioł dolnego spalania więc możliwość podkładania opału. W Setlansie cykliczne palenie "od góry"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.