Skocz do zawartości

mtdeusz

Stały forumowicz
 • Zawartość

  299
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

-1 Marny

O mtdeusz

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna

Informacje o ogrzewaniu

 • Co ogrzewam?
  Dom 100m2 bez izolacji
 • Kocioł
  kocioł ds xxx 15 kw z szamotem
 1. mtdeusz

  Jakie Temperatury U Was

  U mnie -16 w dzień w nocy -22 a nad ranem -24.Kocioł wyrabia ale grzejniki już nie :( więc uruchomiłem piec kaflowy DS. :rolleyes:
 2. mtdeusz

  Kocioł Ds Mpm

  Ta a co w DS wszystkiego nie spali,u mnie spali siano z piachem i wszystko co ma dużo popioły. Sposób na spalanie czegoś co ma dużo popiołu. Przed palnik kładzieź węgiel /drewno kradzież na tylną część rusztu a z przodu to co ma dużo popiołu i się pali.W GS wszystkiego spalisz co najwyższej wykopcisz zdymisz z utylizujesz.
 3. mtdeusz

  Kocioł Ds Mpm

  Wentylator wyciągowy jest na kominie nie w domu to nie na hałasu GS nie wyczyścisz ze smoły i sadzy tak samo komina jak ktoś jeszcze tam mieszka a w szczególności starsza osoba to będzie dokadać na żar.Jak dołóży coś nie jest opałem to masakra.Smoła w DS smierdzi wyszamotować komorę zasypową. GS palony od góry potrafi się kisić a nie palić.GS jest do dupy.
 4. mtdeusz

  Dobór kotła Kocioł 12Kw Do Domu 140M2?

  Kocioł gs nie nadaje się do spalania niczego oprócz koksu,palenie węgla od górą coś pomorze ale i tak będzie sadza i niedopalone węglowodory bo płomień się będzie chłodził o zimne ścianki kotła i wymiennik.Do ciągłego palenia 10kw DS wystarczy.Dobry kocioł DS nie produkuje sadzy i nie trzeba czyścić komina. U mnie w DS worek siana pali się godzinę.
 5. Niestety nie mam obecnie 4 zdjęcia. To zdjęcie z czarną zadymą to piąte.
 6. Pokaz slajdów ,,prawidłowego palenia opału według większości jest ogień to musi być dym,,To drugie zdjęcie to tylko prze 1 minutę się kopci przy dokładaniu węgla.3 zdjęcie rozpalanie siąmsiadki chyba w dolniaku nie wiem jak i czym ona rozpala.4 palenie od góry żręmbką 5kiszonia w kotle 30 kW rozpalanie. Panie witek1234 czy pan wie jak można spalić zręmbkę od góry bez dymu bo mój siąmsiad ma z tym problem.
 7. Bo w węglu jest smoła i dużo ciĘżkich węglowodorów a w drewnie smoły nie ma musisz ją wytworzyć poprzez pirolizę.W drewnie jest mało ciężkich węglowodorów.Kolor drewnie nadają barwniki,garbniki,kora,celuloza. Chodziło mi że dolniak w całości spali gazy węgla 34,35 a Górniak ma problem spalić w całości gazy z węgla 32.Rozpędź w górniaku warstwę żaru do białości.Efekt bardzo duże ilości Energi w krótkim czasie bo wszystko zaczyna się palić,chodzi mi opalenie od góry.A pw w górniaku to robi więcej złego niż dobrego:powoduje produkcje sadzy przez chłodozenie płomieni,przerywa spalanie węglowodorów-chłodzenie płomieni i co najważniejsze rozrzedza dym aby go z konia nie było widać.Pw w górniaku powinno być podane przed płomień czyli w żar. Przeczytaj na muratorze ekonomiczne spalanie paliw stałych,da się palić węgiel 34 w dolniaku. Co to znaczy inflatywne?
 8. W górniaku przy umiejętnej obsłudze spalisz bez sadzy i dymu węgiel brunatny suchy,węgiel płomienny,antracyt oraz to chyba oczywiste że koks. A w dolniaku czysto bez dymu i sadzy spalisz węgiel 33 34 35 miał,flot.Może załóż KNPWG komitet nauki palenia w górniaku.A przecież taki już istniej czyste ogrzewanie. Ps Żebyś nie wiem co robił w górniaku zasypowym nie osiągniesz 4 klasy a w dolniaku bezproblemowo.
 9. Smoła być w węglu. Jak spalić bezdymnie zręmbkę od góry,przekonałem sąsiada aby palił od góry ale wraz kopci tylko mnie niż wcześniej na górze nie ma płomieni po mimo max otwarcia pw i pp tylko się tli.?????
 10. Przykład DS 4 klasy MPM DS.Na wiosnę palą bo są *** i najgłupsze na świecie,ludzka głupota nie zna granic.A myślisz, że mnie zalewa ostatnio odebrałem od siąmsiadki 3 taczki gałęzi i liści i innego badziewia bo chciał to zdymić.Miałem problem z paleniem bo miałem za duży ruszt i podawałem powietrze górą.
 11. Jak wiecie większość obywateli polskich to kopcące ludzie przekonani, że nie ma dymu bez ognia,w dodatku kopcą w kotłach górnego spalania.Palenie od góry to tylko pół środek,potrzeba powietrza wtórnego nad zasyp i kanałów powietrznych,jeśli nie będzie kanałów powietrznych na ściankach kotła to cały zasyp opału gazo szczelnego np,trocin,zrębek,miału,flotu zacznie się zgazowywać i tlić nie miłosiernie kopcąc.Ktoś na forum pisał że za nic nie chce się zapalić flot o góry no nie chce bo nie ma powietrza pierwotnego.Pomaga wbicie kołków drewnianych w zasyp ale komu chciało by się to robić.I dlatego kopcąc i wszelkiego rodzaju piece kotły z górnych spalaniem należy bezwzględnie zdelegalizować.W sprzedaży powinny zostać kotły Dolnego Spalania 4,5 Klasy. A i jeszcze jedno przejrzyste spaliny z kotła górnego spalania nie oznaczają że nie ma w nich wysokiej zawartości tlenku węgla i węglowodorów, nie ma w nich pyłu i sadzy ponieważ górna warstwa zasypu działa jak filtr łapie sadzę i pyły. Ktoś kiedyś napisał:Rozpalanie od góry to zgazowanie zasypu i spalanie wytworzonych produktów kokso pochodnych. Zapraszam do dyskusji. PS Wiem że rozpętuje czwartą wojnę kotłową.
 12. Brunatna sadza niedopalone ciężkie węglowodory.
 13. mtdeusz

  Węgiel Typu 34.2

  A co to grafit w ruskim węglu to zły ma wyższą wartość opałową od węgla koksującego sam palę ruskiem i sobie chwalę.
 14. Postawić tam szamot. Rusztować przez dolną klapkę.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.