Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setlans 9Kw Czy P2Ar Kds - Pw 7-9 Kw


stasiu

Rekomendowane odpowiedzi

A masz zetkę pociągniętą to tej szafy? - jezeli nie ,to głupota.  i niebezpieczeństwo zaczadzenia,Nie wolno ograniczać dostepu powietrza do pieca. Mam nadzieję ze chociaż masz zamontowane czujniki czadu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest rura do szafy fi 130 od tyłu i (będzie druga fi 100 od klatki schodowej), drzwi się nie nagrzewają od czopucha , ale i tak go owinę wełną mineralną , czujniki czadu mam dwa od kąt tu mieszkam.NO i blachę jeszcze muszę dać na podłogę , tylko ją muszę dociąć do wymiarów szafy.

Edytowane przez stasiu1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Henryku najpierw kominiarz później pan inspektor z KZGM-u , był zadowolony z kotła że to Defro , bo dobra i ekologiczna firma ( jak widać reklama robi swoje ;) ) na tą chwilę (wyjąłem już szamot z kotła) wchodzi mi 20 kg węgla i pali się od 24 do 28 h w zależności jaka temp na zewnątrz

Edytowane przez stasiu1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie potrzebuje jakieś porady co zrobić  bo kuchni mam zimno (nawiew fi 120) a na dworze - 20 , strasznie dmuch zimnem do mieszkania (kratka ta w mieszkaniu zaszroniona) od zewnątrz mam taki okap przeciw wiatrowy , ale wieje zimnem i nie można nagrzać , czy jest potrzebny tak duży otwór nawiewowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zetkę pociągniętą to tej szafy? - jezeli nie ,to głupota.  i niebezpieczeństwo zaczadzenia,Nie wolno ograniczać dostepu powietrza do pieca. Mam nadzieję ze chociaż masz zamontowane czujniki czadu.

Stasiu  na tak zadane pytanie odpowiedziałeś tak:

 

jest rura do szafy fi 130 od tyłu i (będzie druga fi 100 od klatki schodowej), drzwi się nie nagrzewają od czopucha , ale i tak go owinę wełną mineralną , czujniki czadu mam dwa od kąt tu mieszkam.NO i blachę jeszcze muszę dać na podłogę , tylko ją muszę dociąć do wymiarów szafy.

Twój  problem można rozwiązać tak -po pierwsze zrób  tą rurę od klatki,ograniczysz dopływ zimnego powietrza do kuchni z za okna. .Jak pamiętam masz starą kratkę wentylacyjną w kuchni- zlikwiduj ją- zrobiłeś przecież nową wentylację. Jak to zrobisz i dalej będziesz  niezadowolony ,to pozostanie ci montaż grzałki do nawietrzaka.  W starych domach po niemieckich problem rozwiązano robiąc otwory nawiewne pod oknem za kaloryferem ,wtedy to powietrze było wstępnie ogrzewane. 

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w piwnicy, mając nawiew śr 15 cm , okleiłem i puszczam otwore 10x10cm i to wystarczy. Najlepiej jak by wylot powitrza był przy samych drzwiczkach kotła, tak mam u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara kratka w tej chwili służy tylko jako odprowadzenie oparów  z okapu i wentylacja łazienki (zatkałem wczoraj kratkę na kuchnię) , tż chciałem nawiew za grzejnikiem , ale instalator mi to odradził że będzie się wychładzał nadmiernie grzejnik , otwór na klatkę będzie robiony koniec stycznia początek lutego (przy okazji remontu pokoju przez fachowca ) chciałem kuć sam ale bez maszyny to bardzo duży problem , zmniejszę jeszcze jutro o 50% wlot powietrza , jak było by za mało to i tak może być swobodny napływ przez łazienkę , rura ta w szafie jest z jednej strony mebli kuchennych a "dziura w ścianie" z drugiej strony mebli czyli 200 cm dalej , chciałem zrobić rurociąg , ale nie ma jak bo są meble kuchenne a i rurki C.O idą za meblami .Drewniak kocioł mam przy drzwiach wyjściowych z kuchni a nawiew na przeciwległej ścianie obok okna , w sumie to jakieś 4,5 metra w linii prostej , w sumie żałuję że nie zrobiłem nawiewu pod sufitem i nie poprowadziłem rurą ocieplaną pod sam kocioł , obok drzwi załadunkowych , i nie zabudowałem tego karton gipsem,

Henryku czy nawiew by działał ja bym teraz zapodał taką ocieplaną rurę z nawiewu który posiadam nad podłogą  do góry później w poziomie i w dół do rury przy podłodze w szafie .No chyba że dziura na klatkę rozwiąże problem , poczekam do końca miesiąca jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rura z powietrzem doprowadzającym łamie się kilka razy w dół, górę i na boki mając ok 5m długości i dmuch fest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie wychładzać kotła i kotłowni u mnie miarkownik elektroniczny , po wypaleniu opału, zamyka dopływ PP do kotła i zamyka dopływ powietrza do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie po mrozach mogę powiedzieć że z kotła jestem zadowolony , gdy temp były wysokie wydawało mi się że Setlans mógł być lepszym rozwiązaniem od Defro , ale jednak tam mniej węgla wchodzi i pewnie miał bym mniejszą stałopalność , jak widać nie ma rozwiązań idealnych , Defro lepszy na mrozy , Setlans gdy mamy temp powyżej 10*C , na tą chwilę mogę go polecić każdemu kto ma tak jak ja nie ocieplone mieszkanie ze dużymi stratami ciepła , na przyszłą zimę jeszcze jedna inwestycja i myslę że ostatnia to sterownik z siłownikiem  zaworu czterodrożnego , i powinno być lepiej podczas ciepłych dni ze sterowaniem ciepła w mieszkaniu , chociaż od pewnego czasu mam głowice termostatyczne więc mogę bardziej przewidywalnie regulować temp np. w sypialni nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cieszymy się, że ci się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie po mrozach mogę powiedzieć że z kotła jestem zadowolony , gdy temp były wysokie wydawało mi się że Setlans mógł być lepszym rozwiązaniem od Defro , ale jednak tam mniej węgla wchodzi i pewnie miał bym mniejszą stałopalność , jak widać nie ma rozwiązań idealnych , Defro lepszy na mrozy , Setlans gdy mamy temp powyżej 10*C , na tą chwilę mogę go polecić każdemu kto ma tak jak ja nie ocieplone mieszkanie ze dużymi stratami ciepła , na przyszłą zimę jeszcze jedna inwestycja i myslę że ostatnia to sterownik z siłownikiem  zaworu czterodrożnego , i powinno być lepiej podczas ciepłych dni ze sterowaniem ciepła w mieszkaniu , chociaż od pewnego czasu mam głowice termostatyczne więc mogę bardziej przewidywalnie regulować temp np. w sypialni nocą.

Stasiu - ty ten zawor 4D masz do regulacji tem. powrotu na kocioł ,a nie do regulacji temperatury w pomieszczeniach.Od tego masz termostaty przy grzejnikach.W twoim przypadku zakup siłownika do zaworu ,to zbędny wydatek .Za sterownik możesz robić ty ,przecież zawór jak to się mówi " masz pod ręką".A swoją drogą - masz termometr zamontowany na powrocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup sobie przylgowy i go zamontuj.W instrukcji ci pisze jaska ma być tem. powrotu.

https://www.google.pl/search?q=termometr+przylgowy&biw=1280&bih=896&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwi2l4OgwsPRAhWDFJoKHan8Cn8QsAQILQ

Edytowane przez henryk1953
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kolejne podsumowanie

temp.na miarkowniku w przedziale  55 - 70 *C

temp. w mieszkaniu w przedziale  23,5 - 26,5 *C

temp.zewnętrzna w przedziale  -18  -  + 10 *C 

zasyp węgla "Wieczorek" 20 kg

stało palność w przedziale 20 - 35 h

działanie miarkownika od - 10 do +10 *C zadanej temp , zazwyczaj przez 80 - 90 % czasu wahnięcia nie odbiegały 2 *C , najwięcej temperatura rosła przy rozpalaniu powyżej zadanej , a spadała ,przy gaśnięciu kotła to normalne  , ale jak kończyło się odgazowywanie węgla już na samym ruszcie też temp , spadał do 10*C poniżej zadanej , kocioł czyszczę dwa razy w miesiącu rozpalam raczej raz w tygodniu , a tak przerzucam żar do popielnika czyszczę ruszta , wsypuję nową porcję węgla , na niego żar z popielnika , jestem mega zadowolony , brak zadymienia , brudu w całym mieszkaniu i zaoszczędzone każdego miesiąca  150 kwh energii elektrycznej , i non stop gorąca CWU , zasilanie awaryjne prawdopodobnie było tylko raz wykorzystane w nocy , nie wiem przez ile czasu.

Edytowane przez stasiu1971
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też palę "wieczorkiem" popiołu malutko i cały zasyp pali się do końca bez rusztowania- osiągi też podobne, czasami się przywiesi ale to wina kształtu mojej komory zasypowej (kocioł DS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.