Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o co chodzi , przecież dobrze +/- przeliczyłem  , czyli 13 m3 przesuszonego dębu  to około 10 ton a 26 m3 mokrego około 26 ton 

Zgadza się dobrze przeliczyłeś ,podałem informacyjnie.Sam paliłem drewnem i wiem ile kosztuje przygotowanie opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przykład i cytat, który podałem jest jak się okazuje jeszcze bardziej ciekawy bo tamten kolega ogrzewa 85 m/2 dobrze ocieplonego mieszkania..."

to stawia sprawę w całkiem innym świetle , coś ma tam nie źle porąbane albo saunę w domciu robi .

Co do "Z tym sezonowaniem drewna, to bez przesady." przesady nie ma .

​Opieram się na fachowych stronkach a tam mówią że nie sezonowane drewno to połowa wydajności  czyli smród i marnotrawstwo , lecz jak to zwykle bywa każdy orze jak może .

 

Te mądre stronki znam, sam nieraz je linkowałem dla uświadamiania innych... A co do "orania" ,to mam zapas drewna którym miałem palić w ubiegłym sezonie ale zużycie jest tak małe, że nawet nie tknąłem. Miałem palić nim w tym sezonie ale sprzątam z piwnicy przedpotopowe zapasy węgla i koksu i znowu pewnie go nie tknę. A te niewysezonowane świeżynki musiałem uprzątnąć z posesji i po kiku miesiącach na powietrzu powędrowały do kotłowni i tak jak pisałem można tym bardzo ładnie palić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obniżyłem ciut temp. na kotle bo robi się za gorąco (+/- 22)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zauwazylem ze gazownicy leca po bandzie temp. max 21 w domu

latanie w majtkach nie polecam w tej temp.

ci co pala normalnie w piecu na wegiel chyba by umarli z gazem

niby taniej albo porownywalnie do eko groszku tylko temp. nie ta prawda?

temp. musi byc mala zeby w miare tanio zaplacic prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp. 21 jest normalna, prawidłowa (do poczytania wskazałbym normy budowlane

 

"latania" w majtkach bym nie polecał bo jest to mało estetyczne dla współdomowników czy gości a w dodatku można sobie skrzydła połamać

 

palący węglem "umarli" by zapewne z nudów jak by przeszli na gaz

 

aby stwierdzić czy taniej/drożej zapewne poważniej by było przedstawić konkrety tz. rzeczywiste koszty zakupu opału (paragony,faktury) doliczając koszty transportu obsługi ,serwisów itp a nie próbować ośmieszać/obrażać użytkowników ogrzewania gazowego

 

ja też z wyrozumiałością patrzę na tych co "ci co pala normalnie w piecu na wegiel" bo rozumiem że jak wpakowali ponad 10 000 w instalacje kotła węglowego to muszą chwalić by jakoś przełknąć tę żabę .

 

ten " eko groszek " jest tak ekologiczny jak i jego ekologiczne spalanie przez biegających w majtkach po kotłowni .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obniżyłem ciut temp. na kotle bo robi się za gorąco (+/- 22)

 

Dodam zużycie za styczeń które zgłosiłem wczoraj do gazowni,  to 250 m3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie jest tak różowo, w duże mrozy kocioł chodził na 56-65 st C co chyba w kondensacie nie jest rewelacyjne - ale podstawa to ciepło, więc mniejsza ze zużyciem. Efekt: miesiąc 28.12 - 29.01 wyszedł u mnie 347 m3, najwięcej na miesiąc jak do tej pory w historii mieszkania u mnie w budynku.

To dowodzi tej jak duże sa różnice w spalaniu dobowym średnioliczonym w zależności od temp na dworze - u mnie od 3.7 m3 na dobe gdy jest ciepło, poprzez 5-6 m3 normalnie, aż po 11 m3 gdy jesteśmy dużo w domu i jednocześnie sa silne mrozy (a było u nas w Czewie pare dni gdy było -25 nocą i -17 w dzień !)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp. 21 jest normalna, prawidłowa (do poczytania wskazałbym normy budowlane

 

"latania" w majtkach bym nie polecał bo jest to mało estetyczne dla współdomowników czy gości a w dodatku można sobie skrzydła połamać

 

palący węglem "umarli" by zapewne z nudów jak by przeszli na gaz

 

aby stwierdzić czy taniej/drożej zapewne poważniej by było przedstawić konkrety tz. rzeczywiste koszty zakupu opału (paragony,faktury) doliczając koszty transportu obsługi ,serwisów itp a nie próbować ośmieszać/obrażać użytkowników ogrzewania gazowego

 

ja też z wyrozumiałością patrzę na tych co "ci co pala normalnie w piecu na wegiel" bo rozumiem że jak wpakowali ponad 10 000 w instalacje kotła węglowego to muszą chwalić by jakoś przełknąć tę żabę .

 

ten " eko groszek " jest tak ekologiczny jak i jego ekologiczne spalanie przez biegających w majtkach po kotłowni .

Nie można mówić że temp 21 jest prawidłowa i normalna tym bardziej według norm budowlanych? Dobre.

 

Dla jednego temp 18 będzie ok a dla drugiego 25 i co nie spełnia norm?

Każdy jest inny i nie powinno się o tym dyskutować q takich tematach tylko podawać jak temp w domu i zużycie.

A nie zużycie 100m3 w mrozu bez wspomnienia że w domu 20 bo takie są normy.

 

U mnie musi być w domu 23', w nocy stopień niżej, Maks dwa i obserwuje ten temat jakie są koszta i czy będzie mnie stać na wygodę czy pchać się w eko.

Ma mi być zimno bo normalna temp jest 21' dom jest dla mnie a nie ja dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie jest tak różowo, w duże mrozy kocioł chodził na 56-65 st C co chyba w kondensacie nie jest rewelacyjne - ale podstawa to ciepło, więc mniejsza ze zużyciem. Efekt: miesiąc 28.12 - 29.01 wyszedł u mnie 347 m3, najwięcej na miesiąc jak do tej pory w historii mieszkania u mnie w budynku.

 

Nie będę Cię przekonywał do gazu bo należysz do tych przekonany , ale tak dla pocieszenia , za równowartość spalonego gazu miał byś biedę kupić tonę przyzwoitego węgla , przy tych temperaturach pewnie by ci tej tony brakło , a co byś się upierniczył w kotłowni to było by twoje , więc w sumie to jest tak raczej różowawo :)

 

U mnie też padł rekord zużycia w całej mojej gazowej "historii"  - za styczeń 421 m3 = 835 zł - ale uważam ,że przy tych temperaturach i za ten komfort i wygodę tragedii nie ma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ostatnio mamy panowie zimy, przecież to ledwie przymrozki a nie mrozy. Ani zamieci ani silnego wiatru. Zmiękły by wam pewne części ciała jakby nastała prawdziwa zima jaką pamiętam z dzieciństwa...

Zmiękły by wszystkim te części ciała , nie tylko używającym gazu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile płacicie za m3 gazu?

 

Nie da się jednoznacznie określić końcowej stalej ceny 1 m3 gazu, jest to zależne od zużycia i paradoksalnie im więcej spalisz tym tańszy masz gaz , u mnie przy przeciętnym rocznym zużyciu 2100 m3 cena średnia wychodzi  2,14 zł za 1 m3 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie można mówić że temp 21 jest prawidłowa i normalna tym bardziej według norm budowlanych? Dobre."      Można tylko trzeba się douczyć .

 

Po raz kolejny podam  panoszącym się niedowiarkom którym nie chce się poszukać poczytać o normach komfortu cieplnego jakie są przyjęte dla projektowania budynków i instalacji a opisane w dzienniku ustaw . 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2012 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690 z późn. zm.) określa obliczeniowe temperatury wewnętrzne które są wymagane dla zapewnienia komfortu cieplnego w budynku i tak [1]:

 

  • +5oC – dla pomieszczeń nieprzeznaczonych na pobyt ludzi,
  • +8oC – dla pomieszczeń w których nie występują zyski ciepła, a jednorazowy pobyt osób znajdujących się w ruchu i okryciu zewnętrznym nie przekracza 1 h,
  • +12oC – dla pomieszczeń, w których nie występują zyski ciepła, przeznaczone do stałego pobytu ludzi, znajdujących się w okryciu zewnętrznym, lub wykonujących pracę fizyczną o wydatku energetycznym powyżej 300 W,
  • +16oC – dla pomieszczeń, w których nie występują zyski ciepła, przeznaczone na pobyt ludzi, w okryciach zewnętrznych w pozycji siedzącej i stojącej,
  • +20oC – dla pomieszczeń, w których przebywają na stałe ludzie bez okryć zewnętrznych,
  • +24oC - dla pomieszczeń przeznaczonych do rozbierania, przeznaczonych na pobyt ludzi bez ubrania.

To są temperatury przyjęte jako normalne bo opracowane po badaniach naukowych i podane w normach praw budowlanych .

Więc określanie ludzi którym one odpowiadają ,  którzy je stosują, jako nienormalnych , chytrych ,chorych na umyśle czy innymi epitetami jest głupie i świadczy o nie douczeniu (oby tylko bo to można zawsze naprawić ) wyzywających.

 

Nie normalne (bo nie określone w normach jak się przyjęło określać ) są temperatury niższe jak i wyższe  , co nie znaczy że ich nie ma , jak to mówią wolność Tomku w swoim domku .

Jak widać są ludzie potrzebujący specjalnych warunków bytowania , więc je sobie zapewniają i basta.

Nie mogą oni jednak obrzucać epitetami innych, narzucać swojej opinii jako obowiązującej normalności (bo normalność określona w normach jest inna ), próbując tym uzasadnić ,usprawiedliwić tę w/w konieczność specjalnej troski . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz potrzeba a widać, że tak to się doucz np o anatomii człowieka, potrzebach a nie o normach budowlanych . Ja nie potrzebuje.

Dla mnie to czy ktoś w domu ma 17 czy 26 stopni jest obojętne i jest to indywidualna sprawa, przez co nikt nie jest gorszy ani lepszy, a nie bo jakiś urzędnik, architekt, projektant czy sam prezydent założył że normalna temp to 21'.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne piszą palacze pieców zasypowych w których hajcują na 25 -27 stopni na termometrze , zgrzeją chwilowo powietrze i stąd takie temperatury , jest się czym chwalić .

Oni nie rozumieją co to wygrzany gazem dom gdzie w każdej minucie i w każdym miejscu domu jest stała odczuwalna temp. 

Ten komfort przy 20 stopniach dają wygrzane ściany , meble  itp. , więc nie jest to chwilowa temp. 25 stopni na termometrze tylko stała rzeczywista ciepłota w mieszkanku .

​U siebie dziś musiałem przykręcić na termostacie bo temp przekroczyła 21 i w koszuli zaczęło się robić gorąco .

​nie wiem czy jutro jeszcze nie przykręcę bo na razie nie spada a ma być parę dni na plusie . 

Ale pieprzysz, aż zęby bolą. I to nawet nie chodzi tu o kwestie opłacalności gazu i węgla, w to nie wchodzę. Sam niebawem pewnie przejdę na gaz.

Wyobraź sobie, że nie wygaszam kotła już chyba z 1.5 miesiąca i wiem co to jest prawdziwy komfort cieplny, nie ten książkowy, tylko ten jaki życzy sobie moja rodzina. Nikt nawet nie wie, co to spadek temperatury nocnej poniżej 20-21 stopni. Za takie temperatury, jakie utrzymujesz wystawiono by mi walizki na próg. Jak chcesz oszczędzać, to oszczędzaj, ale nie pitol tu że 20 stopni w domu jest perfect dla całej Twojej familii. Po prostu jest perfect dla Twojej kieszeni.

Sprzed chwili:         post-61311-0-43760300-1486048896_thumb.jpg

 

W duże mrozy jest nawet trochę cieplej. Opał - kostka KWK Rydułtowy 30Mj/kg 590zł/t luzem i flotokoncentrat Marcel 22Mj/kg 430zł/t workowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I  po co taki durny tekst .

U mnie temperatura się nie zmienia więcej niż o 0,5 stopnia  i po nocy mam między 20,5 a 21 stopni .

Jeżeli potrzebując więcej to Twój problem i basta .

Nie opluwaj ludzi którzy twierdzą że normalnie jest zgodnie z normami 20/21 stopni ,bo nie oni robili badania i ustalili normy dla typowego budynku i typowego człowieka.(tu zapytam przy okazji, znawce anatomii człowieka z jednego z wcześniejszych postów co ona ma do tego może zechce przybliżyć )

Jeżeli nie wystawiają walizek bo potrzebują palacza to gratuluje układu w jakim przyszło żyć .

PS.

przypomnę tylko że to nie ja  wdepnąłem pierwszy  na śliskie ścieżki wycieczek osobistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie moge tego czytac, dawno tu nie bylem !

wojtekkowal Ty tez ***. Od czytania tego forum to az brzuch boli.

Jeden mowi 20 oC dosc, drugi zamarzne 23 o. Te stopnie nic nie znacza !!

Jest mu cieplo OK. Jeden ma 20 drugi 25 i co z tego ! Termometr termometrowi

nie rowny, lokalizacja, Przenies termometr o 2, 3 m i juz masz o kilka oC inaczej.

gtoni

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie nie jest tak różowo, w duże mrozy kocioł chodził na 56-65 st C co chyba w kondensacie nie jest rewelacyjne - ale podstawa to ciepło, więc mniejsza ze zużyciem. Efekt: miesiąc 28.12 - 29.01 wyszedł u mnie 347 m3, najwięcej na miesiąc jak do tej pory w historii mieszkania u mnie w budynku.

To dowodzi tej jak duże sa różnice w spalaniu dobowym średnioliczonym w zależności od temp na dworze - u mnie od 3.7 m3 na dobe gdy jest ciepło, poprzez 5-6 m3 normalnie, aż po 11 m3 gdy jesteśmy dużo w domu i jednocześnie sa silne mrozy (a było u nas w Czewie pare dni gdy było -25 nocą i -17 w dzień !)

 

Zainteresował mnie Twój post ze względu na możliwość porównania zużycia .

I tak przeliczając na m2 powierzchni  u Ciebie 1.78 u mnie 2.27 więc nie masz wcale żle a można powiedzieć że bdb.

Potwierdziło to też to co mi pisał pewien doświadczony użytkownik czy serwisant że na kondensacie oszczędność to około 20 % na zużyciu.

Nie rozumiem też dlaczego ten kocioł musi chodzić w tak wysokiej tem. mój +/- 40 stopni .

Ile sezonów używany ,jakie koszty obsługi/serwisu .

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy,że ja jestem nietypowy,bo wolę temperaturę 23 stopnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.