Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie powinienes przeprosić jeśli jesteś facetem inteligentnym.
Jeśli tak nie jest to nie przepraszaj.



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za grudzień samo CO ok. 250m3 do tego trzeba dodać 35m3 za CWU - wydaje się podobnie jak niektórzy tu piszą aha cały miesiąc chorowaliśmy na zmianę całą rodziną więc ustawiony sterownik na 23C.  A że lubię sobie przeliczać do węgla to policzyłem: 250m3x1,8zł= 450zł- to daje ok. 450kg węgla i to 450kg/31dni= 14,5kg węgla/24h- nie sądzę by w moim domu spaliłbym mniej węgla w grudniu.... (ciekawe kiedy nam dowalą podwyżkę gazu..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2018 o 21:51, szelest napisał:

Możesz wierzyć lub nie ,ale to prawda.Brat ogrzewa dom dom 140 m gazem,podpiwniczony,strop parteru 10 cm styropianu

,ściany suporeks 24,wełna 6cm,suporeks12cm, styropian 12 cm,strop  30cm i płaci za ogrzewanie ok.4000.Przy swoim metrażu na pewno bym bym dobił do 6000.Dlatego nie wierzę w deklaracje typu ,że na 150 m ogrzewanie go kosztuje 2500,chyba że w domu trzyma 15 stopni.

 

Możesz nie wierzyć, ale przy nowym domu, ocieplonym w standardowej obecnie technologii czyli średnio 15cm. styropianu na murach plus wełna na poddaszu i w większości podłogówka,przy ok. 140m2 domu to roczne zużycie gazu na c.o i c.w.u.powinno się zamknąć w 2500-2700 zł. A w domu mam 23-23,5 stopnia. Teraz na początku stycznia zużycie gazu nie przekracza 6m3 na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy miesiąc na kotle Termet Silver 1F zakończony. Dom w trakcie docieplenia stropu więc dane nie oddają rzeczywistego zapotrzebowania ponieważ grzeję 24/7 dopóki go nie skończę. Z tego co wstępnie wyliczyłem to można zjechać do powiedzmy jakichś 240 m3 przy grzaniu na mniejszej temp gdy spadnie zapotrzebowanie na ciepło. Kocioł ustawiony na minium mocy - temp wyjścia 40*, powrót 36*. W domu ~21.5* średnio przy jakichś ~170m2. Poszło jakieś 320 m3 gazu z gotowaniem/CWU ustawionym na 45*.

W porównaniu u mojego sąsiada naprzeciwko .. w mieszkaniu 110 m2 przy grzaniu z przerwami i temp w dzień 21*/w nocy 19* poszło mu 260 m3. Tak samo jak u mnie styro 10 cm ściany .. natomiast na stropie ma 25 cm wełny - ja daję gdzie jest miejsce 45cm .. z zachowaniem minimum 30cm.

Porównując do węgla to wychodzi różnica 100 złoty więcej w porywach bo pewnie poleciało by te 450 kg + chodzenie przy tym wszystkim, czyszczenie itd. Szkoda na to czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 16:08, scaly napisał:

Możesz nie wierzyć, ale przy nowym domu, ocieplonym w standardowej obecnie technologii czyli średnio 15cm. styropianu na murach plus wełna na poddaszu i w większości podłogówka,przy ok. 140m2 domu to roczne zużycie gazu na c.o i c.w.u.powinno się zamknąć w 2500-2700 zł. A w domu mam 23-23,5 stopnia. Teraz na początku stycznia zużycie gazu nie przekracza 6m3 na dobę.

Tu chyba  pojechales za  nisko z   wycena. mam 150m2 grzanej podlogi podlogowka  i  mam ustawiona  temperature  21,4   z  moich  wyliczen  wyszlo ze  ogrzewanie   domu z  ciepla  woda i kuchenka  wyjdzie mi  jakies 3500-3600zl.  oczywiscie  przy  ociepleniu  ktore  podales   podlogi 10cm, poddasze 15+10cm, zew. styro 15  szary.  A  ty  chcesz  utrzymywac  temperaure  na poziomie  23stp  i caly rok placis  2500-2700    .  Mozliwe  to jest  ale  juz  bardziej  przy  domku   pasywnym.

Edytowane przez cmatix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się pomylę w obliczeniach to o max 200zł. Chyba że teraz przyjdą mrozy po -15 i będą trwać do marca ale przy takiej zimie jak jest teraz po -3,-5 w nocy i po 0,+4 w dzień nie będzie dużych rachunków za gaz. Od 01 czerwca do 31 grudnia zapłaciłem łącznie za gaz 1208,65 zł. gdzie za grudzień wyszła kwota 357,99 przy średniej 5,76m3/dobę. Rok zamknę na koniec maja i wrócę do tematu z faktyczną kwotą łączną za cały rok to zobaczymy o ile się pomyliłem. To jest pierwsza zima w nowym domu, tak naprawdę eksperymentuję z kotłem i ustawieniami temperatury, założyłem teraz na parterze siłowniki na rozdzielacz+termostat pokojowy bez kombinacji z temperaturami dzień/noc bo przy podłogówce niema sensu.Czy to dobre rozwiązanie to nie wiem ale na pewno wygodne bo tak to latałem do kotłowni i kręciłem zaworem termostatycznym. Temperatura zadana 23,4 st. histereza 0,2.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  czym ty masz  uszczelniony  dom. Ja mam  zrobione jak opisalem  wyej  czyli  dosc  dobrze na  dobrych materialach  bo  welne  kupowalem Super Mate, styropian grafit 15cm  austrothermu i itp.  i  mam ustawiona  temp. 21,4  bez  regulacji i kombinacji. Sezon grzewczy  licze od  pazdziernika  do  maja. i  wyliczylem   opaty  gazu  za  ogrzewanie + goraca wode i  kuchenke na  poziomie  3500-3600z  za rok.

A te 140m2  to  masz  podlog  czy  uzytkowego

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci dokładnie jaki styropian czy wełna bo dom kupiony od dewelopera ale styropian na murach 15cm. a wełna na poddaszu pewnie 20cm ale nie jestem pewny na 100% choć byłem przy tym jak kładli. Te 140m2 to powierzchnia użytkowa/bez kotłowni i nieogrzewanego garażu/ całkowitej jest ponad 160. Parter i pierwsze piętro ogrzewam głównie podłogówką nie liczę dwóch drabinek w łazienkach gdzie podłogowe też jest, ale na drugim piętrze-poddaszu mamy tylko grzejnik aluminiowy i on grzeje choć nie na full bo klatkę schodową mamy otwartą do samego poddasza i ciepło tam dociera z niższych poziomów. Poddasze co prawda ma skosy ale sufit jest w środkowej części 1,8m. szeroki i na wysokości 2,3m. więc poddasze jest naprawdę duże. Najzimniej mamy we wiatrołapie /nie całe 2m2/ gdzie jest podłogówka ale przez drzwi od garażu ciągnie tam zimno i tam jest tak 20-21stpni,coś z tym będę musiał zrobić przed następną zimą. Reszta domu tak jak ci pisałem.Gotujemy na płycie indukcyjnej, oczywiście żadnego dodatkowego źródła grzania typu kominek nie mamy. No ale nawet dwa identyczne domy jak się postawi o 300km. od siebie będą zużywać różne ilości gazu do ogrzewania. Ja mieszkam w opolskim więc stosunkowo dość ciepły region Polski. Na Suwałkach pewnie ogrzewanie byłoby droższe.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, scaly napisał:

Nie powiem ci dokładnie jaki styropian czy wełna bo dom kupiony od dewelopera ale styropian na murach 15cm. a wełna na poddaszu pewnie 20cm ale nie jestem pewny na 100% choć byłem przy tym jak kładli. Te 140m2 to powierzchnia użytkowa/bez kotłowni i nieogrzewanego garażu/ całkowitej jest ponad 160. 

Jesli masz takie wyniki  to  szacun. bo ja mam 150m2  + nieogrzewany  garaz  i  lepiej  ocieplony  dom i   zuzywam  wiecej.

A jeszcze  dopytam ty masz  w  szerwgowce, blizniaka   czy   wolnostojacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielu z was się chwali na temat ocieplenia domu grubości styro  jego koloru i innych właściwości ale pacnięcie na ścianę kleju i przyklejeniu styropianu może okazać się wywaleniem praktycznie kasy w błoto jeżeli nie zrobimy odpowiedniej obróbki która wyeliminuje szczeliny wciągające powietrze między warstwę kleju a t co do niego przylega. To pierwsza sprawa a druga to jak dostarczacie do domu powietrze którym oddychacie. Znam takie domu do których jak wchodzę to mam od razu ochotę wyjsć bo nie potrafię wytrzymać w takim smrodzie. Ludzie pobudowali nowe domy, pozakładali nowoczesne okna i drzwi ale już powietrza do domu nie wpuszczają. Kiszą się w smrodzie a żony po pokojach rozkładają zapachy powietrza. Dzieci po domu senne, nie mają ochotę do nauki no bo jak się uczyć jak w super domu brakuje świeżego powietrza aby mózg dobrze funkcjonował. Za to mąż Pan domu co chwile lata do licznika z gazem i mierzy ile zużył m3/24 chwaląc się znajomym jaki ma super ocieplony dom.

Widziałem dość niedawno bardzo ciekawy projekt polegający na odbieraniu z urządzeń domowych takich jak pralka, lodówka, piekarnik i wszystko tam gdzie jest najwięcej generowanego źrodła ciepła i wrzucaniu tego do specjalnego generatora przez które przepływało powietrze z zewnątrz a zanim trafiło do domu było już ogrzewane. Dzięki temu w domu zawsze fajnie się oddychało. Kolega z kolei jako że jest zapalonym kopaczem kryptowalut w piwnicy w której przetrzymuje 15 koparek postanowił pobierać z nich ciepłe powietrze i całość wpuszcza do zaprojektowanego wymiennika ciepła. Fakt że koparki generują około 14kw ale zarabiają na siebie a zużyte bardzo ciepłe powietrze trafia na wymiennik ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MałyMiki napisał:

wielu z was się chwali na temat ocieplenia domu grubości styro  jego koloru i innych właściwości ale pacnięcie na ścianę kleju i przyklejeniu styropianu może okazać się wywaleniem praktycznie kasy w błoto jeżeli nie zrobimy odpowiedniej obróbki która wyeliminuje szczeliny wciągające powietrze między warstwę kleju a t co do niego przylega. To pierwsza sprawa a druga to jak dostarczacie do domu powietrze którym oddychacie. Znam takie domu do których jak wchodzę to mam od razu ochotę wyjsć bo nie potrafię wytrzymać w takim smrodzie. Ludzie pobudowali nowe domy, pozakładali nowoczesne okna i drzwi ale już powietrza do domu nie wpuszczają. Kiszą się w smrodzie a żony po pokojach rozkładają zapachy powietrza. Dzieci po domu senne, nie mają ochotę do nauki no bo jak się uczyć jak w super domu brakuje świeżego powietrza aby mózg dobrze funkcjonował. Za to mąż Pan domu co chwile lata do licznika z gazem i mierzy ile zużył m3/24 chwaląc się znajomym jaki ma super ocieplony dom.

Widziałem dość niedawno bardzo ciekawy projekt polegający na odbieraniu z urządzeń domowych takich jak pralka, lodówka, piekarnik i wszystko tam gdzie jest najwięcej generowanego źrodła ciepła i wrzucaniu tego do specjalnego generatora przez które przepływało powietrze z zewnątrz a zanim trafiło do domu było już ogrzewane. Dzięki temu w domu zawsze fajnie się oddychało. Kolega z kolei jako że jest zapalonym kopaczem kryptowalut w piwnicy w której przetrzymuje 15 koparek postanowił pobierać z nich ciepłe powietrze i całość wpuszcza do zaprojektowanego wymiennika ciepła. Fakt że koparki generują około 14kw ale zarabiają na siebie a zużyte bardzo ciepłe powietrze trafia na wymiennik ciepła.

Przecież każdy nowo budowany dom ma w projekcie instalację wentylacyjną którą musi odebrać kominiarz, pomijając fakt że każdy normalny człowiek wietrzy mieszkanie. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem gaz rok temu (wcześniej węgiel) i też sprawdzałem licznik gazu codziennie i wydaje mi się, że to jest naturalne przy zmianie sposobu ogrzewania. Ktoś kto wybudował lub kupił nowy dom to nigdy porównania nie zrobi chyba, że z innymi użytkownikami z forum co nie ma kompletnie sensu ponieważ każdy dom jest inny, ilość osób, sposób użytkowania, ktoś lubi ciepło, ktoś wietrzy pomieszczenia inny nie itp. Gaz w porównaniu do węgla, a w szczególności do starego typu pieca jest droższy. Nie wliczam tu pracy przy węglu. Gaz nie licząc ceny to same zalety łącznie ze zdrowiem. Reasumując to w mieście do węgla nigdy bym nie wrócił. Jeszcze odnośnie regulacji. Przez rok piec miałem ustawiony tak, że w domu miałem komfortową temperaturę ale taktowanie pieca było spore (ok 48tys razy na 4tys godz pracy). Z nowym rokiem ustawiłem inaczej krzywą i ograniczyłem starty palnika. Komfort na razie ten sam. Zużycie - średnia za parę dni stycznia to porównywalna z grudniem czyli ok 14m3 na dzień.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 22:59, klaudiuszd napisał:

Pierwszy miesiąc na kotle Termet Silver 1F zakończony. Dom w trakcie docieplenia stropu więc dane nie oddają rzeczywistego zapotrzebowania ponieważ grzeję 24/7 dopóki go nie skończę. Z tego co wstępnie wyliczyłem to można zjechać do powiedzmy jakichś 240 m3 przy grzaniu na mniejszej temp gdy spadnie zapotrzebowanie na ciepło. Kocioł ustawiony na minium mocy - temp wyjścia 40*, powrót 36*. W domu ~21.5* średnio przy jakichś ~170m2. Poszło jakieś 320 m3 gazu z gotowaniem/CWU ustawionym na 45*.

W porównaniu u mojego sąsiada naprzeciwko .. w mieszkaniu 110 m2 przy grzaniu z przerwami i temp w dzień 21*/w nocy 19* poszło mu 260 m3. Tak samo jak u mnie styro 10 cm ściany .. natomiast na stropie ma 25 cm wełny - ja daję gdzie jest miejsce 45cm .. z zachowaniem minimum 30cm.

Porównując do węgla to wychodzi różnica 100 złoty więcej w porywach bo pewnie poleciało by te 450 kg + chodzenie przy tym wszystkim, czyszczenie itd. Szkoda na to czasu :)

Czy piec u Ciebie i sąsiada chodzi cały czas czy z przerwami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi 24/7 Termet Silver 1F. Sąsiad ma jakiegoś Vailanta (nie wiem jaki model dokładnie ale dał za niego 6 tysięcy z hakiem) i grzeje z przerwami. Teraz jak złapał mróz -15* to ma spalanie o 1m3 większe od mojego gdzie ja mam stałe 40* przy zużyciu 10-10.5m3 .. a strop docieplony tak w połowie przypominam.

Edytowane przez klaudiuszd
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, scaly napisał:

Bliźniak dwurodzinny.

No to  też  ci  obniża  kosztu  ogrzewania  jednej   strony  wiec  i  stąd  realny  twoj  wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam inaczej... czy uważacie, że 1400 zł za gaz rocznie (ogrzewanie - podłogówka, cwu, gotowanie) w mieszkaniu 75m3 to sporo? Dwie osoby dorosłe i małe dziecko. Temperatura stale 20,5-21*. Najwyższy rachunek jaki zapłaciliśmy w sezonie grzewczym to 240 zł (125m3 gazu w miesiąc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to bardzo dobry wynik. To mniej więcej wychodzi podobnie jak u mnie tylko ja mam ponad 2 x większy metraż i estymuje zużycie roczne na poziomie maks 2800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Po przejsciu na gaz moj pierwszy rachunek za CO i CWU w porownaniu z kotlem na ekogroch.

w 2016 listopad grudzien 850kg

w 2017 listopad grudzien 790kg

gaz 2018 

Moj odczyt od 1do ostatniego miesiaca.

listopad 144m,

grudzien 220m

Jak narazie jestem zadowolony zobaczymy co bedzie za 2 miesiace. temp w domu 21.5

Inked20190108_193012_LI.thumb.jpg.e08d6c6311f018a829a1b6c19c2f657b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off top. Daras300, po co cytujesz cały poprzedzający twoją wypowiedź post, łącznie ze zdjęciem, no po co?

Nie cytuj bezsensownie, albo cytuj selektywnie tylko mały fragment postu, do którego się odnosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.