Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Xerol napisał:

A  *** Cię to obchodzi. Ma 20 to ma 20. Po cholerne tak bardzo chcecie pokazać swoją rację. Ja mam 22 i mam gdzieś czy macie 19 czy 25.

Temat dotyczy zużycia gazu przy określonych warunkach.

 

Pomijam fakt, że kobieta pisze i ewidentnie widać, że wszystkim zajmuje się sama i moglibyście sobie zwyczajnie darować.

wesołych świąt

Radosnych i ciepłych śwat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Romen napisał:

Ja tam popieram 20.5 stopnia. Sam mam 21 a w nocy 19.5. 24 stopnie to mam w łazience żeby z gołym tylkiem sobie w komforcie polatac. Ponoć każdy stopień to około 6% większe zużycie gazu więc im mniejsza temperatura tym portfel zdrowszy i nasze ciało. 24 stopnie to suche powietrze i chorujący domownicy. Kolega z pracy ma syna co non stop lądował u lekarzy w sezonie grzewczym. Trafił jednak na takiego który zapytał ile stopni mają w domu. Kazał obniżyć temperaturę do 21 a później do 19 stopni i dzieciak przestał chorować. Cały dom na podłógowce więc 19 ponoć nie było tak źle. A odnośnie zużycia to nie wliczając 4 dni palenia kominkiem za grudzień średnie zużycie u mnie 4.1m3 na dobę. Pozdrowienia dla ludzi o gorącej krwi. 

Dziekuje i zycze zdrowych i radosnych swiat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xerol napisał:

A *** Cię to obchodzi. Ma 20 to ma 20. Po cholerne tak bardzo chcecie pokazać swoją rację. Ja mam 22 i mam gdzieś czy macie 19 czy 25.

W zasadzie to się zgadzam z Tobą, tak samo  ***  mnie obchodzi cała reszta.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, w maju wprowadziliśmy się do nowego domu, połówka bliźniaka, trzy kondygnacje ocieplane w sumie ok 140m2. bez nieocieplonego garażu. Parter i pierwsze piętro podłogówka plus w dwóch łazienkach drabinki, na drugim piętrze na poddaszu jest sypialnia i tam tylko jeden grzejnik. Budynek ocieplony, trzy warstwowe okna itp jak to w nowych budynkach. Gaz idzie na ogrzewanie i c.w.u Na razie jestem na etapie obserwacji gazomierza i kombinuję ze sterowaniem, piec chodzi jak go instalator zamontował plus moja regulacja na panelu i na zaworze trójdrożnym. Kocioł to viessmann vitodens 100. Do listopada to była bajka za gaz bo ok. 100zł/mc za listopad zużycie 147m3 , w grudniu za 17 dni-98m3 więc się rozkręca. Temperatura na dwóch piętrach z podłogówką 23 stopnie,na poddaszu w sypialni 21. Zamówiłem siłowniki na rozdzielacz plus sterowanie termostatem radiowym pokojowym, zamontuję i zobaczę co to warte, na czujnik pogodowy na razie się nie decyduję. To tyle jeśli chodzi o zużycie, doświadczenia wielkiego nie mam ale chyba nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płacze ani przy mojej cenie ani przy wyższej płakać nie zamierzam i mimo iż  kotłownia gazowa sąsiaduje z węglowa to kopciucha odpalać nie zamierzam a gazu schodzi mi sporo każdej doby bo aż..  11,50 na dzień dzisiejszy

Cóż,  life is brutal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychodzi 13 m3 na dzień średnia od 1 grudnia.
Chyba uruchomie kominek w salonie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, irys258 napisał:

Mnie wychodzi 13 m3 na dzień średnia od 1 grudnia.
Chyba uruchomie kominek w salonie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie średnia za grudzień (na dzień dzisiejszy to 9,5 m3/dobę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Was "gaziaży"(sorry za określenie) nie rozumiem.

Spalacie po 6-13m3/dobę czyli 12-26zł/dobę(w tym wątku wyczytałem że gaz jest średnio po 2zł) i jest wielki lament.

Pelleciarze spalaja po 30-45kg/dobę i zakładając, że worek 15kg pelletu kosztuje 14zł  spalają za 28-42zł dziennie i lamentu nie ma.

W czym jest problem, ze trzeba aż tak bardzo oszczędzać?

Moze w tym, ze pelleciarz zapłaci jednorazowo 2-4tys zł i później ma spokój, a Wy płacicie na bieżąco?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym wiedzieć czemu niektórzy latają i codziennie sprawdzają ile zużywają gazu.

PS. To była aluzja do ceny gazu bo jedna osoba ciagle twierdzi że ma gaz po 1.6.
Ja mam powyzej 2 zł, sam nie wiem ile i mało mnie to interesuje.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem zasypowca i temp. w domu od 17 do 23-24. Dla mnie tragedia. Teraz mam 20 - 22 jest idealnie. Wszystko zależy od upodobań lub jak kiedyś od instalacji i kotła.

Samo wysokie spalanie jest nie od temp.w pomieszczeniu tylko od źle ustawionego kotła i temp.wody wyjściowej no i najważniejsze od ocieplenia.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci dzisiaj zrobiłem odczyt licznika. Od ostatniego odczytu (30.11) poszło 136m3, z czego średnie dzienne spalanie wychodzi 6,8m3. W tym czasie temperatura w domu nie spadła poniżej 22,3 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szczypiorr napisał:

Też chciałbym wiedzieć czemu niektórzy latają i codziennie sprawdzają ile zużywają gazu.

PS. To była aluzja do ceny gazu bo jedna osoba ciagle twierdzi że ma gaz po 1.6.
Ja mam powyzej 2 zł, sam nie wiem ile i mało mnie to interesuje.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Latam i sprawdzam bo to mi sprawia frajdę,  bo nie mam nic innego do roboty a może...  A może wciąż ustawiam kocioł "coby" spalał tyle co Twój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gonzo19 napisał:

nawiązując do mojego wcześniejszego postu zauważyłem, że średnia temperatura w domach opalanych pelletem/węglem jest pomiędzy 22-24stC a tam gdzie paliwem jest gaz 19-21.

Kiedy jeszcze w zeszłym sezonie ogrzewałam węglem miałam w domu gorąco więc otwierałam okna. Nie miałam głowic na grzejnikach.  Potem wpadłam na pomysł aby co drugą  dobę rozpalac.  Nie z oszczędności a po prostu nie znoszę ciepła od grzejników.  Teraz mam non stop 20 a w sypialni 19 i nareszcie jest mi dobrze. To też nie z oszczędności bo gdyby tak było to podczas dnia gdy nie ma mnie w domu (14 godz poza domem)  mogłabym ustawić glowice na grzejnikach np na 18 a tak nie mam 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam i sprawdzam bo to mi sprawia frajdę,  bo nie mam nic innego do roboty a może...  A może wciąż ustawiam kocioł "coby" spalał tyle co Twój 
Pogratulować że w dzisiejszych czasach nie masz nic do roboty tym bardziej jeżeli prawdę piszesz o sytuacji jaka masz. Druga kwestia to o jakim spalaniu mowa w lecie żeby chodzić codziennie i sprawdzać.
Ja robote zawsze mam dzięki czemu nie muszę latać i sprawdzać żeby za dużo gazu nie spalić i temp zmniejszać.
Może już przestan pisać bo kabaret robisz.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka bitwa na słówka, boże święta idą. A ja mam w pupie czy będę zużywać 7m3 czy 11. Mogę i nawet 15 byle by już nigdy nie zanurzyć rąk w węglu i pieprzyć się z tym jak jakiś jaskinowiec. A jak tak bardzo lubicie sobie liczyć zużycie gazu to proponuje z google play ściągnąć fajną darmową aplikacje napisaną przez jakiegoś zapalonego studenta. Wylicza co do groszówki i drukuje piękną fakturę taką jaką dostajemy od gazowni

 

pozdrawiam i życze wesołych świąt

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.