Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej  twoje testy beda bogatsze dla Ciebie i  forumowiczow o wiekszy zakres nawet gdyby to szlo w kierunku straty (na plus)

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMoo obiecany link do filmiku jak u mnie działa PID na kotle Defro Komfort Eko 12kW, a działa SUPER:-) proponuje Koledze nex1983 aby obejrzał działanie pieca z algorytmem PID zanim zacznie krytykować (pewnie u ciebie to tylko kwestia ustawień)

 

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek jak ja miałbym taki palnik jak Ty w kotle, to Przy pieklorzu po 1 dniu miałbym zapchana retorte, pieklorz żeby się dobrze wypalić musi mieć połowę mniej wiatru. Rano nagram filmik i Ci pokażę jaki ogień i wiatr jest przy tym węglu aby się ładnie spalił o nie robił kalafiorow.

 

Po drugie jak by mi z taką intensywnością pracował piec to spalił bym 2x więcej węgla, nie mam aż takiego odbioru ciepła, piec wchodził n by ciągle w nadzory, no chyba że przy -20 jak było.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek teraz obejrzalem twój filmik w pełni, Ty nie oczekuj takiego wykresu z Pid u innych bo Ty masz przeróbki, zobacz wykres pracy bojlera, skoro pracuje jako bufor stabilizuje Ci temp. Normalnie jak jest to np u mnie w momencie kiedy miałbym Pid i pracował w miarę stabilnie , a wyczerpał bym połowę bojlera to nie ma szans aby Pid nie zrobił uskoku wykresu tzn spadku temp o kilka stopni w dół. Nagle z 45 na bojlerze robi się koło 30 i teraz piec musi obsłużyć nie dość że op to jeszcze diciagnac bojler do zadanej, co za tym idzie temp powrotu spada i jak by nie chciał musi trochu popracować aby ustabilizować temp, więc taki wykres u mnie jest nierealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik zaktualizujesz tylko w serwisie Tech, nie miał on możliwości aktualizacji prze usb. Zadzwoń do Tech i zapytaj, czy mają jakieś nowe oprogramowanie do tego sterownika.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polegał na ty, że musiałeś wymontować sterownik (AG LUX) i wysłać do tech, aktualizowali i przysyłali z powrotem, chyba, że mieszkasz gdzieś blisko firmy Tech to osobiście dostarczałeś kilka minut i miałeś gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woytek proszę filmik jak się u mnie pali:

 

 

a tu filmik jak jest w podtrzymaniu:

 

 

No i przebieg pracy kotła w dwustanie:

 

wykres-kotla.jpg

 

wykres-temp.jpg

 

bojler - jak widać bojler musi mieć skoki bo przecież wody się używa:

 

wykres-bojlera.jpg

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nex1983 masz palnik 12kW? Jesli tak moglbys umiescic fotke samego palnika, bo widze ze masz juz po modyfikacji Defro chodzi dokladnie o to czy masz pomiedzy kolanem zeliwnym a gorna czescia ppalnika retorty umieszczona dodatkowa korone (pierscien zeliwny) z filmiku widz, ze masz wyzsza tuleje ta na obudowie palnika na ktorej lezy pierscien zeliwny ten przykrecony do obudowy trzema srubami, czy tak? zobacz jak u mnie nisko jest ten pierscien zeliwny, jaka masz temperature podajnika? Ladnie to u ciebie wyglada wszystko elegancko zrobione i pali sie ok.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woytku jak będę w domu za 2h to Ci powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volt Polska 300W stałego 500W chwilowego z akumulatorem 180ah piec pracuje bez prądu 42h prawie 2 pełne doby. Koszt ups 360zł, aku 550zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nex1983 masz palnik 12kW? Jesli tak moglbys umiescic fotke samego palnika, bo widze ze masz juz po modyfikacji Defro chodzi dokladnie o to czy masz pomiedzy kolanem zeliwnym a gorna czescia ppalnika retorty umieszczona dodatkowa korone (pierscien zeliwny) z filmiku widz, ze masz wyzsza tuleje ta na obudowie palnika na ktorej lezy pierscien zeliwny ten przykrecony do obudowy trzema srubami, czy tak? zobacz jak u mnie nisko jest ten pierscien zeliwny, jaka masz temperature podajnika? Ladnie to u ciebie wyglada wszystko elegancko zrobione i pali sie ok.

Pozdrawiam

12kw

post-65332-0-63159400-1452094813_thumb.jpg

post-65332-0-17938500-1452094857_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu Ci zmierzyć temp podajnika, pod czujnikiem czy bliżej pieca? mam termometr laserowy, no chyba że gdzieś w menu serwisowym jest aktualna temp?

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie głównym masz. Ze zdjęcia wynika 38 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu Ci zmierzyć temp podajnika, pod czujnikiem czy bliżej pieca? mam termometr laserowy, no chyba że gdzieś w menu serwisowym jest aktualna temp?

Temperature masz na sterowniku i widac jak narazie wynosi 38st.

Wiec ciekawi mnie jak dostanie zad.3d 55 co wtedy pokaze temp.palnika bo jak na ta chwile to i tak az takiej niskiej nei ma - no chyba ze te 12 tak sie grzeja w stosunku do 15 

Dla pewnosci jesli mozesz ustaw mu taka i zobaczymy co wowczas jaka osiagnie temp - czy kolega Woytek moze smialo robic modernizacje paleniska stosujac dystans wyzszy.

 

post-58261-0-99973400-1452098196_thumb.jpg

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Woytek juz rozmawial w defro o tej modernizacji palnika 12kW i czesci organizuja temp. 38stopni jest super dla tego palnika tym bardziej ze Kolega nex1983 pali w dwustanie i gdy palnik stoi w podtrzymaniu to powietrze nie chlodzi rury i nagrzewanie jest wieksze. Zamawiam wiec czesci.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem w dlugim podtrzymaniu temperatura nei bedzie wlasnei rosla palnika ???

 

Zaobserwowalem u co nie ktorych i u Ciebie Woytku  tez widok naszych zabawek -sterowniki z folia ochronna na ekranie - osobiscie odrazu mnei to razilo u mnie i zastosolalem folie od smartfona.

Wycialem na tyle ile stetyka pozwalala i jestem zadowolony z tego efektu , a jak dostane nowy sterownik to samo uczynie na nowym bo bez foli mialem 2dni i byla dla mnei masakra a po foli jest ekran caly czas nowy  :)  :)  :)  :) 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wwoytek,czy mozesz odpowiedziec na mój post nr155,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plan jak ty, folia czeka, lepiej to wyglada i bardziej chroni sam wyswietlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,mam pytanie odnośnie softu,kocioł ddu 15kw-2.2.8,palę obecnie na pid ale nie jestem zbytnio zadowolony,poniewarz mam obecnie do ogrzania 70m a spalanie źędu 18kg na dobe przy obecnej tem-noc-15,dzien-10s,czy nowy soft 241 cos zmieni,czy w obecnym mozna cos usprawnic.Pozdrawiam

pozwole sobie oddac swoje zdanei tez - od tygodnia mam 2.4.1. zmienilem na porade kolegi Woytka a uzytkowalem 2.2.8 i jesli chodzi o spalanie to zauwazylem nie wielki wydluzony czas spalania 25kg do ok 2h dluzej niz na 2.2.8 ale co chyba wazniejsze ,ze wczesniej jak uzywalem 2.2.8 tem na zewnatrz oscylowala w granicy 0st a teraz wahania do -17st. 

Wychodzi na to ze wgranie softu 2.4.1 dla mojego pieca i domu wyszlo to na PLUS.

Pozdrawiam

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a jaki masz piec  i osprzet oraz softa jakiego ?

piec defro eko duo pz z sterownikiem k1p a jesli chodzi o softa to pisze tam że jakies 2.2.8 - udało mi sie jakos pozbyć spieków ale mam wahania straszne jak na ekg serca - do momentu nadzoru mam ustawione że korekta wentylatora - 6, korekta podawania 0, po przejściu w tryb nadzoru czas podawania 20 sekund, przerwa podawania 10 minut, czas pracy wentylatora 40, czas przerwy wentylatora 4 minuty,siła  nadmuchu 15 bieg. Temperatura potrafi skakać z 67 na 53 stopnie a temperatura kotła zadana ustawiona na 60

Edytowane przez Tomek503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.