Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do wszystkich co mają zawory 4d, czemu u Was są takie duże różnice temperatur pomiedzy zasilaniem, a powrotem, na zdjęciach kolegi nex1983 mamy temperaturę 65 na piecu, a powrót tylko 45 ?! Producent zaleca minimum 65 stopni na kotle, a 55 na powrocie. Myślałem, że zawór 4d+siłownik oraz sterownik powinny zabezpieczyć powrót. Ja osobiście swoją instalację mam zrobioną na zaworach 3d ale zastanawiał się czy nie wezwać hydraulika i przerobić na 4d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest duży odbiór ciepła?? Bo na zewnątrz -2 a w domu 22 stopnie, więc skąd Ci się weźmie wyższy powrót, przecież dom odbiera ciepło od rur ogrzewania podłogowego. Jak by miała być temp zadana równa temperaturze powrotu to musiał byś wyłączyć ogrzewanie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie nad czym myślę, kupić licznik i wpiąć go w pracę motoreduktora. Liczył by dokładnie czas jego pracy. Są takie do kupienia, liczą sekundowo również, wtedy po równej dobie można sobie z licznika odczytać ile czasu pracował i dokładnie obliczyć ile zużył w dany dzień węgla przy danej temperaturze na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jest duży odbiór ciepła?? Bo na zewnątrz -2 a w domu 22 stopnie, więc skąd Ci się weźmie wyższy powrót, przecież dom odbiera ciepło od rur ogrzewania podłogowego. Jak by miała być temp zadana równa temperaturze powrotu to musiał byś wyłączyć ogrzewanie domu.

Chyba nie bardzo masz rację. U mnie jest mniej więcej 70m2 podłogówki i chodzi 24 na dobę zasilanie 31 stopni, powrót 27-28 + 4 grzejniki z termostatami też chodzi pompa cały czas na 2 biegu i mam na kotle 60 stopni, a powrót 54 stopnie. Przeważnie mam powrót niższy o 5-6 stopni niż temperatura na piecu, a u Ciebie 20 stopni i dlatego grzecznie pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ta tabelka którą wkleiłem wyżej jest wiarygodna co do spalania węgla, to z niej łatwo można obliczyć ile spala węgla przy pracy motoreduktora w danym czasie. Wynika z niej że motoreduktor pracujący minute zużywa 0.5kg węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że w domu 21,5 stopnia a na dworze -5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze na zasilaniu z pieca przed pompką na CWU i na Podłogowe, grawitacyjnie duży grzejnik w łazience otwarty zawór zawsze na full, w łazience 25 stopni, po to by jesienią kiedy jeszcze nie chodzi ogrzewanie podłogowe tylko sam bojler, mieć możliwość puszczenia zaworu i w łazience ciepełko.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem mieć taką możliwość ale mój hydraulik nic nie wymyślił i mam grzałkę w grzejniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest zarąbisty patent bo tak czy inaczej u mnie cały rok chodzi piec bo grzeje baniak 140l. Na zasilaniu zaraz za wyjściem z pieca mam trójnik i pexem 16ką do łazienki do grzejnika drabinkowego i grawitacja daje radę, chyba dlatego że nie ma daleko. Super patent bo zaworem na grzejniku cały rok kiedy chce mogę dogrzać łazienkę bez konieczności grzania całego domu.

post-65332-0-82356600-1452208402_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nex

a ile spalasz węgla w lecie na CWU?

Dumam czy grzać grzałką el. czy utrzymać piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze doświadczenia bo pale pierwszy sezon, lato dopiero przede mną, ale z tego co ludzie piszą to do 4kg/dobę. Za tyle prądem nie masz szans ogrzać wody. U mnie to najtańszy sposób na ciepłą wodę, niestety nie ma u mnie gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w lecie 100kg groszku szło mi na 5 tygodni tylko ciekawi mnie czy da ci radę piec nie wygasać przy baniaku 140l Faktycznie prądem za takie pieniądze nie da rady grzać.

A nawet pompa ciepła drożej wychodzi mój sąsiad ma 300l.to około 80zł mówił ze go wychodzi.

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich co mają zawory 4d, czemu u Was są takie duże różnice temperatur pomiedzy zasilaniem, a powrotem, na zdjęciach kolegi nex1983 mamy temperaturę 65 na piecu, a powrót tylko 45 ?! Producent zaleca minimum 65 stopni na kotle, a 55 na powrocie. Myślałem, że zawór 4d+siłownik oraz sterownik powinny zabezpieczyć powrót. Ja osobiście swoją instalację mam zrobioną na zaworach 3d ale zastanawiał się czy nie wezwać hydraulika i przerobić na 4d.

Problem ze zbyt niska temperaturą polega na źle zrobionej instalacji. Fakt iż podłogówka sporo wychladza powrót nie oznacza że temperatura nie może być prawidłowa. Ja u siebie mam ten sam problem ale mam zamiar dołożyć jeszcze jeden zawór 4d do podlogowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń, u mnie jest różnica żądaną zasilanie 20 stopni, jak zrobi się cieplej i jest lekko na plusie to różnica jest 10 stopni. Nie wiem czy da się uzyskać przy tych temp różnice 10 stopni. Ja mam na wyjściu z pieca zawór 4d, później idzie na 3d z silownikiem.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak wykonane ogrzewanie podłogowe i powrót przy mrozach różnica 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam piwnicy. Foto jak u mnie to wygląda. Oczywiście zawory zwrotne wszędzie są, pokazuje tylko obraz podlogowki jak ja to mam zrobione.

post-65332-0-64749300-1452249339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.