Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do wiary, ustawiłem 4d na 2/10 z 7/10 jak było wczesniej i teraz piec 2x szybciej dochodzi do zadanej i Bardzo długo trzyma, spalanie 2x mniejsze. Jak to możliwe.

W instrukcji Afriso jest zapis ze w zależności, jak jest zawór zamontowany należy zastosować pokrętło o skali 0 - 10 lub 10 - 0.

W tej samej instrukcji jest napisane, że:

10 - obwód całkowicie otwarty

0 - obwód całkowicie zamknięty

 

Jak wcześniej miałeś 7 to piec musiał ogrzać niemalże cała wodę w instalacji. Jak ustawiłeś 2 to teraz większość wody wraca do pieca. Nic dziwnego, że teraz piec szybciej dochodzi do zadanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a orientujecie się może czy zwiększając predkosc przepływu w podlogowce automatycznie zwiększamy temp powrotu? Np z 1l/min do 2l/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem bardziej nagrzeje się podłoga to będziesz miał cieplej w domu wiec i tak obniżysz temperatura zasilania podłogi ja u siebie mam ponad 120m podłogówki reguluje tym zawor trójdrożny i są dwa grzejniki drabinkiwe zasilane prosto z kotła nie mam sprzęgła ale mam w układzie pompę do podmieszania wody pracuje na 5w temperatury powrotu to różnica 6-10 stopni względem zasilania

Edytowane przez krzymig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy lepiej puścić na rotametrach 2l/min i przykładowo na zasilaniu podlogi mieć 30stopni przy 0stopni na zewnątrz czy lepiej mieć 1l/min i na zasilaniu podłogi 33 stopnie przy 0 na zewnątrz. Powiedzmy ze na obu nastawach będzie w domu 22 stopnie. Który wariant da cieplejszy powrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym wariancie pompka będzie pobierać koło 40W, przy drugim koło 20W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać że taki sam gdybyś nie zmieniał temp to opcja 2l będzie cieplejszych powrót a tak może być tak samo chodź przy 3° różnicy to i tak 2l powinien być cieplejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego jestem ciekaw co bedzie bardziej opłacalne. Bo teraz przy 0 stopni na zewnątrz, przeplywach 1l/min, pompka 18W, przy zasilaniu podlogowki 33 stopnie mam w domu stałe 22 stopnie. Nie wiem jaka musi być temp zasilania podlogi w tych samych warunkach zmieniając tylko pompę na 40W co jednocześnie zmienia zmieni przepływy na 2l/min. Czy to będzie zamiast 33 stopni 30 czy ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary, ustawiłem 4d na 2/10 z 7/10 jak było wczesniej i teraz piec 2x szybciej dochodzi do zadanej i Bardzo długo trzyma, spalanie 2x mniejsze. Jak to możliwe.

No i jak kolego, chyba dobrze, że poruszylem ten temat, a Ty się na mnie zdenerwowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, czlowiek się uczy całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślę, że możesz wrócić na palenie z pidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię licznik czasu pracy i podepne pod reduktor to zobaczę co jest korzystniejsze. Czy Pid czy dwustan. Jedna minuta pracy reduktora to pół kg węgla

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak pisałem wolę dwustan bo u mnie Pid się nie sprawdzi przy dużych mrozach. Dwustan lepiej odpala mi węgiel, popiół jest lepszy, Pid jak dobrze ustawie pod temperatury koło 0 to znowu nie wyrabia mi przy mrozach, jak ustawie na mrozy to przy dodatnich nie będzie dopalal węgla. Musiał bym zmieniać serwisowe opcje podawania i czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię licznik czasu pracy i podepne pod reduktor to zobaczę co jest korzystniejsze. Czy Pid czy dwustan. Jedna minuta pracy reduktora to pół kg węgla

Ja cały czas bawię się z Pidem i ze swoją instalacją, która moim zdaniem i kolegi Sambora jest do poprawy. Nie mam niestety zaworu 4d i tu jest chyba ból. Mam wykąbinowany krótki obieg z pieca. Też mam nowy budynek i palę dopiero miesiąc ale spalanie mam jakieś 20 kg na dobę. Nie jest może bardzo duże ale chyba za duże. Muszę zrobić zdjęcia albo narysować swoją skomplikowaną instalację i może coś koledzy doradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak pisałem wolę dwustan bo u mnie Pid się nie sprawdzi przy dużych mrozach. Dwustan lepiej odpala mi węgiel, popiół jest lepszy, Pid jak dobrze ustawie pod temperatury koło 0 to znowu nie wyrabia mi przy mrozach, jak ustawie na mrozy to przy dodatnich nie będzie dopalal węgla. Musiał bym zmieniać serwisowe opcje podawania i czasów.

PID nie wyrabiał bo miałeś źle ustawiony zawór 4d, to moje zdanie ale nie jestem w 100% pewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem źle bo i teraz musiał bym Przy mrozach -20 ustawić na 7 inaczej za niską temp na podłogę by podawał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile 4d Ci puszcza na 7, a ile na 4? Ja w te mrozy puszczałem na podłogówkę 32 stopnie, a teraz 30 tylko pompa na drugim biegu bo lepiej się wygrzewa. Między zasilaniem, a powrotem podłogówki 3 stopnie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7/10 tzn przytkany przelot 3/4 i na podłogę wtedy szło 42 i taki przelot był za mały. Pompka wtedy 1 bieg i przepływy 1l/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym biegu to mi podłogówka słabo się wygrzewała. 7-8 stopni różnicy pomiędzy zasilaniem, a powrotem podłogówki. Lepiej dać na podłogę 33 stopnie i dać na 2 bieg pompę niż 40 stopni i pompę na 1 biegu, tak wynika z moich obserwacji. Mam czujnik na zasilaniu i na powrocie podłogówki, tylko jak dasz pompę na 2 bieg to trzeba swoje odczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry wieczor  chlopaki 

Dzis o godz 17 zostala odpalona moja zabawka juz z nowym sterownikiem :) 

Niewiem czy juz sie zrobilem wrazliwy w czasei pracy starego na takei wyniki czy poprostu to tylko moje urojenei zostalo z popzredniego zwalonego sterownika .

Prosze luknijcie na ten filmik i sami ocencie  czy to dzial jak powinno mowa o PID - temp. spalin noi na wykres mozna tez luknac i ustawienia 

Wszytko zamiescilem w krótkim filmiku 

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 20 stopni różnicy między zasilaniem a powrotem :p

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym biegu to mi podłogówka słabo się wygrzewała. 7-8 stopni różnicy pomiędzy zasilaniem, a powrotem podłogówki. Lepiej dać na podłogę 33 stopnie i dać na 2 bieg pompę niż 40 stopni i pompę na 1 biegu, tak wynika z moich obserwacji. Mam czujnik na zasilaniu i na powrocie podłogówki, tylko jak dasz pompę na 2 bieg to trzeba swoje odczekać.

Jeżeli tak to wygląda to jasne że Masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.