Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Już ogarnąłeś? teraz chciałbym wiedziec ile zużył groszku. Czy 8kg czy 10 czy 12 czy może 15, a może 11 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz info ze przy 5s co 40s wychodzi 1.4kg/h, jak by to było pewne info to sobie wylicze z tego bez problemu swoje spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pracy, zajrzę jak wrócę w takim razie. To co podałeś jest dla 12kw komfort Eko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pid tak. W dwustanie chwilę pracuje a później podtrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audilhr coś nie tak z tymi czasami co podałeś bo jeśli by przy stanie 5s/40s spalal na godzinę 1.4kg to w moim przypadku przy pracy podajnika 33min na dobę wychodziło by lekko ponad 6kg/dobe. Na pewno pali więcej. Złe muszą być te wytyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam ten caly pid i mnie juz drazni hehe bo straszne skoki miałem tylko ja starałem sie ustawiać pod nadzór... Nie jest to takie fajne do ogarnięcia wszystko jak już pisałem u mnie straszne skoki są jak na razie

Przy pid postaraj się tak regulować moc kotła i wentylatora żeby węgiel dobrze się wypalal a temperatura zadana była w miarę stabilna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex1983 ale ty masz k1pv2 i motoreduktor z rewers to inna tabelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Cię prosić o podanie wytycznych spalania? Bo nie mam teraz dostępu do instrukcji kotła

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przez 14minut piec dochodzi do zadanej temperatury. Podaje w tych 14 minutach 3s co 40s, więc w czasie 14min w sumie podaje 63sekundy. Później stoi w podtrzymaniu 45minut. Przez te 45min podaje co 10min 4sekundy więc w 45min podaje 18sekund. 14min+45min=59min. 59min=81sek podawania. 24h czyli dobę, podziel sobie teraz przez 59min i łączny czas podawania dzienny przy obecnej temp to plus minus 33minuty.

Witam  was ludziki  :P  :P  :P 

Jak zauwazylem znalazlem sie w odpowiednim gronie i forum bo jak wiekszosc z nas tutaj  lubimy swoje zabawki i dbac o nie jak najlepiej -nawiazujac do cytatu to ja juz kiedys liczylem podobnie jak Next prace ciagla podajnika przez dobe  i natomiast ja srednia zPID-a dalem  3s podawanie a 60s postoju dla domku mojego  i pieca15 i jest prawie2x wieksze niz dwustan(polemizowac by mozna bo wiekszy kociol  i zapotrzebowanie na CWU itp)

siedzac duzo w m labolatorium doliczylem sie 70min ciaglej pracyna 24h i spalanie srednio 25kg w czym temperatura zew. falowala w granicach (+3/-2)

przy zadanej

Kotla 68stp ,

CO 4d 40stp,

CWU 60stp

Takie osiagi byly u mnie calosciowej pracy zabawki  :)  :)  :) 

Pozdrawiam

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniekz ma tabelkę z 12 kw na 4 sekundach podawania to zobacz u niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem ze im rzadziej piec przechodzi w tryb nadzoru tym lepiej??

Tomek przy pid piec nie powinien wchodzić w stan nadzoru.

Nadzór to nie podtrzymanie.

Jaki masz piec i ile spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     Przypomnialo mi sie cos w podgladzie waszych filmikow i zdjec , a mianowicie nawiazuje do temometrow tarczowe -analogowe ,
otoz ja posiadam tylko jeden wmontowany za bypass CO na zaslilaniu  i  dalem plame bo mozna bylo zastosowac bynajmniej  wiecej  szt., tak jak co niektorzy z Was.
     Teraz bym chcial  miec wglad  nad :

- kontrola temp.zasilania  CO  z pieca 

- kontrola temp. zasilania  za bypass CWU
 
- moze ostatecznie powrot z  bojlera 

Zastanawiam sie nad taka modernizacja  i prosze o Wasz poglad i sugestie czy  zakupic i zamontowac 
Termometr tarczowy opaskowy ze sprężyną jak na zdjeciu ponizej czy 
- elektroniczny termometr LCD z sonda (-50/110)stp
czy moze jednak poczekac na wiosne i samemu wspawac trojniki w miedz i zastosowac tarczowe tylne bimetal 120stp 
Hmm co by Panowie zrobili na moim miejscu 
Pozdrawiam maniakow CO  :P
  :P  :P  :P 

post-58261-0-08883000-1452199184_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie! Czy jest jakaś aktualizacja do defro AG LUX PID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz tylko w Tech zadzwon i zapytaj, taki sterownik aby zaktualizowac musisz go wyslac do serwisu Tech.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem. dzieki za informacje

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniekz ma tabelkę z 12 kw na 4 sekundach podawania to zobacz u niego

tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Woytek juz rozmawial w defro o tej modernizacji palnika 12kW i czesci organizuja temp. 38stopni jest super dla tego palnika tym bardziej ze Kolega nex1983 pali w dwustanie i gdy palnik stoi w podtrzymaniu to powietrze nie chlodzi rury i nagrzewanie jest wieksze. Zamawiam wiec czesci.

Możesz śmiało robić modernizację bo mam taki sam piec jak nex1983 i nigdy nie miałem więcej na podajniku niż 40 stopni. Z forum wiem, że wcześniej defro miało problem z wysoką temperaturą na podajnikiem i częstym włączeniem się alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej tabelki by wynikało że obecnie przy temp -2 i pracy podajnika 33min/dobę wypala 16.5kg/dzień a moc to 15.3KW przy ustawieniach obecnych 3s podawanie, 40s przerwa.

 

Było by to bardzo dużo. Zobaczę kiedy skończy się zasypane 100kg i porównam. Może temp się będzie utrzymywać podobna.

post-65332-0-51134700-1452205470_thumb.jpg

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.