Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Dom 112m2 w tym kotłownia 20m2 ogzewana przez sam piec ma 21 stopni. 92m2 utrzymuje cały czas 22 stopnie, wszędzie podlogowka, łazienka 24-25 stopni (dodatkowo grzejnik drabinkowy z zasilania pieca). Dom ocieplony, przy mrozach w dzień ok -10 noc -16 ciągłym spalanie 16.5kg/dobe, przy temp jak teraz -5 -7 koło 12kg. Od 20 października spalilem 725kg wychodzi 9.3kg/dzień. Jestem zadowolony ze spalania tego węgla, trzeba tylko odpowiednio go dostroic żeby był ładny popiół (już mi się to udało) , inaczej spieka.

Napisz na jakich ustawieniach masz ładny popiół z pieklorza, ja mam piec Defro Eko 12 kw + sterownik tech k1pv2 palę pieklorzem ale nie mogę sobie poradzić ze spiekami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki z nocy

post-58261-0-53275400-1451971201_thumb.jpg

post-58261-0-64829400-1451971220_thumb.jpg

post-58261-0-19396100-1451971270_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na jakich ustawieniach masz ładny popiół z pieklorza, ja mam piec Defro Eko 12 kw + sterownik tech k1pv2 palę pieklorzem ale nie mogę sobie poradzić ze spiekami.

Zrezygnowałem z Pid i jadę na ustawieniach: czas podawania 3s, przerwa 40s, wentylator 18bieg z otwartą klapka na maksa jak przy pid, podawanie w podtrzymaniu 4s co 10min, wentylator w podtrzymaniu 30s co 5min. Piec chodzi teraz super, dochodzi w około 14min i trzyma w zależności od pogody na zewnątrz, aktualnie przy obecnych -8 stoi w podtrzymaniu 25min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć 14min czyści komin i piec a 25min wędzi i smoli trochę nie tak to powinno działać.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,mam pytanie odnośnie softu,kocioł ddu 15kw-2.2.8,palę obecnie na pid ale nie jestem zbytnio zadowolony,poniewarz mam obecnie do ogrzania 70m a spalanie źędu 18kg na dobe przy obecnej tem-noc-15,dzien-10s,czy nowy soft 241 cos zmieni,czy w obecnym mozna cos usprawnic.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w związku z powyższą dyskusją kilka pytań.

Posiadam kocioł Defro Duo Uni 20 kW + sterownik K1 (soft 256.01.09).

 

1. Jakich używacie (lub jak przygotowanych) Pendrive-ów. Obecnie próbowałem użyć Sandisc Cruzer Switch 8GB + szybkie formatowanie FAT32. Niestety po resecie mojego sterownika jest ciągłe piszczenie więc prawdopodobnie Pendrive jest nie odpowiedni. Wsad na pendrivie - 2.4.0.

 

2. Czy można zrobić upgrade każdego sterownika K1 do K1P (póki co bez czujników i zmiany wentylatora).

 

3. Czy jeśli zrobię upgrade do K1P można cofnąć się do K1 samym pendrivem?

 

4. Czy jeśli wyłączę w menu serwisowym czujnik halla cała funkcjonalność sterownika pozostanie bez zmian?

 

5. Czy kody dostępowe są takie same dla K1 i K1P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie dawno mnie tu nie było a widzę ostre dyskusje :) Ja osobiście tez wymieniałem w nowym kotle sterownik K1( były straszne skoki temp.).

I muszę powiedzieć wymienili mi bez ceregieli 3 dni. Pięknie sobie działał aż do pięknego poniedziałku 23grudnia tego roku. :( Problemem był rozjaśniony wyświetlacz

na którym nic nie było widać biała plama i kocioł pracujący non stop i bił temp. do prawie gotowania :( Okazało się ze padł jakiś tranzystorek czy coś tam przez zaniki napięcia :(

Po naprawie skusiłem się wgrać oprogramowanie z pid dokupiłem czujnik spalin i jest oka pale groszkiem jakimś rosyjski który mi pasuje.

Kociołek w te mrozy trzymał cały czas temp.skakcze troszkę w dól w trakcie zał. cwu 300l.a tak trzyma cały czas temp.miedzi 65 a 67.

@nex1983 toż wcześniej pisałeś że nie wyobrażasz sobie palenia bez pid a teraz ze lepiej na dwustanie zastanów się namawiałes tylko na pida ludzi

a teraz na dwustan siejąc tylko zament nic nie pomagając.Ja założyłem pida z czystej ciekawości i nic nie moge powiedzieć o jakiś oszczędnościach powiem za miesiąc lub dwa narazie się pali bez żadnych problemów 6 dzień.

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem chyba szczesliwym posiadaczem pieca defro eko duo pz 20kw k1p2.2.8 czy ma ktoś taki wynalazek i był by mi w stanie udzielic pomocy przy ustawieniu palenia ekogroszkiem?? Chodzi mi o ustawienie  piec mam ustawiony na 58 ale potrafi falowac miedzy 65 a 50 nie wiem czemu czy ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia:) chetnie przetestuje bo brak mi pomysłów

Edytowane przez Tomek503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam defro konfort eko duo podobna konstrukcja tylko retorta okrągła.

Do tej pory paliłem na dwustanie dopiero od niedawna pale na pidze wiec moje doświadczenie jest słabe.

Jaki masz kolego popiół jeżeli jest spoko może moc zmniejsz żeby nie wchodził w nadzór tylko sobie spokojnie pracował cały czas albo podnieś temp. zadana np.65 ja bym tak kombinował.

Ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalorycznosc 28 nadmuch mam na 18 (na niższm tak jak by w ogóle sie nie spalał) a podawanie na -14 ale ustawienie podawania tak jak by nie ragowala czy dam na plusie czy na minusie mam wrazenie ze on sam sobie podawał bo jesli chodzi o wentylator to jest różnica.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek a jaki masz piec  i osprzet oraz softa jakiego ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tak wgl  - bry wieczor Wam 
Dzis znowu byly kwestie obalane mity i wgl co moze sie dziac w tej kwestii pieca u mnie - mysle ze nei uda sie w zaden sposob zadana 4d ustawic np45 i piec na 68 aby tak wspolpracowalo ze soba - poki nie zostanei wymieniony sterownik to mozna by szukac igly w stoku siana i bez skutku . 
Zastosowalem po raz drugi znow trik - pozamykalem zawory gora calkie i podlogowka calkiem  wiec zostalo tylko do ogrzania 3plytowe +drabinka  i wyobrazscie sobie ze i tak nie osiaga zadanej i schodzi w dol a w szyber wieje 180 st max  bo dalem mniejsza tolerancje w  spalinach w menu serwis.
Nawet jeszcze dzis jednak zastosowalem izolacje miedzi by nie tracic zadnego ciepla zbednego w kotlowni.
ponizej fotki i filmik jesli przyjmie serwer. 
Pozdrawiam 

post-58261-0-06061400-1452022611_thumb.jpg

post-58261-0-81839900-1452022625_thumb.jpg

post-58261-0-20796000-1452022646_thumb.jpg

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMoo turbo by się przydało tej twojej zabawce;-) przyjdzie sterownik zobaczysz, że zatańczy jak mu zagrasz:-) wrzucam właśnie filmik na youtube dla tych co nie wierzą w PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę na PID, a więc nie jesteś sam :-) Walcze że spiekami bo lekkie się robią ale temperaturę trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMoo turbo by się przydało tej twojej zabawce;-) przyjdzie sterownik zobaczysz, że zatańczy jak mu zagrasz:-) wrzucam właśnie filmik na youtube dla tych co nie wierzą w PIDJak najbardziej 

Jak najbardziej juz przy zakupie mnie mierdzilo to turbo ale widocznei nei doswiadczony  ala doratca techniczny defro odwiodl mnei od tego wyboru .

Czekam na nowa zabawke i jesli nie pomoze to defro bedzie mialo wielki orzech do zgryzienia .

a jak juz bedzie smigalo to zaskorniaki sie wyda na turbozabawke :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja palę na PID, a więc nie jesteś sam :-) Walcze że spiekami bo lekkie się robią ale temperaturę trzyma.

Panie kolego tutaj nie mowa o tym czy 2 czy 20 osob ma pida a tylko kwestia dla utwierdzenia w wiare pida co to takiego i poco - a ja mysle ze jesli chodzi o nasze piece to i tak mizernie  idzie im ta technologia z piecami do przodu.

Wiec skoro mamy zabawki smartfony itp itd to czemu nei kupowac zabawki z pidem i zapomniec o grzebaniu w ustawieniach zaleznych od zmiennej pogody  :) 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zalanczamy pogodynke ustawiamy wykres i zapominamy o zaworze 4d  bo Ty Panie kolego by z 35 podniesc CO np do 45 musisz isc zmieniac parametry gdy sie zrobi mroznie.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja mam silownik zaworu 3d, pogodowke i krzywą grzewczą ustawioną odpowiednio żeby mieć komfort w domu 22 stopnie niezależnie od temp na zewnątrz. Co to ma do pidu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, a na piecu i tak musimy mieć minimum 65 stopni według producenta bez względu na pogodę. Ja akurat mam ustawione 60 stopni i PID tak mniej więcej mi trzyma ale ja jeszcze nie mieszkam i nie mam zużycia CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć 14min czyści komin i piec a 25min wędzi i smoli trochę nie tak to powinno działać.

Jak są złe nastawy dwustanu to smoli, jak odpowiednie to wcale nie. Ja palilem z Pid i byłem bardzo zadowolony, ale zawiódł mnie przy duzych mrozach, wystarczyło z zadanej bojlera 45 zjechac do 30 i nie ogarnial kocioł zadanej 65 uzyskać, jednocześnie grzejac podłogi na 42 stopnie. Pocił się 1.5h i było mu ciężko, tylko dlatego zrezygnowałem z pid. W innym wypadku byłem bardzo zadowolony z jego działania. Teraz testuje dwustan i zobaczę na ile starczy 100kg, zaladowalem wczoraj o 10:00. Dwustan moment dochodzi do zadanej tak jak pisałem 13min i wcale nie smoli, zrobię Ci jutro foto ze środka pieca po kilku dniach pracy dwustanu. Ja nie mam zamkniętej klapki i coś tam ciągu zawsze jest więc nie kisi tak jak myślisz bo też nie ma niewiadomo jak dużego kopca zaru. Popiół sam spada z retorty, zero kalafiorow, nie trzeba mu pomagać i zrzucać/ocYszczac retorty co dzień. Póki co testuje dwustan.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja mam silownik zaworu 3d, pogodowke i krzywą grzewczą ustawioną odpowiednio żeby mieć komfort w domu 22 stopnie niezależnie od temp na zewnątrz. Co to ma do pidu?

no to zmienia postac rzeczy jesli mamy silownik z zaworem .

Pid- caly czas sie kreci w tym samy temacie czujnik temperatury spalin a z nim spalanie itp itd  - uzytkownicy zachwalaja sobie nawet na domku 150m2 z Pidem spalanie rzedu 15-18 kg 

Sam do takiego stanu nei doszlem bo poki co jak wspomnialem mam nowo postawiony dom wiec grzeje narazie mury ale w domu caly czas sie trzyma 23st.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie to ja miałem 8kg przy 0+5 na 92m2 ale nie w tym rzecz, wkurzulo mnie ze nie ogarnial mi dużych mrozów,mam piec pierwszy sezon więc protestuje i Pid i dwustan, zobaczę co mniej pali. A co do spalania to też zależy jaka kto ma temp w domu, jeden lubi 20 a drugi 23 a to różnica w spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.