Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja np mam na piecu 60 stopni żądaną i temp godzi sobie w zależności od zapotrzebowania od 55 do 65 stopni, powrót 35-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też spada temp. przy grzaniu CWU ale nie ma problemu z dojściem do zadanej, a moc pieca mam ustawioną na 70% i wszystko pracuje z PID. No i ostatno było za oknem -15

I jak widac na fotce prawidlowe spaliny i wgl calosc pieknei hula - tak mailem zanim u mnie pogodynka nei dostala temperatury -5 i od tamtej pory swir na calego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór 4d zamyka się?

zawor jak najbardziej pracuej  nei zamykajac sie ale otwierajac wiekszy dostep ciepla na co 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawde nei uwierze w to raczej aby moj piec byl za maly w stosunku do 150 uzytkowej do ogrzania 
http://cieplowlasciwie.pl/wynik/13xk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zmienić max. temp. spalin w menu serwisowym. Trochę dziwne niby grzeje prawie 70 ° a na zaworze tylko 30.

 

Możesz jeszcze zmienić max. otwarcie zaworu na np 50 % i wtedy nie otworzy na maxa tylko będzie mieszał u mnie na 50 % i zadanej 65 na co idzie 41 °

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować zmienić max. temp. spalin w menu serwisowym. Trochę dziwne niby grzeje prawie 70 ° a na zaworze tylko 30.

 

Możesz jeszcze zmienić max. otwarcie zaworu na np 50 % i wtedy nie otworzy na maxa tylko będzie mieszał u mnie na 50 % i zadanej 65 na co idzie 41 °

to nie jest dziwne, ma duży odbiór ciepła przy mrozach pod -20. Na zaworze ma tyle bo tyle zadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o temp. powroty niska bo 48° albo dopiero niedawno rozpalileś albo ktoś Ci kradnie ciepło

w piecu pali sie od 3tygodni caly czas 

A jesli mowa o niskim powrocie to zapewne gdybym ustawil zadana-CO  jak gilal to i powrot bedzie wysoki 

Edytowane przez pRZeMoo
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawde nei uwierze w to raczej aby moj piec byl za maly w stosunku do 150 uzytkowej do ogrzania

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/13xk

Zmień temp. na 45 poczekaj chwile i wrzuć fotkę ze sterownika z parametrami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nex1983 - cos nie tak z twoimi informacjami na temat palenia z PID nie strasz bo nie masz racji jesli chodzi o PID.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzięki wszystkim Państwu za odpowiedzi

Piec ma zadaną 60 stopni na nowych sterach (2.4.1) i według wersji tego steru

moc kotła ustawiona na 80%

Piec dochodzi do zadanej czy to 63 stopnie czy 60 stopni, mało tego trzyma ją bez problemu tak jak w poprzednim poście pisałem skoki na wykresie z 24h -/+1 stopień.

Zawór 4d ustawiony na 5 - tak ustawił mechec który stawiał to ustrojstwo

obecnie dosypałem mu po 24h worek i 3/4 drugiego - znaczy już jest trochę lepiej

Opał z bartexu 27-28Mj

1. Piec nie wchodzi wogóle w nadzór

2. Podczas pracy podaje 4s na 40 s przerwy ale po osiągnięciu temp zadanej wydłuża ciutkę przerwę np do 50s

3. Na 80% mocy (w nowym sterze moc kotła w %) wolniej dochodzi do zadanej ale osiąga ją

Na razie za zimno na kombinacje - po wgraniu sterownika nic nie zmieniałem w ustawieniach

A i pracuje na PID

Pozdrawiam

Edytowane przez mirektw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień temp. na 45 poczekaj chwile i wrzuć fotkę ze sterownika z parametrami

okis zmienilem poczekam zaraz dorzucam fotke 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie moje informacje tylko ostatnio siedziałem i obserwowałem pracę pieca w kotłowni non stop. Tak jak pisałem, u mnie Pid chodził super do -5, jak zaczęło się -20 gdzie temp na podłogi wzrosła, do tego bojler to piec Noe ogarnial dogonienia do zadanej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 12kw k1p soft 2.4.1 pid co 65 stopni spaliny 130-160 stopni zawór 3 drożny podłogówka ok 125m 2 drabinki i cwu 140l w mrozy nie było problemów z pracą z pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 12kw k1p soft 2.4.1 pid co 65 stopni spaliny 130-160 stopni zawór 3 drożny podłogówka ok 125m 2 drabinki i cwu 140l w mrozy nie było problemów z pracą z pid

I ile spalasz w te mrozy -15 -20 bo mam identyko co Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki jak zadana poszla manualnie w gore 
 

post-58261-0-56976800-1451938632_thumb.jpg

post-58261-0-51542900-1451938634_thumb.jpg

post-58261-0-43711800-1451938636_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal pokaż fotkę wykresu z pracy kotła

Coś takiego. Te obniżenia to właśnie CWU

post-53390-0-39697400-1451938830_thumb.jpg

post-53390-0-24348300-1451938865_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMoo jak dawno temu czysciles kociol?, moze poprostu zarosl wrstwa popiolu i sciany wyminnika nie odbieraja ciepla ze spalin i stad ta wysoka temp. spalin i dluzsze dochodzenie do zadanej, przy tym weglu z wesolej czyszczenie co 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie gilal ładnie Ci trzyma. U mnie Pid nie dawał rady na mrozach, nie wiem może na nowej aktualizacji jest lepiej. Nie chce mi się póki co już tego testować bo ustawiłem dwustan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniż nawiew

Kombinacji u mnie bylo co nei miara cale swieta spedzilem prawie w kotlowni  

Moze faktycznie to bedzie wina sterownika czas pokaze jak tylko na dniach przyjedzie serwis - a u Was tez jest podobnie ze naciskasz na ekran i ruszasz ekranem w gore dol i sie zresetuje zabawka ??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pRZeMoo jak dawno temu czysciles kociol?, moze poprostu zarosl wrstwa popiolu i sciany wyminnika nie odbieraja ciepla ze spalin i stad ta wysoka temp. spalin i dluzsze dochodzenie do zadanej, przy tym weglu z wesolej czyszczenie co 5 dni.

Jak najbardziej Woytek wzialem Twoje porady i piec czyszcze raz w tygodniu i to dosc fachowo bo odkurzaczem do popoliu wysokiej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wstawie foty z pracy mojej 12kW bez ogrzewania CWU przy -16 dochodzi bez problemu do zadanej i oscyluje wokol niej (68stopni) +-3,4 stopnie praca z PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.