Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

spoko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu robić takiego rozwiązania za zaworem 4d. Albo przy rozdzielaczu na którym jest ogrzewanie podłogowe. To trzeba robić przed zaworem 3D lub 4D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do ktorego postu nawiazujesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopiego. I tak się zastanawiam nad tą mocą kotła. Zauważyłem że jak włączyć się CWU to temp spada z 75 na ok 63 stopnie.

Może moc za mała? A jeszcze chciałem spytać czy obniżenie mocy powodowało obniżenie spalania?

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem niższego spalania nawet jak jechałem na 55% mocy. Tak właśnie cwu bardzo obciąża kocioł i na małej mocy pomimo ze daje sobie rade to przy włączeniu pompy już sobie rady nie daje za bardzo. Takie sa moje spostrzeżenia.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopiego. I tak się zastanawiam nad tą mocą kotła. Zauważyłem że jak włączyć się CWU to temp spada z 75 na ok 63 stopnie.

Może moc za mała? A jeszcze chciałem spytać czy obniżenie mocy powodowało obniżenie spalania?

w moim przypadku tez obnizenie mocy czy ograniczenie podawania nie daje efektu oszczedniej - tak czy tak idzie tyle samo 

 

Tak wlasnie zalaczenie Cwu daje troszke po tylku i   to bez wahania piec ucieka z tmp* w dol 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje gdy zbiornik CWU jest podgrzewany grawitacyjnie non stop i oczywiscie na bierzaco uzupelnia straty, a na wyjsciu wody z CWU na dom zamontowany zawor termostatyczny mieszajacy co by za goraca woda na instalacje nie wychodzila, chyba nie ma wtedy takich skokow temperaturowych w dol i podgrzewanie odbywa sie plynnie bez szokozy dla pieca??.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy u mnie przy stojącym zasobniku da rade grawitacja pójść na cwu tym bardziej ze oddalony jest 2m od kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sie dzieje gdy zbiornik CWU jest podgrzewany grawitacyjnie non stop i oczywiscie na bierzaco uzupelnia straty, a na wyjsciu wody z CWU na dom zamontowany zawor termostatyczny mieszajacy co by za goraca woda na instalacje nie wychodzila, chyba nie ma wtedy takich skokow temperaturowych w dol i podgrzewanie odbywa sie plynnie bez szokozy dla pieca??.

Tak masz racje grawitacyjnie  ale grawitacyjnei nei wspomaga jednak ochrony dopiero widac efekt po zalaczeniu CWu

 

 - tak wlasnie to wyglada u mnie jest i zawor mieszajacy i wgl   i to wszytsko jest git  - ale jak zalacze CWU dla wiekszej ochrony powrotu to temp kotla idzie  wdol i wowczas zaczyna czesciej podawac i wgl  - ale cos kosztem czegos  

 

Wiec nei wiem gdzie tkwi sęk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest staly przeplyw wody przez CWU a temperatura w nim jest taka jak na kotle to nie powinno byc duzej straty, musze to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Piec nie idzie w dół ale pali więcej. Ja tak miałem w zeszłym sezonie. Bojler mam zaraz obok kotła. Różnice miałem wtedy na poziomie 1-2 stopni zasilanie powrót. Ale opału szło więcej, tak jak było już gdzieś pisane ok 10-15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy załączonym cwu różnica jest 12 stopni masakra :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet gdzieś na forum wrzucałem zdjęcie gdzie powrót był cieplejszy od zasilania. Bo miałem takie sytuacje wtedy.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audilhr - w jaki sposób uzyskałeś tak wysoką temperaturę w kominie? Jaki masz komin?

 

Mam temperaturę spalin jak piec daje wiatru na 100% około 100-100 stopni. Jak zwalnia, zdarza się, że i 60 stopni. Mam dużo sadzy z tego tytułu. Da się to jakoś zmienić?

 

post-64140-0-27411500-1484077517_thumb.jpgpost-64140-0-12287900-1484077527_thumb.jpgpost-64140-0-87606800-1484077537_thumb.jpg

Edytowane przez kammill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przemoo te zdjecia co chciales

Czy aby tmp. zadana i wgl nie zanizona  - tak caly czas jedziesz  ??? 

 

 

 

 

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audilhr - w jaki sposób uzyskałeś tak wysoką temperaturę w kominie? Jaki masz komin?

To jest norma chyba  co do spalin Kammill 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas mam taka temp. zadana. Co to temp spalin to taka zaczolem miec po uszczelnieniu i wyczyszczeniu retorty razem z korona bo groszek palil sie pod jedna strona . Wieje tetaz jak diabli :-)

Do kammil komin mam ceramiczny nie pamietam juz chyba 180 napewno mie mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka czyszczenie palnika. Bo słabo wieje. Narazie zwiększam nadmuch. W sobotę czyszczenie ale tylko od spodu.

A tak nawiasem co ile tam czyścicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co 10 dni  
caly piec plus filtry itp itd oraz od spodu retorty odkrecam bo  tam tez sie zatyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy załączonym cwu różnica jest 12 stopni masakra :|

Ja mam identyczną sytuację i podobne rozwiązanie kotłowni tzn. zasobnik CWU 240l stojący, oddalony od kotła jakieś 2m.

Obserwuję i walczę ze spadkami temp. kotła właśnie przy załączeniu pompy CWU.

 

Kocioł - 60st

CWU - 50st (histereza 3st)

 

Kocioł potrafi zejść do 49st ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem po całym sezonie w jakos w wakacje. Dekiel odkręcam co 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.