Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

W ostateczności możesz załączyć pompę CWU na stałe, to powinno pomóc utrzymać ciepły powrót.Wystarczy wyjąć czujnik z bojlera. A na przyszłość pomysł o dołożeniu pompki na powrocie.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa CW chodzi caly czas - nie zdalo to egzaminu - caly czas problem jest z osiagnieciem zadanej 

Zastanawiam sie czy jak wyjme zawirowywacze -czy to cos pomoze ??? Na chwile obecna max spaliny 140* przy 100%pracy wentylatora  bo juz nic mi do glowy nie przychodzi 

Skad sie pojawil nagle problem ze piec nieche mi osiagac i utrzymac zadanej temperatury  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy spalinach 160-170 dopiero dochodzi do zadanej w te mrozy przy 130 tez słabo było. Zwiększenie biegu pompy co tez nie dawało efektu.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze daj mu wieksza moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje caly czas na 100swej mocy czyli 15kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisowych dodaj 1s do podawania max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tu chyba nie ma celu - bo jesli chodzi i kopczyk i wgl to wszytsko tu ladnei wyglada i spalanie i podawanie  - 
Wiem ze chyba mamy te same kociolki tylko Ty masz duoa j anie  i dolozyles  juz z turbinka na V3 a ja dalej na V2 
Jakie masz ustawienia u Siebie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom mam v3. Ustawienia mam oryginalne moc 85% na podłogę idzie 35* pompa na cp1 na grzejniki obecnie 42* steruje pogodówka pompa na pp1. Cwu cyklicznie 54* histereza 4*. Obniżyłem tylko nadmuch na-4. Powrót tez mi się obniżył obecnie 44-48 max. Aha ekogroszek z wesołej28-30 Mj

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ustawienia serwis  podawanie itp itd  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawanie 1-3 przerwa 40-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o je rany  -  i w takim czasie masz dobry kopczyk - bo u mnie  1/3  i   77/133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam większą powierzchnię i piec u mnie na 65 % mocy chodzi. I sobie radzi. Zadaną 75 ciągnie pod 80 stopni. Temp w domu między 22,5 a 23,8 stopnia. A w nocy było -22 teraz -18.

 

Jeśli cwu nic nie daje to Zmniejsz biegi pompki co a cwu daj na max. Powinno pogonić. Ale CWU musi non stop kręcić.

Resetowales sterownik? Może coś mu się przywiesiło. Wyłącz go na jakiś czas (z minutę. ) I włącz.

Dziwne że telko 140 ciagnie spaliny. U mnie na 65% widziałem spaliny 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyk ok. Spala idealnie. Ro moze zmień na ustawienia fabryczne tak jak ja mam bo ograniczasz mu moc za bardzo p to i spaliny poszybują w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam większą powierzchnię i piec u mnie na 65 % mocy chodzi. I sobie radzi. Zadaną 75 ciągnie pod 80 stopni. Temp w domu między 22,5 a 23,8 stopnia. A w nocy było -22 teraz -18.

 

Jeśli cwu nic nie daje to Zmniejsz biegi pompki co a cwu daj na max. Powinno pogonić. Ale CWU musi non stop kręcić.

Resetowales sterownik? Może coś mu się przywiesiło. Wyłącz go na jakiś czas (z minutę. ) I włącz.

Dziwne że telko 140 ciagnie spaliny. U mnie na 65% widziałem spaliny 150.

Ciagnie takie spaliny bo mam zawirowywacze - jeden wyciaglem i poszlo na 152*spaliny 

Na biegu III CO jednak tylko kolidowala  - jest od 4godzin na I 

 

Wiec nei kumam co tu jest grane  -  ja na 100% nie radzi sobie   - cos tu jest nei halo  albo trafilem na felerny piec albo nie wiem  

Cwu caly czas pracuje 

 

Poprosze Kolege o swoje ustawienia parametry i wgl   - zobaczymy jak to wyglada 

 

Co dziwne to to ze ja na poddaszu mam tylko w lazience odkrecony - i jak bym odkrecil w pokojach to juz wgl  

Wiec w sumie zasilana piec tylko  podlogowke  ok 70m2 i panele 5paneli a reszta zakrecona  

Czyli cos tu nei halo 

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopczyk ok. Spala idealnie. Ro moze zmień na ustawienia fabryczne tak jak ja mam bo ograniczasz mu moc za bardzo p to i spaliny poszybują w górę

Mial ustawienia fabryczne i pracowal jeszcze gorzej wiec wrocilem do swoich  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem na takich ustawieniach to około 50% mocy kotła masz albo k mniej

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec  co radzicie  jeszcze  -  bo jak dam w obieg pozostale panele to chyba calkiem nie da rady piecyk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw oryginalne parametry i dopasuj nadmuch i musi być chodzić tylko ustabilizuje sie dopiero za pare godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi chyba z 80m podłogówki i 3grzejniki na poddaszu dwie drabinki i grzejnik w garażu i daje rade. A ekogroszku swoje zje ale na to nie ma rady cos za cos hehe.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie wiem co jest grane

Widocznie tylko cwu pomogło podgonic

Więc pompa krótki obieg musi być u mnie chyba zamontowana

post-58261-0-40336100-1483785611_thumb.jpg

post-58261-0-89326500-1483785894_thumb.jpg

post-58261-0-63281300-1483785924_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość na ekstremalne temperatury :)

 

U mnie wygląda to tak:

post-60609-0-17327300-1483787676_thumb.jpg

post-60609-0-60363300-1483787720_thumb.jpg

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też włączyłem teraz pompę na stałe od cwu bo mnie *** ten powrót juz...

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość na ekstremalne temperatury :)

 

U mnie wygląda to tak:

attachicon.gifIMG_20170107_121120411.jpg

no wysoko stoisz na powrocie - ale zasluga CWU czy krotki obieg - pompa kotlowa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani to ani to. Ja mam termostatyczny zawór 3 drogowy na podłogowe. CO działa bez zaworu na każdym grzejniku termostat. Tylko w rozdzielaczu mam zamiast jednego grzejnika połączone zasilanie z powrotem i odkręcone na ok. 1/2 możliwości. Taki grzejnik którego nie ma ale pompa CO kręci u mnie non stop. Więc to rozwiązanie bardzo dobrze dogrzewa powrót.

Temperaturą na dole steruje mocą instalacji czyli temp. zadaną na kotle.(podłogówka) na górze już każdy domownik w swoim pokoju ustala sobie sam ustawiając termostat na grzejniku.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.