Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też wszystko ok. A wręcz super zaczynam zapominać o kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce modulowac moca mam podawanie 1min i max 4 przerwa min 35 max 55 po zresetowaniu dziala oka a po jakims czasie podaje caly czas 4s i kociol wchodzi w nadzor no i spalanie wzroslo temp.spalin 120 gdy dochodzi do temp.zadanej i nadal ciagnie w gore az do nadzoru jutro wgram ponownie oprogramowanie zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cos sie zwaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odwróceniu turbinki mam 100% mocy i parametry 1/3 podawanie 80/90 przerwa i daje rade jak narazie. Tylko że u mnie temp spalin od 100 do 150 czasami dochodzi. Ale ogólnie jest ok. Wachania temperatury +- 1-2 stopnia rzadko przeciąga do 70 przy zadanej 68 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko ok. A wręcz super zaczynam zapominać o kotle.

Witam,

turbinka zamontowana odwrotnie czy bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal ja nie mam turbinki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpa hl 120 nom przerwa min 80 max 90 i cacy jak narazie przy tych temperaturach. W dmuchawie nic nie zmieniałem.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wpa 117. Temp spalin trzyma różna w zależności od potrzeby. Nawet miałem raz 190 jak był ostry odbiór. (Małżonka postanowiła przewietrzyc górę w zimę przy -2 stopniach ) temp. trzymam 23.5 - 24 stopnie. I widzę że kociołek przechodzi czasem w nadzór. Jak skończy się podajnik chce sprawdzić jak będzie palił przy zmianie mocy na 70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal ja nie mam turbinki. :)

Ok, spoko :)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, jaki macie przekrój rury zasilającej rozdzielacz podłogówki i jakie macie przepływy? Pytam bo u mnie trochę szumi pompa na 2 i 3 biegu, a przepływy też nie za wysokie około 1,5 L na 2 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam cu 28 przepływy tez 1,5L pompa na cp1 alpha 2L 25-60. Nic mi nie szumi. Dopiero na 3cim biegu słychać.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do czego służy styk bez napięciowy na listwie w sterowniku? Można cos tam podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie Panowie. Mam piec Komfort EKO 15 PZ (Ekoenergia), Sterownik K1P, wentylator WPA HL 06 oraz motoreduktorem bez 'cofania', czyli stary typ. Chcę mieć tak samo turbine i K1Pv4 czyli najlepiej muszę kupić nowy wentylator tak? A co ze sterownikiem, muszę kupić nowy sterownik, czy po prostu mogę wgrać wersję K1Pv4 do mojego Sterownika K1P? I co z motoreduktorem, też muszę mieć nowy?

Jeszcze jedno, gdzie pokazuje temperaturę rury od ślimaka?

Pozdrawiam

Edytowane przez mijozef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego żeby mieć k1pv4 to musisz zmienić sterownik ale moim zdaniem to strata kasy. Lepiej będzie jak dokupisz wentylator z turbinką lub samą turbinkę wgrasz oprogramowanie k1pv3 i gotowe w menue serwisowym wyłączasz hallotron podajnika i zwykły motoreduktor będzie wtedy pracował. A temp. podajnika pokazuje w lewym dolnym rogu w zakładce temp kotła. %dmuchawy i jakie pompy pracuja w danym momęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wchodzi w nadzór bo to jest idea palenia z PID. Przy dwustanie jest praca-przerwa.

 

A coś korygowałeś w ustawieniach PID. Ja mam Komfort eko 12kw k1pv4, ogólnie ładny popiół tylko robi się coś ala kulka na środku paleniska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ciężkie pytanie. Wygodniej z PID ale jeszcze zrobię próbę na dwustanie bo z mojego doświadczenia mniej mi spalał. Chociaż teraz zmieniłem ustawienia serwisowe i nie jest źle ale i tak zrobię próbę. Na PID 50 kg wystarczyło mi na 5 dni ale w czasie tych pięciu dni zmieniałem ustawienia serwisowe, a dokładnie przestawiałem max przerwę podajnika ze 100s na 120s, później po dobie na 130s i dwa dni temu na 150s. 

 

Mi na pid spala około 20kg, jakie korekty wykonałeś w ustawieniach ?

 

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo Wam 
Jak Wam sie sprawuja kociolki

Bo u mnie Pojawil sie problem i teraz nie wiem co jest grane  - od 2dni walcze z piecem a on ze mna :)

Moje ustawienia to
czas podawania         min/max 1/3s

 przerwa podawania  min/max  77/133s
obroty 15/25 
oraz min/max 900/1550

korekta powietrza 0 

Nie chce osiagnac zadanej  -  a jak osiagnie to zaraz leci  wdol - nie moze utrzymac 68 
Co moze byc skutkiem takiej pracy 

Tem w domu 22* w tym nie wszytskei odkrecone  panele

Piec czyszczony 5dni temu  
 

post-58261-0-46726800-1483724436_thumb.jpg

post-58261-0-15797600-1483724448_thumb.jpg

post-58261-0-20421900-1483724460_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo sprobuj tak

- daj pompke na III bieg (masz duzy odbior ciepla patrzac na temp powrotu - duzo chlodnej wody zalewa piec jeszcze przy tak duzym % otwarcia zaworu 4D piec nie da rady osiagnac zadanej a tym samym utrzymac odpowiednia temp powrotu)

lub (moze szybiej osiagnie zadana)

- zmniejsz otwarcie 4D na jakiesz max 40% daj pompke na III bieg, aha a czujnik powrotu gdzie masz, jesli zaraz przy kotle to podnies go w strone 4D ponad wlot wody z CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisales proba byla dzis rano jak 4D zmniejszylem otwarcie to ustabilizowalo sie - ale jak znow chcialem wiecje ciepla dac na domek to piec zjechal na dol i znow i tak  wkolo - a przeciez nei bede na mrozy mu mieszal 4d wkoncu od tego jest sterownik 

Z tego co juz chyba wywnioskowalem to brak bufora robi robote  - a jak go nie mam to jedynie chyba pompa n akrotki obieg bedzie zdanym egzaminem 

Tak czujnik mam przy kotle  - ale ochrona powrotu jest wylaczona - to jest tylko dla wgladu mojego jaka woda wplywa do kotla  

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj pompe na wyzszy bieg szybszy obieg cieplejszej wody w instalacji a tym samym cieplejszy powrot i kociol blizej mety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszlo na III i czekamy na efekty  :angry:  :angry:  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.