Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Również nie polecam priorytetu. przy dłuższym poborze c.w. można wychłodzić również mieszkanie. kocioł zazwyczaj ma tak duży nadmiar mocy, że nie ma potrzeby ustawiania priorytetu. Można natomiast zmniejszyć przepływ przez wężownicę co korzystnie wpływa na rozłożenie mocy oraz pracę samej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz strasznie kiepską moc pieca ustawioną.

 

Jak zmienisz na równolegle to Ci będzie do zadanej dochodził nie godzinę a półtorej, albo i dłużej.

 

Jak palisz z Pid musisz zmienić moc w serwisowych podawanie i przerwy.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pokombinować z minimalnym czasem przerwy i maksymalnym czasem podawania. W menu serwisowym. Bo rozumiem że palisz z Pid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak masz mocny węgiel typu pieklorz to właśnie ciężko wyreguliwac Pid żeby był super popiół no i zawsze piec szybko dochodził. Dlatego ja osobiście przeszedłem na dwustan i jestem zadowolony. Jak będę miał więcej czasu, przyjdą niedługo mrozy to pobawie się w Pid i jego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody 0250-0300 sprawdzone nieprawidłowe, biorę kolejna serię tym razem po 100. 0300-0400 sprawdzam.

Sprawdziłem 0200-0250. Teraz biorę 401 - 500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - sprawdziłem wczoraj na pompach równolegle wolniej dochodzi do temeratu zadanej niż na priorytet bojler:((

 

Ale mam takie pytanie co czego słuzy w menu serwis- menu rozpalania jak tam zwiększe wentylator to jak spadnie mi temperatura  do 40 to tamta regulacja wentylator   za nim osiagnie zadana?

Edytowane przez Tomek503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o to ci chodziło, tekst z instrukcji kotła.

 

Wygaszenie – jeżeli temperatura spalin spadnie poniżej 37oC (fabrycznie ustawiony próg wygaszania) i nie wzrośnie powyżej tej wartości przez 300 sekund (fabrycznie ustawiony czas wygaszania), regulator przechodzi w stan wygaszenia. W tym stanie nadmuch i podajnik przestają pracować a na wyświetlaczu pojawia się komunikat: „PID:WYGASZONY”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nic nie poradzisz na to, tak działa Pid jak nie masz stałego odbioru ciepła, będzie robił piki na wykresie. Jak ustawisz aby przy małym odbiorze ciepła w miarę trzymał wykres to znowu przy dużym spadku temp na zewnatrz będzie taka sytuacja jak u Ciebie, będzie niedomagal. Ja to prZechodziłem i teraz testuje różne ustawienia pid, ale są piki i będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej od lini prostej pionowej dwustan, po lewej Pid, Pid włączyłem w nocy, jak widzisz beznadzieja. Owszem wyreguluje go tak ze będzie linią prosta teraz, z tym że jak spadnie temp na zewnątrz o 10 stopni to będzie dochodził godzinę. W dwustanie czy -20 czy +5 zawsze dochodzi szybko, od 10 do 14min, zmienia się tylko długość czasu w której piec spoczywa w podtrZymania. Ustawiasz raz i masz na stałe.

post-65332-0-39943200-1452674067_thumb.jpg

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ze polecam, bo kiedyś bardzo polecalem Pid, tylko teraz mam więcej doświadczenia bo cały czas w tym siedzę i widzę jak to działa i jakie są zależności. To wszystko zależy indywidualnie, u mnie Pid nie daje rady tak jak pisałem. Będę jeszcze testował inne nastawy, ale mnie nie interesuje latanie do kotła i grzebanie w ustawieniach Pid czy mocy kotła co jakaś większa zmiana temp na zewnątrz. Albo raz ustawiony chodzi zawsze dobrze, albo tego nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu ustawień ostatnia pozycja wybór PID dajesz wyłącz. Teraz pojawiają Ci się w menu głównym dodatkowe opcje. Tam musisz dopasować je do swojego domu i węgla. Zajmuje to chwilę ale jak już to ogarniesz tak jak trzeba to masz spokój.

Jak chcesz to podam ci moje nastawy żebyś miał jakąś bazę i możesz sobie pzetestowac jak działa dwustan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np rafkogm przy moich nastawach uzyskał taki wykres. Ma troszkę większy metraż ogrzewania Ale piec ten sam 12kw.

post-65332-0-93697100-1452681933_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.