Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Popiół ze spalonego węgla po ostatnich pięciu dobach po wyczyszczeniu pieca.

post-65332-0-41256200-1452340475_thumb.jpg

post-65332-0-91470200-1452340487_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może na chwilę wrócę do głównego wątku:) Wiecie gdzie w K1Pv2 z oprogramowaniem 2.4.1 znaleźć opcję wygaszenia? Tymczasowo przełączyłem z podajnika na ruszt awaryjny ale to nie jest wygodne:/

Edytowane przez tomekuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie macie zamontowany czujnik powrotu do kotła? Przy samym wejściu do pieca? Bo ja mam na końcu rury miedzianej powrotu z zaworu 4d. Wydaje mi się że powinien być na ostatnim kolanie ocynkowanym wlotu do kotła, bo przecież dalej za powrotem z 4d przed wejściem do pieca dołącza jeszcze powrót bojlera i grzejnika lazienkowego.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest w tym miejscu zamontowany czujnik powrotu, poniżej jeszcze jest powrót z kotła i powrót z grzejnika łazienkowego i dopiero wejście na 1 rurę do pieca. Nie wiem czy nie oszukuje ten czujnik i czy nie powinien być na ostatnim kolanku już na wejściu do pieca

 

Czujnik taki dołożony do rury:

83630da34bcc601f0fcd26851360cbb3.jpg

post-65332-0-81528800-1452345765_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam praktycznie przy wejściu powrotu do pieca jeżeli jest jeszcze inny powrót z grzejnika, cwu itp to wynik będzie zakłamany bo nie będzie wskazywał temperatury wody jaka rzeczywiście wraca do kotła tylko jaka wraca z konkretnego obiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem źle masz ten czujnik, on ma mierzyć calą wodę która wraca do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki teraz czujnik zapięty za wszystkimi powrotami na ostatnim kolanku ocynkowanym (mam nadzieję że dobrze przewodzi ciepło)przed wejściem do pieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5162 - to chyba standart  w tech  pod K 

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Od wczoraj uzytkuje nowy 2-gi sterownik i wszytsko sie PRAWIE unormowalo , gdyz ladnei pracowal caly kociol  zadnych skokow itp itd , tak jak by sie chialo ,  ---> ale banka pekla  :blink:   :blink:   :blink:

Dzisiejsza sytuacja powalila mnei na kolana - pisalem wczesniej o wadliwym sterowniku ,  jak sie okazalo po raz 2-gi dostalem sterownik z usterkami   :angry:   :angry:   :angry: 
---> brak napiecia pompa CWU 
---> cykliczny zanik napiecia na wyjsciu kabla do halotronu 
---> czujnik tem.spalin (albo w sterowniku wada co do tej usterki ) zaniza temperature srednio 25-50stp. w stosunku do  miernika cyfrowego z funkcja temp. i czym wyzsze parametry dmuchawy tym wiecej oszukuje  ---> zaniza (sonda gazowa oczyszczona z sadz )

Co do CWU sprawdzane na wszytkie sposoby  nawet w tr.recznym brak napiecia a ikona pompy pokazuje prace jej 

Na dodtek serwisant ktory byl na wymianie zabawki to jakis najtanszy podwykonawca , ktory ma wykupiona usluge w serwisie Tech   , jego umiejetnosci  instalacji CO i wiedzy o  elektronice dawaly duzo do myslenia - szkoda sobie zdzierac nosa .
Sprawa zostanei zgloszona do Defro i Tech-a na wyzsze stolki  co do uslugi serwisu  i wadliwego 2-go sterownika 

Jak wspominalem poprzedni ster.okazal sie wadliwy co wiazalo sie z ;
---> duze skoki w spalaniu 
---> naganna praca pid 
---> oraz cykliczne bledne sterowanie 4d

Od poczatku mam pecha z cala instalacja - jak nie  zawalil instalator to teraz kociol - ehhh   :o 
Ponizej foto temperatury czujnika  oraz nie obeszlo by sie bez hejtu  serwisu , na ktory czekalem 7 dni w sumie 

Pozdrawiam
 

post-58261-0-31142000-1452371251_thumb.jpg

post-58261-0-80345300-1452371261_thumb.jpg

Edytowane przez pRZeMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do ekranu producenta ktoś rozgryzł tylko 4 cyfry na jednego to za dużo ale jak by każdy po 50 spróbował to dużo by łatwiej było

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się w przyszłym tygodniu zobowiązuje wstukać zakres od 0000 - 0049

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sprawdzam 50 do 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zacząłem zastanawiać czy dobrze zainstalowałem aktualizacje. Chodzi mi o K1P. Ale jest jeszcze K1P palnik żeliwny. Czy ktoś orientuje się jak wygląda taki palnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema @kucharz214 ja mam zwykłą okrągłą retorte i zainstalowałem na początku aktualizacje do k1p i bardzo zle się palilo zainstalowałem oprogramowanie k1p palnik zeliwny i jestem bardzo zadowolony różnica w paleniu jest o 360 stopni inna. A dodam ze tylko moc zmniejszyłem na 90 % .

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audilhr

A jaki soft wrzuciłeś; v2 czy v3?

 

Też jestem przed testami coby zrobić upgrade kotła.

Mam nadzieję że można odinstalować gdyby co....

 

Piec po naszych zmaganiach chodzi mi idealnie na dwustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do meritum tematu.

 

Czy ktoś wgrywał soft pidowy na sterownik K1V2 ?

Bo coś mi nie wchodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś użytkownik tutaj wygrywał ten Soft, wyłączył w opcjach hallotron i mu to chodziło, pokazywalo tylko błąd czujnika spalin bo go nie miał. Nie pamiętam jego niku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem. Ale na K1p palnik żeliwny. wszystko chodziło jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz gdzieś podgląd tego widoku żeby gra była warta swieczki? Tzn więcej parametrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.