Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

W menu ustawień ostatnia pozycja wybór PID dajesz wyłącz. Teraz pojawiają Ci się w menu głównym dodatkowe opcje. Tam musisz dopasować je do swojego domu i węgla. Zajmuje to chwilę ale jak już to ogarniesz tak jak trzeba to masz spokój.

Jak chcesz to podam ci moje nastawy żebyś miał jakąś bazę i możesz sobie pzetestowac jak działa dwustan.

chetnie jak możesz podaj ja mam 20kw ale cos tam podreguluje sobie dalej na twoich ustawieniach:)

Edytowane przez Tomek503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nasz dużo większą powierzchnię do ogrzania i te ustawienia Ci się nie sprawdzą, one są dobre do 100 i lekko ponad m2.

 

U mnie ustawienia takie:

Czas podawania: 3s

Przerwa podawania: 40s

Nadmuch: 18bieg - klapka otwarta na maksa

 

Czas podtrzymania: 4s co 10minut

Wentylator w podtrzymaniu: 30s co 5 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nasz dużo większą powierzchnię do ogrzania i te ustawienia Ci się nie sprawdzą, one są dobre do 100 i lekko ponad m2.

 

U mnie ustawienia takie:

Czas podawania: 3s

Przerwa podawania: 40s

Nadmuch: 18bieg - klapka otwarta na maksa

 

Czas podtrzymania: 4s co 10minut

Wentylator w podtrzymaniu: 30s co 5 minut

A mam pytanie, pojawiło mi się w menu, alarm temperatury. Co to jest i co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja uaktywnia się tylko w trybie pracy (to znaczy wtedy, gdy temperatura kotła

jest niższa od Temperatury zadanej). Jeśli temperatura kotła nie rośnie przez czas

określony przez użytkownika, uaktywnia się alarm wraz z sygnałem akustycznym. Podajnik

i nadmuch zostaje wyłączony, natomiast aktywne w danym trybie pompy zostają załączone

(oprócz pompy podłogowej). Na ekranie sterownika wyświetla się komunikat

„Temperatura nie rośnie”. Po naciśnięciu OK na ekranie dotykowy alarm jest wyłączany

a regulator powraca do ostatnio ustawionego trybu pracy.

 

 

Tego nie ruszaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek503 ustawienia kolegi next są dobre ale nie na 20kw. U mnie musiałem trochę je wzbogacić bo mam większe zapotrzebowanie i za krótko kocioł był w podtrzymaniu. Podeslij nam jakie masz ustawienia w PID, czyli musisz włączyć PID i wejść menu serwis, a najlepiej to poszukaj na forum ustawień dla kotła 20kw i będziesz miał jakąś bazę. Ja aktualnie pracuję na taki ustawieniach

 

Czas podawania: 5s

Przerwa podawania: 30s

Nadmuch: 25bieg - klapka otwarta na maksa

 

Czas podtrzymania: 6s co 12minut

Wentylator w podtrzymaniu: 20s co 5 minut

 

a Ty myślę, że musisz mieć bogatsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wykres do kreski bez pid po klęsce z pid. Skoki spowodowane wyższa temp pieca podczas dogrzewania +10 stopni.

post-60609-0-54380200-1452707326_thumb.jpg

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucharz, a jak przyjdzie -20 to też będzie taki wykres bez twojej ingerencji w moc kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale w serwisowym dałem mu zapas mocy przy paleniu z pid. Bez pid sądzę że piec będzie nie domagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co i na ile przestawiłeś.

 

Tzn skrociles minimalna przerwę i wydluzyles maks czas podawania?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn skrociles minimalna przerwę i wydluzyles maks czas podawania?

Skróciem minimalna przerwę, dodałem dmuchawy. Czasu podawania nie ruszyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kombinowalem, ale tak czy inaczej temp na Pid skakala 63-68. Ja mam za mały odbiór na Pid tak mi się wydaje. Nie jest w stanie pracować stabilnie. Z dmuchawa nie kombinowalem, będę się jeszcze bawił z dostrojeniem Pid pod prostą kreskę.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pidzie mialem problem z tym aby sie piec podniósł jak pisałem po uzyciu wody tem spadala na nim do 40 i potem przez ponad godzine ciezko bylo sie ruszyć (ale spalał wszystko ładnie i nie zostawiał niedpałków) znowu jesli zmienilem ustawienia ze szybciej wstawał (ae i tak nie szybciej niz nicala godz) to nie spalał mi wszystkiego i po póltorej dnia wyciagałem 2 wiaderk niedopalonego ekogorszku - dziś wyłączyłem pida i testuje. 

 

PS szukałem ustawien na 20 kw ale nie mogłem nigdzie tu znaleść (uroki poczatkujacego forumiarza;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia najlepiej sobie sprawdź z Pid w menu serwisowym, tj maksymalny czas podawania i minimalna przerwa podawania i od takich zacznij w dwustanie, a dmuchawe dopasuj żeby płomień był ładny i popiół dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że na dwustanie piec dużo mniej pali i next1983 ma rację, że jak dopracuje się dwustan do swoich potrzeb to już nic nie trzeba regulować przez całą zimę, bez względu na temperatury zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji od właścicieli sterowników K1v2, K1Pv2 wersja softu nie ma znaczenia.

Kiedy sterownik włącza cofanie? Czy jest to tylko jak jest zablokowany podajnik 3x do tyłu 3x do przodu, czy może jeszcze w innych momentach np po uruchomieniu sterownika sterownik testuje podajnik i robi cofanie. Ogólnie czy jest możliwe cofanie realizowane softem (nie z testu) w momentach innych niż zablokowanie podajnika.

Drugie pytania jak by mógł ktoś mi zmierzyć miernikiem wejście hallotronu podajnika - miernikiem na przejście (piszczenie) na jeden obrót świdra podajnika ile będzie sygnałów.

Jak dobrze pamiętam między 1 a 2 pinem hallotronu - tego nie jestem pewien.

Informacje uzyskane pozwolą mi na uzyskanie alarmu z podajnika na sterowniku K1/K1P  ale muszę to przetestować czy będzie to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofa tylko wtedy gdy napotyka przeszkody

tak jak napisałeś 3 próby

Możesz równiez manualnie sobie sprawdzić z ustawień ręcznych ' tam jak najbardziej

Ktoś na forum szukał podobnego rozwiązania jak Ty ' Ale nie wiem czy temat jest rozwiązany czy zamknięty -musisz poszukać w forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy posiada ktoś w swoich zbiorach oprogramowanie do sterownika K1v2 w wersji 2.2.8? Kilka dni temu zaktualizowałem do wersji 2.4.0 i to jest jakaś katastrofa. Współczynnik pracy wentylatora został bardzo ograniczony i nie mogę teraz dojść  do ładu z odpowiednim spalaniem ekogroszku. Na wcześniejszej wersji miałem idealnie.  :( A mogłem zostawić sobie kopie...ehhh... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bo też jakiś czas temu wracałem do 2.2.8 z tego samego powodu co Ty. Wyśle Ci jak będę w domu.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) Czekam więc na sofcik bo kupiłem na próbę ekogroszek u nowego dostawcy i nie bardzo przy nowym sofcie będę mógł porównać, jak takie cyrki odstawia :( 
A takie pytanko poza tematem. Mam dmuchawę WPA 120 i przysłonę otworzoną na jakieś 2 cm. Natomiast klapka jest cały czas otwarta i  słychać jak robi przewiew, a w palenisku cały czas się tli. Oczywiście sytuacja w trybie oczekiwania. Czy to jest dobre?  <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie zdarzyło się do tej pory, a ponad pół roku mam piec. Jednak jak ręcznie przymknę klapkę to przewiew cichnie, a płomień przygasa. Martwi mnie ta sytuacja, bo chyba ta klapka jest po to żeby właśnie tłumić przewiew na postoju, a gdy rusza dmuchawa to powinna się otwierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WPA HL 120, żdnej przysłony i klapka otwarta na maksa. Palę bez PID w dwustanie i wszystko jest ok.

Wysyłam 2.2.8 na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie zdarzyło się do tej pory, a ponad pół roku mam piec. Jednak jak ręcznie przymknę klapkę to przewiew cichnie, a płomień przygasa. Martwi mnie ta sytuacja, bo chyba ta klapka jest po to żeby właśnie tłumić przewiew na postoju, a gdy rusza dmuchawa to powinna się otwierać?

Jak jest stały minimalny dostęp powietrza to ja np zauważyłem że nie smoli pieca, a jak odetniemy całkiem nawiew klapką w podtrzymaniu to zaczyna się kisić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.