Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle,že na tym sezonu nie dojdzie do wymiany kotla i 3 tygodni do dobrego ustawienia tego co ma jest za malo.Nawet z takim podejsciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy cos sie poprawiło czy nadal za duzo powietrza , jakie pwoinny byc temperaturu przy wyższej modulacji ?

Opera Zdjęcie_2019-10-30_091610_wojszym2244.usermd.net.png

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tłokach sie nie znam, ale patrząc z boku, tak na moje oko, to nie jest źle, kocioł trzyma Ci zadaną, modulacja zmienia się w zależności od zmian temperatury na kotle.

Powiedz mi jak masz ustawioną funkcję czyszczenia palnika, co jaki czas i na jak długo?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 180 minut 20 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piki temperatury spalin prawdopodobnie wynikają z podania dawki węgla i większego rozpalenia się potem złoża. Gdy węgiel się wypala, to potem temperatura spalin spada, aż do następnego cyklu, ale to są tylko moje spekulacje, ja z tłokiem nie miałem do czynienia, więc mogę się mylić.

Musisz to zaobserwować, czy to się pokrywa. Będziesz miał odpowiedź. Sam jestem ciekaw i będę wdzięczny za informacje zwrotną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzalbym za dužo powietrza na malej mocy.Wypala sie i nie pozostawa stabilne palenisko.Dla tego take duže zmiany w spalinach po dodaniu nowego wegla przy niskej mocy.Rozumiem dobrze,že podaje ci jednorazovo po 200 gr.wegla?....wyglada,že wiatrak(pod wzgledem kontroli mocy) na tym wykresie nie jest panem situacii i mial by byč.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mógł to zrób zdjęcie paleniska i wrzucic. Sterownik pokazuje czas co ile poda kolejną dawkę paliwa? Ten czas się wydłuża jak zbliża się do temperatury zadanej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialbys mieč na palenisku stan ustalony.U podajnika nadal troche czarstwego grochu,stopniowo sa rozpalajucy z odlegloscia od podajnika i stopniowo mieniacy sa w popiol i tak przy wszytkich mocach rowno ,sterujac ten stan ilosca powietrza odpowiednego danej mocy-ilosci dawek podanego wegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poniżej wykres i ustawienia siłownika zaworu 4D. Macie pomysł jak "wyprostować" pracę zaworu na wykresie?

IMG_20191030_072624.thumb.jpg.c63e4ea86e48eec0136bc67606ba3ca6.jpg

IMG_20191030_072659.jpg

IMG_20191030_072649.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, adamretro napisał:

Jak byś mógł to zrób zdjęcie paleniska i wrzucic. Sterownik pokazuje czas co ile poda kolejną dawkę paliwa? Ten czas się wydłuża jak zbliża się do temperatury zadanej. 

 

20191030_103403.jpg

20191030_103333.jpg

 

 

Opera Zdjęcie_2019-10-30_110740_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-30_110847_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-30_110957_wojszym2244.usermd.net.png

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clip2 Min.impulz 0,2 max.impulz 2.5 czas stabilizacji 45.

@Natben na nowym 2godz. wykresie wyglada lepiej,schodzič ponižej 4 juž chyba nie...

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jakies 20 minut temu była jeszcze robiona korekta Kaloryczności paliwa bo wydaje mi się ze dużo tego na tym palenisku i  stąd wysokie temperatury na niskich obrotach wiatraka miałem . Było 7.2

Opera Zdjęcie_2019-10-30_110957_wojszym2244.usermd.net.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jockey napisał:

Piki temperatury spalin prawdopodobnie wynikają z podania dawki węgla i większego rozpalenia się potem złoża. Gdy węgiel się wypala, to potem temperatura spalin spada, aż do następnego cyklu, ale to są tylko moje spekulacje, ja z tłokiem nie miałem do czynienia, więc mogę się mylić.

Musisz to zaobserwować, czy to się pokrywa. Będziesz miał odpowiedź. Sam jestem ciekaw i będę wdzięczny za informacje zwrotną.

Dokładnie tak jest te fale spalin co sie wznoszą i opadaj to jest moment gdy zostanie podane paliwo wchodzi na obroty nawet na niskim napowietrzeniu a i tak temp skacze ponad 100 stopni grubo

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe że jedna dawka paliwa tak potrafi podbić temperaturę spalin. Z drugiej strony temperatura Co stabilna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Natben napisał:

Dokładnie tak jest te fale spalin co sie wznoszą i opadaj to jest moment gdy zostanie podane paliwo wchodzi na obroty nawet na niskim napowietrzeniu a i tak temp skacze ponad 100 stopni grubo

Właśnie podejrzewałem, że taki efekt na wykresie daje podana jednorazowo duża dawka paliwa. Pomyśl jeszcze ewentualnie, co by można zmienić w powietrzu, ale nic nie zmieniaj na razie, niech praca kotła będzie stabilna, obserwuj.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mechanizm podawania nie ma jakes sterowanie na zminiejszanie dawki opalu?Przy 200gr. bedzie w kotle czarno.Mniej i czestej byloby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bercus ma rację, zmniejszenie porcji paliwa a częściej spowoduje że owe 200 gr eko nie będzie tak kopcić, a modulacja może jeszcze bardziej się ustabilizować. Z tego co wiem to w szufladowcu raczej nie da się programowo nic zrobić jedynie tylko ograniczyć ilość dawki paliwa przez zmniejszenie "szuflady"

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tłok podaję porcję 245g ekogroszku, w kotle siwo, nic nie kopci. Być może korektę paliwa trzeba dać maksymalnie na minus. W kotłach Płonka niepamiętam, ale tam coś było o dawce paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w oryginalnym sterowniku scorpion soft tam robił EkoMiz i tam dawka była podawana na dwa razy co jakąś tam przerwę i znowu pełny ruch do tyłu aby nabrać te 200 gram i znowu na dwa razy do przodu , jest tu jakis czujnik położenia tłoka ale w zaden sposób nie da się nim regulować dawkowania tylko w starym sterowniku tak było ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy regulacji tlok zadnej niewidze ale . Myslalem zeby zmienic odleglosc miedzy dawkami zeby podawał puzniej . Co do samej budowy podajnik jedyna opcja to nowy otwor albo te lagi nowe na probe z otworami w innym miejscu

20191030_153750.jpg

20191030_153947.jpg

20191030_154218.jpg

20191030_154306.jpg

20191030_154319.jpg

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.