Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.01.2022 o 16:40, matrix3078 napisał:

Dzięki Ozi80 właśnie miałem źle ustawioną pompę CO w ogrzewaniu na 24C, sterownik wyliczał na 21C i pompa się wyłączała.

Musiałem przez pomyłkę przestawić ten parametr, Touch jest bardzo czuły na dotyk teraz mam na 20C i jest git:)

Nie ma za co. Ale jaki jest sens puszczanie w obieg CO wody o temperaturze 21 stopni?

 

  

W dniu 30.01.2022 o 18:08, IzaTom napisał:

Albo przeprowadzka do Australii 

Odpada, bo tam jest dużo wielkich pająków 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dość ciekawe pytanie, ja mam wybieg ustawiony na maxa 20 minut i zachodzę w głowe co ten wybieg uruchamia bo czasem chodzi mi pompa podłogówki czasem pompa bojlera a czasem przewałowa od bufora lub bajlera i bufora razem. Jestem na etapie rozkminiania o co w tym chodzi.Tylko ciężko trafić akurat na wygaszanie kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że jak grzeje CWU to wybieg załącza się jak wygasza po zagrzaniu. Tak samo jak Grzeje CO z tym że nie chodzi tak długo bo szybko wyciąga temp i ze 2-5 minut. Jednocześnie chyba nigdy niepracują te pompy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 11:48, Ozi80 napisał:

Nie ma za co. Ale jaki jest sens puszczanie w obieg CO wody o temperaturze 21 stopni?

 

  

 

Tak to działa przy stałej pompie, żeby zadana temperatura w pomieszczeniu nie wzrastała sterownik wylicza że np w danym momencie dla utrzymania 22C w pomieszczeniu musi wpuścić 21 w obieg CO.

Oczywiście tylko w teorii ponieważ powrót z podłogówki ma zazwyczaj wyższą temperaturę więc po jakimś czasie przebija temperaturę w pomieszczeniu i pompa się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik korekcji jest raczej do grzejników. Przy podłogówce najlepiej ustawić na zero i tak dobrać krzywą grzewczą żeby w pomieszczeniach utrzymywała się stała temperatura przez cały okres grzewczy przy pompie pracującej non stop. 

 

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz mieć wtedy sterownik w każdym pomieszczeniu i elektrozawory na rozdzielaczu, bo przy zmianach stron wiatru dzieją się cyrki z temperaturą w pokojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Wtedy działało by to dokładnie tak jak teraz czyli przegrzewało by pomieszczenia. Co z tego, że zawór odetnie pętle jak podłoga jeszcze długo oddaje ciepło... A jak wystygnie to nagle "nadgania" i koło się zamyka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynnik tak samo działa przy podlogówce od 8lat tylko tak jadę i stała temperaturę mam w domu cały czas. W moim przypadku ustawiony na 7. No ale każdy dom jest inny

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki zakres temperatur idzie ci w podłogę? U mnie jest stała pompa współczynnik na zero ale krzywa grzewcza tak dobrana, że cały czas mam w domu 22-23st. Całą pierwszą zimę zajęło mi ustawienie tego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25stopni do +10
30 do 0.
35 do -10 stopni
Video room powieszony w centralnym miejscu w domu.
Minimalna start pomp c.o.22 i działa jak trzeba. Można ewentualnie na pętlach przykręcić ale u mnie nie było potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie każde pomieszczenie wyregulowane przepływem na pętlach i jest super. W sypialni chłodniej, w łazienkach ciepłej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to całe ogrzewanie podłogowe nie działa tak jak bym sobie tego życzył, chciałbym żeby podłoga była ciepła chodząc po niej ale przy 22C w domu to raczej niemożliwe. Owszem nie jest zimna ale i nie jest ciepła no chyba że ustawił bym w domu 25 ale jest to temperatura nie do zaakceptowania dla mnie.

Ostatnio byłem u znajomych gdzie mają ogrzewanie podłogowe tylko w łazienkach i kuchni i właśnie w kuchni była podłoga wręcz gorąca oczywiście dla mnie to lekka przesada i po 1 godz czułem dyskomfort w stopy.

Wydaje mi się że w nowym domu gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest małe trzeba się pogodzić z tym że podłogówka nie będzie potrzebowała dużej temperatury zasilania wody dla utrzymania 22C-23C w pomieszczeniach.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się tez tak myślałem ale w największy mróz i wiatr dopiero coś można poczuć jak się siedzi na podłodze, no to czuje że coś jak by podłoga ciepło odbijała w tyłek. U mnie od dwóch dni ogrzewanie się nie włącza w ciągu dnia, jest za ciepło temperatura jaka nam wydaje się komfortowa to 21,5C ,w nocy stopień niżej. Spaliłem od 10 października 2 tony pelletu czytając forum myślałem ze trzy tony kupione na zime mi nie wystarczy a tu niespodzianka bo mam jeszcze tonę i wszystko wskazuje na to że jeszcze 500 kilo góra i koniec z grzaniem domu.Siedzę na krótkim rękawku.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 18:04, Grzechotnik napisał:

25stopni do +10
30 do 0.
35 do -10 stopni
Video room powieszony w centralnym miejscu w domu.
Minimalna start pomp c.o.22 i działa jak trzeba. Można ewentualnie na pętlach przykręcić ale u mnie nie było potrzeby

I teraz powiedzmy na dworze jest 13 stopni, sterownik ci wylicza na podłogę 22 stopnie i tyle puszcza, bo masz start pomp od 22 stopni. W piecu się pali, więc pelet się zużywa, a czy podwyższa/utrzymuję to w ogóle w jakimś stopniu w domu temperaturę? Nie umiem sobie tego za bardzo wyobrazić, bo nie mam podłogówki. Ja mam na grzejniki start pomp od 33 stopni, bo nawet przy 30 nie widziałem sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi tu nie ma co rozumień... jeśli podłoga grzeje nawet troszkę,nie jest zimna..nie czujesz chłodu w domu... usiądź na zimnej podłodze gołą.... poczujesz różnice 😉  w dzień do 15 stopni na zewnątrz może pracować pompa w nocy do 12 stopni (jak jest więcej odcina ogrzewanie).. zawsze mam stała temperaturę w domu... a przy wyłączonej pompie i podłogówce będzie temperatura skakać, i nawet jak będziesz miał wyższą temperaturę niż byś chciał (bezwładność podłogówki) to będzie ci zimno bo podłoga nie grzeje....  

jak do mnie tylko stała pompa... nie wierzysz.. zmierz sobie u znajomego temperaturę podłogi np pirometrem ogrzewaną i nie ogrzewaną i poczujesz namacalnie różnicę :) bo tak przy komputerze tego nie ogarniesz 😉

a czy kocioł się włączy czy nie   jeden........ ma być ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kwestionuję, tylko dopytuję bo nie mam podłogówki. Natomiast sam jestem zwolennikiem stałej pompy, mimo że mam grzejniki. Już nie raz dyskutowałem o tym ze znajomymi, którzy nie chcą nawet spróbować, bo twierdzą że mniej spali peletu, jak grzejniki są ciepłe powiedzmy godzinę, a potem trzy godziny zimne. Z tym że u mnie i tak przy obecnych temperaturach przeważnie wylicza koło minimalnej temperatury pomp (33 stopnie), więc i tak się pompa włącza i wyłącza. Myślisz, że powinienem zmniejszyć tą minimalną temperaturę pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka dni temu pojawił mi się taki błąd:

KOD 249  STB moduł 6

Jeśli ktoś wie co ten błąd znaczy proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozi80 ja tez mam grzejniki na pietrze i przy + 10 mam 28, 0 mam 30, a przy -20 38. I to wystarcza i temp. Trzyma mi między 21.5 -22.0. Na parterze podlogowka i z czujnikiem tylko pokojowym. Temp poniżej 21.5 grzeje do 22, w zależności od pogody sam zmieniam temp. zasilania. Chciałbym to zmienić na siłownik, ale musiałbym zmienić mieszacz i albo + moduł dodatkowy do slima albo nowy sterownik. Gra juz chyba nie warta swieczki, aby wydawać z 1500-2000tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z czyszczakiem w tekla bio compact 12. Z początku myślałem, że to wina czyszczaka, bo zrobił się na nim osad i nie chciał się poruszać przód/tył. Teraz doszedłem do wniosku, że to wina siłownika (chyba), bo odkręciłem czyszczaka, i przy czyszczeniu palnika on dalej się nie porusza nawet o milimetr. Miał ktoś już taki problem? Trzeba kupić nowy siłownik, czy jest sposób na naprawę starego? I jak sprawdzić czy to napewno siłownik się popsół. Z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estyma czy jakoś tak xD sprawa rozwiązana. W środku palnika nazbierał się osad na pręcie czyszczaka. Przy czyszczeniu zaklinowało się w tulejce, a siłownik wygiął pręt minimalnie, bo dostawał opór. Kupiłem nowy czyszczak i śmiga wszystko. Polecam tak od siebie raz na 1,5-2lata odkręcić czyszczaka i wyczyścić go np. papierem ściernym xD to jest praktycznie 20 minut roboty max a 150zł można zaoszczędzić ^^

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez kiedyś siłownik skrzywił czyszczak. Wyjąłem wyprostowałem  i śmiga już z pół roku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym czyszczakiem to także miałem już kila razy problemy. Nie żeby się skrzywił ale nagar nazbierał się na pręcie i zablokował się w tulei. Tak jak już pisał Wulfgar19 co rok rozkręcić palnik i porządnie go czyszcząc a uniknie się problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.