Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Daniel1 napisał:

Czyli jak wyłączę stałą pompę i załączę try pracy na auto to kocioł będzie mi się odpalał jak temperatura na czujnik w pokoju spadnie o zadaną wartość a temperatura kotła będzie wyliczana przez sterownik. Jak to się ma jeśli w instalacji jest również CWU, czy kocioł będzie się także rozpalał jak w bojlerze spadnie temperatura o zadaną histerezę

Obojętnie, czy tryb kotła auto, czy ciągły, to gdy jest zapotrzebowanie na ciepło, to kocioł odpalać się będzie po spadku jego temperatury poniżej histerezy. Jeżeli w bojlerze spadnie temperatura, przez co włączy się pompka CWU i wyssie ciepło z kotła, to ten się on odpali - logiczne. Różnica trybu auto od ciągłego jest taka, że jeśli nie ma zapotrzebowania na ciepło ze strony CO i CWU, to przy trybie auto palnik nie odpali się w kotle nawet wtedy, gdy mu temperatura spadnie poniżej histerezy. Przy trybie ciągłym nawet przy braku zapotrzebowania na ciepło, palnik się wtedy odpali.

 

3 godziny temu, Daniel1 napisał:

i z jaką temperaturą będzie pracował kocioł z tą wyliczoną przez sterownik do CO czy CWU?

Pracował pewnie będzie z różną temperaturą ;) Ale zadana będzie ta wyższa z dwójki CO i CWU, przy czym do CWU doda deltę, o której tu kilkanaście razy pisałem. Jak wyjdzie mu mniej niż 50, to ustawi zadaną 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak miałem ale często mi się wygłaszał i od nowa rozpalal i dałem dawkę 25s i rozżarzania 2min zobaczę czy to było to 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak na podtrzymaniu jest (pauza) to czasem wyskoczy alarm i pisze brak opału lub brak ognia co może być przyczyną? 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało ci podaje w podtrzymaniu...lub źle nadmuch masz ustawiony i nie widzi ci foto światła.i wyskakuje błąd.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotnik ma rację próg foto najlepiej 30 powinien fabrycznie jest na 20. Mój znajomy który handluje dębowym pelletem mówił że u jednego klienta minuta była za krótkim czasem by rozpalić taki pellet twardy i zwiększenie czasu rozrzażania pomogło, ale to jakiś chyba marginalny przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Daniel1 napisał:

Czyli jak wyłączę stałą pompę i załączę try pracy na auto to kocioł będzie mi się odpalał jak temperatura na czujnik w pokoju spadnie o zadaną wartość a temperatura kotła będzie wyliczana przez sterownik. Jak to się ma jeśli w instalacji jest również CWU, czy kocioł będzie się także rozpalał jak w bojlerze spadnie temperatura o zadaną histerezę i z jaką temperaturą będzie pracował kocioł z tą wyliczoną przez sterownik do CO czy CWU?

Jeśli chodzi o cwu to kocioł rozpala się o histereze czujnika w cwu. U mnie temp zadana kotla w auto nie miała tu takiego z znaczenia bo zawsze wcześniej dogrzalo cwu niż sam kocioł do zadanej a w tedy od razu wygaszanie i pauza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no chyba, że grzeje jeszcze w tym samym czasie CO, to nie ma wygaszania tylko dalej się pali.

Mnie dalej zastanawia ten teklowski kocioł Agro, który ma tu jeden z kolegów. Ktoś tu pisał, że producenci sprzedają kopciuchy pisząc pierdoły na tabliczkach. Ale przecież tu nie mówimy o kopciuchu, tylko o piecu na pelet. Pelet to przecież ekologiczna biomasa. Więc o co chodzi? Czy o to, że dzięki tym napisom kocioł ten jest 5 klasy, mimo że ma dodatkowy ruszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  dodatkowy,  tzw.  awaryjny ruszt jest zabroniony w przypadku gdy kocioł ma spełniać wymagania 5 klasy,  no chyba,  że wpisze się jakieś specjalne bzdury dzięki którym można obejść ww wymagania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten kocioł od kolegi arek1263 jest piątej klasy, mimo że ma dodatkowy awaryjny ruszt?

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spojrzałem, że to w istocie stary kocioł węglowy z palnikiem zamienionym na pelletowy: https://www.teklakotly.pl/pl/produkt/agro-draco-duo-bio

Wszystko jasne:-)

 

Ozi, ten  kocioł nie ma żadnej klasy ani żadnych papierów, właśnie po to całe krętactwo o którym mówimy.

Edytowane przez HarryH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasę chyba zawsze jakąś ma. Czy to 3, czy 4, czy 5, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem że ten Agro nie ma podanej klasy,  u mnie na naklejce poniżej sprawności podana jest klasa.  Jednak wolę swój kociołek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakby mieszkał na Górnym Śląsku, to musiałby ten kocioł wymienić w najbliższym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Ozi80 napisał:

...no chyba, że grzeje jeszcze w tym samym czasie CO, to nie ma wygaszania tylko dalej się pali.

Mnie dalej zastanawia ten teklowski kocioł Agro, który ma tu jeden z kolegów. Ktoś tu pisał, że producenci sprzedają kopciuchy pisząc pierdoły na tabliczkach. Ale przecież tu nie mówimy o kopciuchu, tylko o piecu na pelet. Pelet to przecież ekologiczna biomasa. Więc o co chodzi? Czy o to, że dzięki tym napisom kocioł ten jest 5 klasy, mimo że ma dodatkowy ruszt?

Piąta klasa czy ekoprojekt nie ma nic wspólnego z dodatkowym rusztem zwanym również awaryjnym. Laboratorium wydające ów certyfikaty nie bada rusztu tylko jego emisyjność i sprawność i na podstawie pomiarów wydaje certyfikat. O dodatkowym ruszcie mówi rozporządzenie właściwego ministra i to ono zabrania go stosować. Może być kocioł z ecodesign i dodatkowym rusztem jedno nie zaprzecza drugiemu tylko tyle że nie będzie można go sprzedać jako kocioł do podgrzewania CO tylko do CWU i opalany pelletem nie pochodzenia drzewnego. Cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wstecz wklejałem linki i cytowałem na jakiej podstawie.

 

5 minut temu, Daniel1 napisał:

Może być kocioł z ecodesign i dodatkowym rusztem jedno nie zaprzecza drugiemu tylko tyle że nie będzie można go sprzedać jako kocioł do podgrzewania CO tylko do CWU i opalany pelletem nie pochodzenia drzewnego. Cała filozofia.

A jak przyjdzie kontrola i zapyta czym ogrzewasz CO? Z resztą spojrzy na podlaczenie i pytać nie będzie musiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy przepisami a życie życiem. Napisałem jak mówią obecnie obowiązujące przepisy. Jestem z tym na bieżąco gdyż kilka miesięcy temu budowałem nową kotłownie z dotacjami z programu "Czyste powietrze" i chcąc nie chcąc musiałem się z tym wszystkim zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

kontrola....zabawne pewnie w telewizji widziałeś jak strażnik miejski grzebie w kotle hehe

A kto go wpuści? bez nakazu to sobie może pogwizdać pod bramą..........

Mój sąsiad nadal pali miałem a podobno już nie można go sprzedawać, to ciekawe bo widziałem że mu go przywiózł ten sam skład opału co w latach poprzednich mają opisane auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rusztem też mnie to ciekawi. Jak można dać kotłowi 5 klasę, mimo że ma awaryjny ruszt? 5 klasę dostaje kocioł, który zapewnia ekologiczne spalanie. Tak, jak mój, bo nie jestem w stanie w nim spalić niczego innego niż pelet. A jak się ma dodatkowy ruszt, to przecież można na niego położyć nawet plastikowe butelki i podpalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamaadres napisał:

kontrola....zabawne pewnie w telewizji widziałeś jak strażnik miejski grzebie w kotle hehe

A kto go wpuści? bez nakazu to sobie może pogwizdać pod bramą..........

Mój sąsiad nadal pali miałem a podobno już nie można go sprzedawać, to ciekawe bo widziałem że mu go przywiózł ten sam skład opału co w latach poprzednich mają opisane auto.

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u nas kontrole straży miejskiej chodzą i wlepiają mandaty. W dodatku lokalny portal internetowy nagłaśnia każdą taką sytuację, publikuje zdjęcia, a przewodniczący jakiegoś ekologicznego stowarzyszenia wytacza tym ukaranym ludziom procesy cywilne.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ozi80 napisał:

Z tym rusztem też mnie to ciekawi. Jak można dać kotłowi 5 klasę, mimo że ma awaryjny ruszt? 5 klasę dostaje kocioł, który zapewnia ekologiczne spalanie. Tak, jak mój, bo nie jestem w stanie w nim spalić niczego innego niż pelet. A jak się ma dodatkowy ruszt, to przecież można na niego położyć nawet plastikowe butelki i podpalić...

Powiem jeszcze raz. Podczas certyfikacji nie jest brane pod uwagę ile ma on rusztów, może mieć ich nawet dziesięć ilość rusztów nie jest rzeczowa do certyfikacji i brana pod uwagę. TYLKO SPRAWNOŚĆ I EMISYJNOŚĆ i nic więcej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.