Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Coś o tym niestety wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się przyłączę. JA też. :/      :)

160m2 Tytan Bio 25kw

Edytowane przez szczablik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie. Jeżeli mamy przewymiarowane kotły, to czy jeżeli ustawimy moc na 50%, nie działa on tak jak kocioł 12/13 kw.?

Edytowane przez szczablik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły największą sprawność maja w okolicy mocy nominalnej,  to że pracuje na 50% nie znaczy że jest tak jak w kotle o połowę mniejszym.  Więcej ci spali i tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
W dniu 20.02.2019 o 12:37, Okman napisał:

W nim spala się pellet więc ma być okopcony a nawet musi.

Od kiedy ?

 

W dniu 20.02.2019 o 12:37, Okman napisał:

robię odkurzaczem przemysłowym który zakupiłem specjalnie do tego,ale nie dla tego żeby był w środku lśniący,tylko dla tego żeby lepiej i wydajniej pracował..Przypomina mi to cwaniaków którzy na fali walki ze smogiem sprzedawali tabletki(!) które miały rzekomo zapobiegać wchłanianiu i szkodliwemu działaniu smogu w naszym organizmie.

Nie bierz do siebie. Ale obecnosc  odkurzacza i wygoda jaka on gwarantuje przy czyszczeniu okopconego kotla nasuwa skojarzenie z taletkami o ktorych piszesz. Dobrze prowadzony palnik nie kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrekzo napisał:

Kotły największą sprawność maja w okolicy mocy nominalnej,  to że pracuje na 50% nie znaczy że jest tak jak w kotle o połowę mniejszym.  Więcej ci spali i tyle.  

Moc nominalna... Definicja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
21 minut temu, szczablik napisał:

Moc nominalna... Definicja? 

Prosze :

Nominalna moc cieplna jest to energia, jaką wprowadzamy do kotła z paliwem (gaz/węgiel/olej) np. wyliczona z kaloryczności węgla (kJ) / czas w jakim został spalony (s).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Visitor1230 napisał:
27 minut temu, Visitor1230 napisał:

Nie bierz do siebie. Ale obecnosc  odkurzacza i wygoda jaka on gwarantuje przy czyszczeniu okopconego kotla nasuwa skojarzenie z taletkami o ktorych piszesz. Dobrze prowadzony palnik nie kopci.

 

Może i nie kopci ale popiół z pelletu zawsze jest i taki odkurzacz wciaga zarąbiście i wg mnie spoko sprawa. Sam kupiłem kominkowy za 100zl i czeka w gotowości na cotygodniowe papu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Visitor1230 napisał:

Prosze :

Nominalna moc cieplna jest to energia, jaką wprowadzamy do kotła z paliwem (gaz/węgiel/olej) np. wyliczona z kaloryczności węgla (kJ) / czas w jakim został spalony (s).

Do kotła wprowadzam pellet o mocy załóżmy 18kJ. Czy kocioł o nominalnej mocy 12kw spali go szybciej niż kocioł 25kw skręcony na 13kw?

Edytowane przez szczablik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
3 minuty temu, arek1263 napisał:

Może i nie kopci ale popiół z pelletu zawsze jest i taki odkurzacz wciaga zarąbiście i wg mnie spoko sprawa. Sam kupiłem kominkowy za 100zl i czeka w gotowości na cotygodniowe papu. 

Twierdziles, ze kociol musi byc okopcony. Stad moja odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Visitor1230 napisał:

Od kiedy ?

 

Nie bierz do siebie. Ale obecnosc  odkurzacza i wygoda jaka on gwarantuje przy czyszczeniu okopconego kotla nasuwa skojarzenie z taletkami o ktorych piszesz. Dobrze prowadzony palnik nie kopci.

Nie bierz do siebie, ale nie każdy ma tak idealny palnik, kocioł, pelet, że nie wspomnę o instalacji kominie i pelecie...... A przede wszystkim to, że jesteś specjalistą od wszystkich kotłów i sterowników..... zapewniam Cię, że każdy odkurzacz wciągnie sadzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

A gdzie napisalem, ze jestem specjalista od wszystkich kotlow i sterownikow?  A zasada jest prosta dla kazdego kotla. Nie powinien dymic. Jezeli dymi to zle jest ustawiony stosunek dawka paliwa-powietrze. Proste jak drut. I nie ma sie co spinac. Tez mam odkurzacz jakby co. Z ta roznica, ze nie musze nim wciagac sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Visitor1230 napisał:

 

 

Nie bierz do siebie. Ale obecnosc  odkurzacza i wygoda jaka on gwarantuje przy czyszczeniu okopconego kotla nasuwa skojarzenie z taletkami o ktorych piszesz. Dobrze prowadzony palnik nie kopci.

O co ci chodzi?Najpierw sugerujesz że posiadanie odkurzacza do kotła nasuwa ci skojarzenie z tabletkami przeciwdziałającymi działaniu smogu,a później piszesz że sam masz odkurzacz do do pieca:

24 minuty temu, Visitor1230 napisał:

. Tez mam odkurzacz jakby co. Z ta roznica, ze nie musze nim wciagac sadzy.

Dobrze się czujesz czy nie bardzo?I gdzie ktokolwiek napisał w 30 ostatnich postach że coś komuś dymi i ktoś wyciągał sadzę?Napisz jeszcze że masz kocioł w środku jak dopiero przywieziony z fabryki i odpadam.Coś ty brał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
8 minut temu, Okman napisał:

O co ci chodzi?Najpierw sugerujesz że posiadanie odkurzacza do kotła nasuwa ci skojarzenie z tabletkami przeciwdziałającymi działaniu smogu,a później piszesz że sam masz odkurzacz do do pieca:

Dobrze się czujesz czy nie bardzo?I gdzie ktokolwiek napisał w 30 ostatnich postach że coś komuś dymi i ktoś wyciągał sadzę?Napisz jeszcze że masz kocioł w środku jak dopiero przywieziony z fabryki i odpadam.Coś ty brał....

  W dniu 20.02.2019 o 12:37, Okman napisał:

W nim spala się pellet więc ma być okopcony a nawet musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to zamieszanie wynikło z tego,  że towarzystwo myli pyłek powstały w wyniku spalania pelletu i osadzajacy się na ściankach wymiennika z sądzą.  Jeśli ktoś ma tam naprawdę sądzę to ewidentnie kocioł jest źle ustawiony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

O to *** chodzi ze wlanie nie ma byc okopcony. Czy moze pisze niezbyt wyraznie. A odkurzacz jest po to zeby z kotla usuwac pyly a nie sadze. Bo sadzy ma tam nie byc. Chyba proste.

Edytowane przez Visitor1230
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej gościu nie zapędzasz się???Mamusia kultury  nie nauczyła?Chyba fora pomyliłeś! Piszesz nie tylko nie wyraźnie ale też jak analfabeta.Idź sobie rządzić gdzie indziej.

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Nie ty mnie tu zapraszales to i nie ty bedziesz mnie stad wypraszal. Jezeli trudno cos zrozumiec, to nalezy uzyc jezyka z ulicy i tyle. A o kulturze to nie mamy chyba co sie rozwodzic. Przeczytaj swoj post jeszcze raz. Ja sie wyrazilem ogolnie. A ty Kolego uprawiasz prywatne wycieczki. A analfabetow to poszukaj sobie w blizszym otoczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrekzo napisał:

Całe to zamieszanie wynikło z tego,  że towarzystwo myli pyłek powstały w wyniku spalania pelletu i osadzajacy się na ściankach wymiennika z sądzą.  Jeśli ktoś ma tam naprawdę sądzę to ewidentnie kocioł jest źle ustawiony. 

Amen.

Okopcony czyli że się kopci. Kopcić się nie powinien, bo to oznaka zbyt małego nadmuchu. Pył może być. Sadza nie, bo to oznaka pracy na zbyt niskich temperaturach. Czy kopcenie=sadza? Chyba niekoniecznie?

Przewymiarowany kocioł pracujący na niższej mocy jest mniej efektywny, niż nieprzewymiarowany kocioł pracujący na tej samej mocy. Np. ja mam kocioł 35kW i gdy jest ustawiony na 20kW, to spali więcej niż kocioł 25kW ustawiony na 20kW.

Dobrze wnioskuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ozi80 napisał:

Amen.

Okopcony czyli że się kopci. Kopcić się nie powinien, bo to oznaka zbyt małego nadmuchu. Pył może być. Sadza nie, bo to oznaka pracy na zbyt niskich temperaturach. Czy kopcenie=sadza? Chyba niekoniecznie?

Przewymiarowany kocioł pracujący na niższej mocy jest mniej efektywny, niż nieprzewymiarowany kocioł pracujący na tej samej mocy. Np. ja mam kocioł 35kW i gdy jest ustawiony na 20kW, to spali więcej niż kocioł 25kW ustawiony na 20kW.

Dobrze wnioskuję?

Nic się nie kopci.Słowa "okopcony" użyłem w znaczeniu ogólnego zanieczyszczenie wewnątrz kotła,czyli pył,popiół i ewentualna sadza też,tylko  jak przeczytałem złośliwą a później chamską odpowiedź na moje posty to nie miałem zamiaru tamtemu tłumaczyć.Dlaczego z Wami można podyskutować, a nagle na forum wpada  ktoś jak bomba i robi  zamieszanie.Ale zostawmy to.Panie @Visitor1230 zapraszamy do dyskusji ale w normalnym tonie.

Chyba większość z nas ma przewymiarowane kotły i tutaj jest na pewno racja w tym,że zacytuję Oziego:"Przewymiarowany kocioł pracujący na niższej mocy jest mniej efektywny, niż nieprzewymiarowany kocioł pracujący na tej samej mocy."I wszyscy chcielibyśmy żeby nasze kotły jak najmniej spalały.Tylko pytanie co teraz jak już mamy te kotły.Mój w tej chwili pracuje z mocą 4 KW bo więcej w tej chwili nie potrzebuje.Jak to się ma do jego mocy  20 KW?Tragedia.Ale kocioł pracuje bez wyłączania z przerwą na czyszczenie co 6 godzin, bo tak ustawiłem podawanie i moc żeby nie przekraczał zadanej o 5 stopni i żeby się nie wyłączał a przede wszystkim później się nie załączał..Pytanie czy nie lepiej - w sensie mniejszego spalania -  ustawić tak parametry żeby dochodził jednak do zadanej + 5 stopni, przez co pracował będzie z większą mocą,większą efektywnością,będzie się wyłączał i czekał jak temperatura spadnie o histerezę.Tylko że ja już tak miałem i jeżeli czekałby wyłączony  powiedzmy 3 godziny tak jak u innych to ok,ale u mnie odpalał się co godzinę,półtorej,więc stwierdziłem że tak częste odpalanie jest również nie ekonomiczne,bo przy odpalaniu,nie dosyć że pobiera większą ilość pelletu,to grzałka jest również częściej używana.Pytanie czy w moim przypadku dałby coś czujnik pokojowy bo w tej chwili kocioł "patrzy" na temp. CO i utrzymuje ją tak jak jest ustawiona.Przy czujniku pokojowym kocioł wyłączyłby się po osiągnięciu odpowiedniej temp. pomieszczeniu a załączył by się po obniżeniu temp w pomieszczeniu.Temp. w pokoju wolniej spada niż temp CO,więc może postałby wtedy wyłączony dłużej?I tak sobie myślę że postałby wyłączony dłużej,ale po załączeniu stosunkowo długo by również pracował żeby dojść do temp. w/g czujnika pokojowego,bo w pomieszczeniu tak jak pisałem temp.wolniej spada,ale też i wolniej rośnie.Co więcej pracowałby wtedy z dużo większą mocą żeby dojść do temp. ustawionej na czujniku, niż teraz,przy pracy ciągłej  i przy ustawieniu temp. tylko na CO przez co oczywiście więcej by spalał.Tak więc czy nie wyszłoby w sumie na to samo?Czy  stwierdzenie że kocioł musi swoje spalić nie jest jednak prawdziwe i sensowne i żadne ustawiania i modyfikacje w jakiś szczególny sposób  nie pomogą?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.