Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Kriss12 napisał:

Spróbuj na skokowe 

Ja mam sterownik dotykowy Touch a nie Slim, tam tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres
8 godzin temu, matrix3078 napisał:

Nie do końca się zgodzę, oczywiście wtedy był słoneczny dzień i w pewnym momencie temperatura na zewnątrz dochodziła do 10C,  piec wygasił się 5 razy po 2-2,5 godz. co zaowocowało spalaniem 14kg

Biegły z matematyki w szkole nie byłem ale wydaje mi się że jak ci piec spala w ciągu godziny 2 kg to:

2 x 24=48 kg na dobę a nie 24kg

Dzisiaj piecyk wygasił się dwa razy i spalanie wynosi 18kg oczywiście temperatura na zewnątrz jest dużo niższa niż wtedy.

Zgodzę się że mam nowy niewielki dom dobrze ocieplony ale mimo wszystko uważam że w moim przypadku wygaszanie się pieca skutkuje niższym spalaniem.

 

 

Zgadzam się z kolegą, ilość przestojów i ich długość ma oczywisty wpływ na ilość spalanego pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym zostać wtajemniczonym bo też mam touch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał zostać oświecony, bo mam obcykany sterownik na wylot. Mam instrukcję serwisową i chyba czegoś nie dojrzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, matrix3078 napisał:

Nie do końca się zgodzę, oczywiście wtedy był słoneczny dzień i w pewnym momencie temperatura na zewnątrz dochodziła do 10C,  piec wygasił się 5 razy po 2-2,5 godz. co zaowocowało spalaniem 14kg

Biegły z matematyki w szkole nie byłem ale wydaje mi się że jak ci piec spala w ciągu godziny 2 kg to:

2 x 24=48 kg na dobę a nie 24kg

Dzisiaj piecyk wygasił się dwa razy i spalanie wynosi 18kg oczywiście temperatura na zewnątrz jest dużo niższa niż wtedy.

Zgodzę się że mam nowy niewielki dom dobrze ocieplony ale mimo wszystko uważam że w moim przypadku wygaszanie się pieca skutkuje niższym spalaniem.

 

 

Na początku paliłem tak jak ty,czyli tak żeby kocioł dochodził do zadanej + 5 stopni i się wygaszał.Teraz palę tak że przy dochodzeniu do zadanej spada moc  i kocioł nie przekracza zadanej + 5 stopni i się nie wygasza.Pali tyle samo co teraz.Korzyść z tego drugiego sposobu palenia jest taka że grzałka ma mniej odpaleń co skutkuje dłuższą żywotnością.Przecież żeby kocioł przekroczył zadaną to musi spalić więcej.Oczywiście później stoi,ale średnia na godzinę i tak wyjdzie taka sama jakby palił z mniejszą mocą (pali wtedy mniej na godzinę) ale cały czas z przerwami tylko na czyszczenie.Nadal uważam że niskie spalanie w twoim przypadku i w przypadku innych to tylko efekt małego metrażu,porządnie wykonanej izolacji domu i to że dom jest nowy (inne technologie budowy,inne materiały niż 20 lat temu.Bardziej energooszczędne).Tak jak tutaj było już wiele razy napisane kocioł musi swoje spalić i czy pali się przekraczając zadaną z wygaszaniem kotła i postojem czy innym sposobem,to pali tyle samo.

 

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca bo jeśli mam toucha i podawanie 4 gdzie na godzinę na 100% mocy palnika idzie około 4 kilo opału to na ciągłym paleniu na 30%mocy około 1,3 kilo razy 24 godziny to na dobę pójdzie więcej opału niż kocioł miałby się uruchomić 4razy na dobę po godzinę na full moc

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adamaadres

Dokładnie tak samo jest u mnie, przy minimalnej mocy 30% kocioł spala mi 1,3 kg co oznacza że grzejąc ciągle musi spalić co najmniej 31,2kg a faktycznie na dobę a u mnie spala przeciętnie w lutym ok 18kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 30% mocy spalanie wynosi 0,6 kg na godzinę, czyli 0,6x24= 14,4 kg doba zakładając że nie dogrzewa wody bo wtedy moc idzie do góry i spalanie dobowe się niestety zwiększa o 2-3 kg doba.

Pisałem to już wiele razy i powtórzę jeszcze raz,  że u mnie piec potrafi się wygasić przy 30% mocy nawet w  taką pogodę jak mamy w lutym. Mnie to oczywiście nie przeszkadza a na pewno przekłada się to na niższe spalanie czy ktoś w to wierzy czy nie:)

A co do grzałki przecież nie kosztuje majątku a są tu tacy co mają oryginalną już kilka sezonów.

Edytowane przez matrix3078
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie mam nastawione podawanie max co 5.5sek ale widze ze kocioł sam sobie podaje raz mniej raz więcej. Zabardzo nie ma co poprawiac bo piec pali swoje około 30kg na dobę. Teraz ustawie czasowke i pewnie zejde w dół z kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak koledzy którym kocioł pachnie jeszcze fabryką pouczają tych którzy mają już po kilka sezonów za sobą. Tyle razy tyle wyjdzie więcej niż tyle razy tyle.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, matrix3078 napisał:

U mnie przy 30% mocy spalanie wynosi 0,6 kg na godzinę, czyli 0,6x24= 14,4 kg doba

Czyli zmniejszenie mocy do 30 % to cały klucz do szczęścia? Rozumiem że konieczna obserwacja czy taką mocą wygrzeje dom ewentualnie lekkie jej podniesienie później gdy nie mam super nowego i ocieplonego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z ślimakiem który jest umiejscowiony w palniku a mianowicie przy pracy skokowej i podawaniu ustawionym na mniej niż 2,4 na pierwszej mocy nie chce się obracać jak by się zacinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady nic z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę zgłosiłem to jako problem gwarancyjny. Niech przyjadą i naprawią to u mnie w domu. A ta aktualizacja dodaje coś do sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam te Wasze wpisy odnośnie mocy, podawania itp i wg mnie brniecie w ślepą uliczkę.

Nikt Wam tu nie poda "klucza do szczęścia", jak jeden z forumowiczów wyżej napisał. Wszystko zależy od tego, czy:
1. Pracujesz na stałej pompie.
2. Tryb pracy palnika to FL, czy skokowa.
3. Tryb pracy kotła to ciągły, czy automatyczny.

Logiczne wydaje się, że w momencie, jak przez dłuższy czas nie ma odbioru ciepła, to nie ma sensu utrzymywać ognia w palniku. Jak u mnie zrobi się godzina 22:00 i program czasowy zmienia zadaną temperaturę w domu na o wiele niższą (lepiej mi się śpi w chłodzie), to logiczne jest, że nawet przy pracy palnika na 30% mocy, temperatura kotła przekroczy zadaną o histerezę wygaszania i nastąpi wygaszanie. No bo nie ma odbioru ciepła! Wygaszanie z powodu przekroczenia temperatury zadanej następuje u mnie nawet w ciągu dnia i to nawet przy stałej pompie i to nawet przy trybie palnika skokowym! Kiedy? Ano wtedy, gdy w domu nagrzeje się tak, że nawet stała pompa się wyłącza (np. dzieci biegają, żona gotuje, ja odkurzam albo na zewnątrz zrobi się ciepło; sterownik wtedy wylicza temperaturę zadaną na CO poniżej 33 stopni) i nie grzeje w tym czasie bojlera CWU, to niby jakim cudem miałby mi nie wygasić się palnik, skoro nie ma odbioru ciepła? Chyba, że bym miał Toucha i ustawił tą pauzę, czyli podtrzymanie ognia. Ale mam Slima, więc nie ma bata, żeby mi się nie wygasił.

Ja zauważyłem, że nie jest zbyt wielkim problemem ustawienie zbyt dużego podawania (no chyba, że to będzie jakiś skrajny przypadek ze stanowczo zbyt mocnym podawaniem*). No bo jak jest za duże, a FL2 dobrze działa, albo masz tryb skokowy, który (prawie) zawsze dobrze działa, to przecież podawanie się samo zmniejszy, gdy temperatura będzie się zbliżała do zadanej. Gorzej, gdy masz za małe podawanie, wtedy kocioł grzeje sam siebie, bo temperatura balansuje na granicy startu pomp i raz się one włączają, a raz wyłączają.

* Ktoś tu napisał, że nawet przy 30% mocy następuje u niego wygaszanie. Pytanie, czy dzieje się tak podczas pracy pomp, czy przy braku odbioru ciepła? Jeśli podczas pracy pomp, to jest to ten skrajny przypadek, o którym wyżej napisałem. Ale jeśli się wygasza przy braku odbioru ciepła, to przecież to jest normalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2019 o 23:04, matrix3078 napisał:

 Mam sterownik dotykowy Touch i jest tam tylko tryb Auto, auto czasowy, manualny i manualny czasowy.

A sterownik Touch ma tryb FL3.

Więc czym się różni tryb auto kotła z trybem FL3 palnika?

Tym, że tryb kotła, to tryb kotła, a tryb palnika, to tryb palnika. Dwie zupełnie inne nastawy. Z tym, że w Touch chyba nie ma możliwości zmiany trybu palnika, jest tylko FL3. Pytanie do tych co maja Touch. Ja mam Slim i tam tryb palnika jest albo FL2 albo skokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Daniel1 napisał:

Panowie mam problem z ślimakiem który jest umiejscowiony w palniku a mianowicie przy pracy skokowej i podawaniu ustawionym na mniej niż 2,4 na pierwszej mocy nie chce się obracać jak by się zacinał.

Poniżej 2,4 przy skokowej podajnik palnika nie podaje paliwa.Nie wiem czy to jest błąd sterownika i można go naprawić aktualizacją,czy po prostu tak jest i inaczej nie będzie.Napisz co powiedzieli ci w Tekli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ta jakiś błąd sterownika i powinni to naprawić skoro można tak ustawić to powinno działać a jeśli nie działa to będę ich męczył zgłoszeniami reklamacyjnymi. Dam znać co mi powiedzą w Tekli bo na razie chcieli numer seryjny kotła i softu ze sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.