Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu zawirowywacze. Niech ktoś kompetentny napisze czy mogę dać oficjalnie w poście namiar do gościa z Tekli to każdy  jak zechce to zadzwoni. 20181126_081654.thumb.jpg.4c62f4b4ff901a8b4c11a02bb67f1ba1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to ciekawe czy do draco bio 12 kw tekla ma zawirowywacze czy trzeba samemu sobie zrobić. Ma może ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być bufor z wężownicą.ja mam zwykły bez wężownicy 800l koszt około 2700 zł

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kyciu napisał:

A tak w ogóle to ciekawe czy do draco bio 12 kw tekla ma zawirowywacze czy trzeba samemu sobie zrobić. Ma może ktoś?

Ja robiłem sam.

 

DSC_0010.JPG

DSC_0013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja mam draco bio 12kw, nie compacta. Mój wymiennik wygląda tak:

image.png.efb3578aa9f62301a218c8c9af2feb48.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanko a raczej 3

ile wam idzie peletu w ciągu 24 godzin? czy worek 15kg to ok czy dużo czy mało

jak macie ustawioną pracę czasową, stałą czy ekonomiczną? 

czy praca ekonomiczna to znaczy że temp. ekonomiczna jest utzymywana? 

praca stała to utrzymywana temp. komfortowa? 

pierwszy sezon w nowym domu parterowym, ocieplony, 120m2, ogrzewanie podłogowe a w pokojach grzejniki, czujnik zewnetrzny i pokojowy zamontowany w najwiekszym i najchlodniejszym pokoju

proszę o odpowidzi z gory dziękuję

Edytowane przez 0laSz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie o źle dobranych (przewymiarowanych) kotłach jeżeli chodzi o moc.

http://czysteogrzewanie.pl/kociol/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/#Jak_waciwie_dobra_moc_kota_wglowego

I o buforze:

http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-grzewcza/bufor-ciepla/

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 0laSz napisał:

witam, mam pytanko a raczej 3

ile wam idzie peletu w ciągu 24 godzin? czy worek 15kg to ok czy dużo czy mało

jak macie ustawioną pracę czasową, stałą czy ekonomiczną? 

czy praca ekonomiczna to znaczy że temp. ekonomiczna jest utzymywana? 

praca stała to utrzymywana temp. komfortowa? 

pierwszy sezon w nowym domu parterowym, ocieplony, 120m2, ogrzewanie podłogowe a w pokojach grzejniki, czujnik zewnetrzny i pokojowy zamontowany w najwiekszym i najchlodniejszym pokoju

proszę o odpowidzi z gory dziękuję

Zanim zadasz pytanko to poczytaj wątek a wiele ciekawego się dowiesz

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę mi wierzyć ale utknęłam na str 50 i nie mam czasu czytać wszystkiego, 

ustawienia pieca opanowałam ale nie znam odpowiedzi jeżeli chodzi o ustawienie stałe, czasowe i komfortowe

trudno jeżeli odpowiedzi teraz nie uzyskam, będę metodą prób i błędów testować każde ustawienie

chociaż pomoc oszczędziłaby mi czas

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Te wszelkie ustawienia w stale zamieszkalym domu nie maja za wiele wspolnego z ekonomika.Najwazniejszym jest utrzymanie stalej temp. 24 godz na dobe. Wszelkie obnizenia nocne nie maja wiele sensu. A juz wogole przy podlogowce, ktora to ma potezna bezwladnosc. Wolno sie nagrzewa i wolno stygnie. Najlepiej ustawic taka temp. w jakiej czujemy sie komfortowo i utrzymywac ja cala dobe. Jedynie w przypadku CWU i jej malego lub ograniczonego czasowo zuzycia mozna sobie pozwoloc na harmonogramy grzania czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ogrzewam. Sama podłogówka w całym domu. Grzeje na stałej pompie. Jedynie CWU tryb czasowy. Lepszego rozwiązania poprostu nie ma. Komfort cieplny w domu wyśmienity. Ktoś kto ma grzejniki może się bawić w przestoje kosztem komfortu w domu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visitor i Mrekzo mają rację, też mam samą podłogówkę, stała pompa włączona i cały czas temp. Komfortowa. To najlepsze rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 bez zrozumienia i zminiejszenia strat ciepla nie ma mowy o ekonomice i oszczednosciach - wtedy trzeba grzac caly czas - nie ma wyjscia...

Ps. Z bezwladnoscia podlogowki, ale rowniez ze stratami ciepla przez podlogowke sie zgodze, tak samo jak z komfortem jaki daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mrekzo napisał:

Dokładnie tak ogrzewam. Sama podłogówka w całym domu. Grzeje na stałej pompie. Jedynie CWU tryb czasowy. Lepszego rozwiązania poprostu nie ma. Komfort cieplny w domu wyśmienity. Ktoś kto ma grzejniki może się bawić w przestoje kosztem komfortu w domu.  

Tez tak robiłem z podłogówkę ale mi sie co godzinę piec odpalał czyli gdzieś 20 razy na dobę :/ nie wiem jak grzać ta podłogówkę czujnikiem pokoju czy ciagle dodam ze nie mam czujnika pogodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, 0laSz napisał:

proszę mi wierzyć ale utknęłam na str 50 i nie mam czasu czytać wszystkiego, 

ustawienia pieca opanowałam ale nie znam odpowiedzi jeżeli chodzi o ustawienie stałe, czasowe i komfortowe

trudno jeżeli odpowiedzi teraz nie uzyskam, będę metodą prób i błędów testować każde ustawienie

chociaż pomoc oszczędziłaby mi czas

pozdrawiam

Nie zauważyłem że kobieta ....przepraszam za sarkazm ....15 kg przy takim metrażu i śwwierzym domy to wynik bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izatom
Kocioł odpala się raz na 12-24 godziny w zależności od warunków na zewnątrz.
Mam samą podlogówkę 100m2 do grzania nowy dom.ale nie ocieplony.
Pomiędzy kotłem za buforem zawór tv 55stopni. Cwu zasilane osobno z kotła. Spalanie min 7kg na jesieni. Tak jak teraz około 15 kg
kocioł pracuje 1-2na dobę..tak jak teraz raz na dobę..

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IzaTom, jak ci się często odpala to ustaw pracę skokową palnika. Mi się odpala jakieś 15-20 na dobę i w czym to niby przeszkadza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie absolutnie jest dużo rozwiązań na ekonomiczne spalanie poza buforem.
Dużo osób tu nie ma bufora i ma małe spalanie....
Odpowiedni ciąg
Nastawy kotła.
I odpowiednie przekroje w instalacji.
Ps.tez ma znaczenia szybkość pracy pompy....nawet tej na buforze czy cwu...ale to już każdy u siebie musi sprawdzić....
Ja każda zmianę notowałem kiedyś.... Teraz już odpuściłem

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.