Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Zamknięty, ochrony powrotu (żadnych zaworów tam nie mam, więc pewnie nie mam ochorny powrotu). Sorry za pytanie, ale co to są zawory zwrotne? Ten manometr teraz pokazuje 0,3 ? to dobrze czy źle? Poniżej moje nastawy na kotle:

 

Powietrze MIN - 25
Powietrze MAX - 75
Podawanie - 2,5
Moc MIN - 30
Moc MAX - 100
Test paliwa - 29,6
Wart. Opałowa - 5,0

Kocioł - 70
Histereza - 20
Temp. Załączania pomp - 50

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, IzaTom napisał:

Juz wyjaśniam. Może złe wcześniej wytłumaczyłem. W sterowniku mam jakby tylko jeden obieg a w rzeczywistości wyglada to tak ze na piętro gdzie są grzejniki chodzi cały czas pompa a podłogówka na parterze steruje czujnik pokojowy. Mogę jakos te dwa obiegi rozdzielić w tym sterowniku estymy?

Przy Slim żeby je rozdzielić, to musiałbyś mieć dodatkowy moduł. Co to jest za czujnik temperatury podłączony przed pompą CO tą pierwszą z lewej?

 

28 minut temu, Boryssov napisał:

Tak dokładnie mam. Mam też grzejniki u góry na zaworze 4D, a podłogówka pracuje na zaworze termostatycznym 3D tak więc spokojnie. Wszystko działa jak należy.

Ale pompy CO załączają ci się dopiero wtedy, jak sterownik wyliczy, że na CO ma iść więcej niż 45. Nie bardzo czaję jak to u ciebie działa. Sterownik wyliczy ci, że w domu jest zimno, więc ma iść na CO 44 stopni, a nie pójdzie nic? Dopiero jak zrobi się bardzo zimno, to na podłogę puszcza 45 stopni? Nie parzy taka ciepła podłoga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten manometr to pokazuje cisnienie w ukladzie? gratulacje! co podaje producent? jakie cisnienie instalacji powinno byc na zimnej instalacji? pewnie ok 1bar!!! na rozgrzanej wiecej.

Daj wiecej dokladnych zdjec i schemat!!! instalacji zebysmy sie nie domyslali co tam masz.

Jak instalacja w ukladzie zamknietym do gdzie masz naczynie wyrownawcze?!!

Zawory zwrotne sluza jak sama nazwa wskazuje nie pozwalaja na przeplyw czynnika w niepozadana strone. Chociaz jeden tam powinienes miec przy zaworze termostatycznym od podlogowki - dokladnie na powrocie do powrotu.

najpierw doprowadzic trzeba instalacje do ladu potem sie zajac kotlem

jak nie masz ochrony powrotu to kociol zalewany jest zimna woda a to mu nie sluzy

nie znam twojego sterownika ale z tych mozna wnioskowac ze jak kociol sie uruchamia przy 50 bo masz histereze 20 od 70 to jednoczesnie zalewasz bo zimna woda bo masz start pomp tak ustawiony wiec musi pracowac na duzej mocy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ozi80 napisał:

Ale pompy CO załączają ci się dopiero wtedy, jak sterownik wyliczy, że na CO ma iść więcej niż 45. Nie bardzo czaję jak to u ciebie działa. Sterownik wyliczy ci, że w domu jest zimno, więc ma iść na CO 44 stopni, a nie pójdzie nic? Dopiero jak zrobi się bardzo zimno, to na podłogę puszcza 45 stopni? Nie parzy taka ciepła podłoga?

Działa to bardzo prosto. W momencie kiedy na kotle po rozpaleniu pojawi się 45 stopni to załączają się pompy na podłogę i grzejniki z termostatami. Grzejniki mam sterowane zaworem 4D ale bez siłownika ( mam ustawione w połowie i jest ok ). Natomiast na podłogę mam zawór 3D termostatyczny, który nie puści wody gorącej a jedynie taką jaka jest ustawiona na termostacie czyli teraz 29 stopni. Nie ma opcji aby 45 stopni poszło na podłogę.

Edytowane przez Boryssov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, IzaTom napisał:

Powietrze MIN - 25
Powietrze MAX - 75
Podawanie - 2,5
Moc MIN - 30
Moc MAX - 100
Test paliwa - 29,6
Wart. Opałowa - 5,0

Kocioł - 70
Histereza - 20
Temp. Załączania pomp - 50

 

Zmień nadmuch MAX na 40 lub 50 a podawanie na 2. Test paliwa jakiś dziwny wyszedł. 30kg w godzinę? Na kotle też był zjechał z temperatury do 60 stopni. Ciepło masz w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pastor napisał:

ten manometr to pokazuje cisnienie w ukladzie? gratulacje! co podaje producent? jakie cisnienie instalacji powinno byc na zimnej instalacji? pewnie ok 1bar!!! na rozgrzanej wiecej.

Daj wiecej dokladnych zdjec i schemat!!! instalacji zebysmy sie nie domyslali co tam masz.

Jak instalacja w ukladzie zamknietym do gdzie masz naczynie wyrownawcze?!!

Zawory zwrotne sluza jak sama nazwa wskazuje nie pozwalaja na przeplyw czynnika w niepozadana strone. Chociaz jeden tam powinienes miec przy zaworze termostatycznym od podlogowki - dokladnie na powrocie do powrotu.

najpierw doprowadzic trzeba instalacje do ladu potem sie zajac kotlem

jak nie masz ochrony powrotu to kociol zalewany jest zimna woda a to mu nie sluzy

nie znam twojego sterownika ale z tych mozna wnioskowac ze jak kociol sie uruchamia przy 50 bo masz histereze 20 od 70 to jednoczesnie zalewasz bo zimna woda bo masz start pomp tak ustawiony wiec musi pracowac na duzej mocy

 

Więcej zdjęć zrobię jak będe w domu więc wieczorem wyślę dokładniejsze wraz ze schematem instalacji. Naczynie wyrównawcze mam, ale akurat zdjęcia nie zrobiłem.

to że mam 0,3 bara to jaki jest tego skutek?

Edytowane przez IzaTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Boryssov napisał:

Zmień nadmuch MAX na 40 lub 50 a podawanie na 2. Test paliwa jakiś dziwny wyszedł. 30kg w godzinę? Na kotle też był zjechał z temperatury do 60 stopni. Ciepło masz w domu?

Tyle mi wyszło z tego testu, mogę go powtórzyć. Generalnie mam ciepło w domu ale spalanie też duże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pastor napisał:

60 na kotle? przy braku ochrony powrotu - bez przesady!

Ochrona powrotu w kotle żeliwnym i przy pelecie? Chyba, że chce ten kocioł zachować dla wnuków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Boryssov napisał:

Działa to bardzo prosto. W momencie kiedy na kotle po rozpaleniu pojawi się 45 stopni to załączają się pompy na podłogę i grzejniki z termostatami. Grzejniki mam sterowane zaworem 4D ale bez siłownika ( mam ustawione w połowie i jest ok ). Natomiast na podłogę mam zawór 3D termostatyczny, który nie puści wody gorącej a jedynie taką jaka jest ustawiona na termostacie czyli teraz 29 stopni. Nie ma opcji aby 45 stopni poszło na podłogę.

Jak na kotle? Na CO! I nie pojawi, tylko wyliczy.
O 8:41 rano pisałem, tutaj Okmanowi, że myli te dwie nastawy. Ty chyba też.
To jest nastawa CO, a nie kotła:

image.png.ef58340add62f277c162133c25351aea.png

Zrzut ekranu instrukcji Igneo Slim (nastawa serwisowa we menu OGRZEWANIE):

image.png.17517c9eba219a87b85e852a1df9ba00.png

 

To o czym piszesz, że niby jest 45 stopni, to jest to (nastawa serwisowa w menu KOCIOŁ):

image.png.cac2416280bbfd6c306730a7fd7a5acf.png

Ale ile to serio masz ustawione, to na filmiku nie pokazałeś.

 

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ozi80 napisał:

Jak na kotle? Na CO! I nie pojawi, tylko wyliczy.
O 8:41 rano pisałem, tutaj Okmanowi, że myli te dwie nastawy. Ty chyba też.
To jest nastawa CO, a nie kotła:

image.png.ef58340add62f277c162133c25351aea.png

Zrzut ekranu instrukcji Igneo Slim (nastawa serwisowa we menu OGRZEWANIE):

image.png.17517c9eba219a87b85e852a1df9ba00.png

 

To o czym piszesz, że niby jest 45 stopni, to jest to (nastawa serwisowa w menu KOCIOŁ):

image.png.cac2416280bbfd6c306730a7fd7a5acf.png

Ale ile to serio masz ustawione, to na filmiku nie pokazałeś.

 

 Temp. MIN. pomp też jest na 45 stopni. Mam je ustawione tak samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Boryssov napisał:

Ochrona powrotu w kotle żeliwnym i przy pelecie? Chyba, że chce ten kocioł zachować dla wnuków.

fakt lepiej wymienic za pare lat na nowszy z wiekszymi bajerami - jak kogos stac to czemu nie?

a ze pellet potrzebuje wysokiej temp powrotu zeby sie ladnie spalac to szczegol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Boryssov napisał:

Działa to bardzo prosto. W momencie kiedy na kotle po rozpaleniu pojawi się 45 stopni to załączają się pompy na podłogę i grzejniki z termostatami. Grzejniki mam sterowane zaworem 4D ale bez siłownika ( mam ustawione w połowie i jest ok ). Natomiast na podłogę mam zawór 3D termostatyczny, który nie puści wody gorącej a jedynie taką jaka jest ustawiona na termostacie czyli teraz 29 stopni. Nie ma opcji aby 45 stopni poszło na podłogę.

Mnie się wydaje ze jak włączyłeś stałą pompę a nie masz zaworu trójdrożnego z siłownikiem na podłogówkę (tylko termostatyczny) to ta opcja nie ma sensu.

Przecież po osiągnięciu temperatury w domu na regulatorze pokojowym, sterownik powinien ci obnizyć temp. wody idącą na podłogówkę żeby nie przegrzewał pomieszczeń a mając zawór termostatyczny ustawiony sztywno na 29C to chyba się to nie uda?

Niech mnie poprawi ktoś doświadczony jeśli nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pastor napisał:

fakt lepiej wymienic za pare lat na nowszy z wiekszymi bajerami - jak kogos stac to czemu nie?

a ze pellet potrzebuje wysokiej temp powrotu zeby sie ladnie spalac to szczegol

Parę lat? Nie popadajmy w skrajności. Kotły żeliwne nie rdzewieją jak stalowe, które też nie rdzewieją w parę lat. Palnik spala a deflektor dopala. Nie ma wpływu na dopalanie temperatura powrotu. Poza tym ileś postów wstecz opisałem korozję niskotemperaturową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, matrix3078 napisał:

Mnie się wydaje ze jak włączyłeś stałą pompę a nie masz zaworu trójdrożnego z siłownikiem na podłogówkę (tylko termostatyczny) to ta opcja nie ma sensu.

Przecież po osiągnięciu temperatury w domu na regulatorze pokojowym, sterownik powinien ci obnizyć temp. wody idącą na podłogówkę żeby nie przegrzewał pomieszczeń a mając zawór termostatyczny ustawiony sztywno na 29C to chyba się to nie uda?

Niech mnie poprawi ktoś doświadczony jeśli nie mam racji.

to zalezy jak uzywamy termostatu pokojowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Boryssov napisał:

Parę lat? Nie popadajmy w skrajności. Kotły żeliwne nie rdzewieją jak stalowe, które też nie rdzewieją w parę lat. Palnik spala a deflektor dopala. Nie ma wpływu na dopalanie temperatura powrotu. Poza tym ileś postów wstecz opisałem korozję niskotemperaturową. 

jezeli uwazasz ze zapewnienie stalych warunkow w komorze spalania nie ma znaczenia  w procesie palenia to coz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Boryssov napisał:

 Temp. MIN. pomp też jest na 45 stopni. Mam je ustawione tak samo. 

No to OK. Ale jak ci to działa z "MIN Tco pomp" w menu serwisowym OGRZEWANIA ustawioną na 45 stopni, to nie mam pojęcia.
To znaczy domyślam się, że jakieś zawory na podłogówce nie puszczają takiej temperatury (nie znam się na instalacji). Ale puszczanie ciepłej wody w obieg dopiero wtedy, gdy sterownik wyliczy więcej niż 45 stopni to w tym przypadku moim zdaniem bezsens.

Jakbyś na tym obiegu miał samą podołogówkę to mógłbyś to ustawić na 25 stopni, ale jako że jeśli dobrze pamiętam, masz tam też grzejniki, to ustaw to sobie na 30 stopni.

Najlepsze jest to, że i tak ci mało pali. Jak jeszcze doprecyzujesz te ustawienia, to ten kocioł ci chyba zacznie produkować pelet, zamiast go spalać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi a to co napisałem kilka postów wyżej, przy stałej pompie i braku zaworu trójdrożnego z siłownikiem to jak to będzie działać?

Nie będzie przegrzewać pomieszczeń? Chodzi mi o instalację u Boryssov.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Boryssov napisał:

Ochrona powrotu w kotle żeliwnym i przy pelecie? Chyba, że chce ten kocioł zachować dla wnuków.

Znawcą wielkim nie jestem ale z tego co wiem to temp min.powrotu dla pelletu to 55stopni. i więcej musza być zachowane odpowiednie warunki w środku kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ozi80 napisał:

No to OK. Ale jak ci to działa z "MIN Tco pomp" w menu serwisowym OGRZEWANIA ustawioną na 45 stopni, to nie mam pojęcia.
To znaczy domyślam się, że jakieś zawory na podłogówce nie puszczają takiej temperatury (nie znam się na instalacji). Ale puszczanie ciepłej wody w obieg dopiero wtedy, gdy sterownik wyliczy więcej niż 45 stopni to w tym przypadku moim zdaniem bezsens.

Jakbyś na tym obiegu miał samą podołogówkę to mógłbyś to ustawić na 25 stopni, ale jako że jeśli dobrze pamiętam, masz tam też grzejniki, to ustaw to sobie na 30 stopni.

Najlepsze jest to, że i tak ci mało pali. Jak jeszcze doprecyzujesz te ustawienia, to ten kocioł ci chyba zacznie produkować pelet, zamiast go spalać ;)

Tak nie do końca. Jeżeli TCO odpala pompy dopiero przy 45 stopniach to po co mam Temp.MiN. pomp ustawiać na 30? Gdybym miał siłownik do sterowania zaworem 4D to tak, ale ja tego siłownika nie mam. U góry przed przegrzewaniem pomieszczeń zapobiegają termostaty przy grzejnikach.

Jeżeli chodzi o przegrzewanie dołu gdzie jest podłogówka to zobaczymy. Na razie jest jak jest, żonie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.