Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przy obecnych mrozach -8 w dzień do - 11 w nocy i 150m2 powierzchni ogrzewanej około 30 kg pelletu na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie co jest bardziej efektywne, jeżeli chodzi o spalanie:

- gdy piecszybko osiąga zadaną temperaturę palenia i przechodzi w stan podtrzymania 

czy

-  gdy pracuje cały czas z małą mocą i utrzymuje zadaną temperaturę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie co jest bardziej efektywne, jeżeli chodzi o spalanie:

- gdy piecszybko osiąga zadaną temperaturę palenia i przechodzi w stan podtrzymania 

czy

-  gdy pracuje cały czas z małą mocą i utrzymuje zadaną temperaturę 

U mnie chodzi na 20 % przez dłuższy czas trzyma się w granicach zadanej temp.55 dochodzi do 63 64 przechodzi w podtrzymanie i mam wrażenie że przy takiej mocy pali mniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak przechodzi Wam w podtrzymanie to nie macie dużo sadzy? U mnie przez to ze pracuje w trybie palenie podtrzymanie mam bardzo dużo sadzy w piecu, kominie i całe zakończenie komina za zewnatrz. Zastanawiam się czy nie przejść w tryb palenie wygaszanie ale nie wiem czy tryb przerwy ok 1h jest nie za krótki?

 

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekR - ja u siebie, może dość ekstremalnie, ale mam ustawione podtrzymanie tak:

podawanie 4s, przerwa - 2 min

Nie gaśnie, sprawdzone na wyłączonej pompce c.o. przez cały dzień,

Temp. spalin utrzymuje się w granicach 74-80C

Zobacz, może i Tobie się sprawdzi? Przy wyłączonej pompce c.o., a chodzącej podłogówce to temp. na kotle utrzymywała się w granicach 70C, a zadana ustawiona na 63C. Tylko zwróć uwagę aby Ci za mocno temperatura na kotle nie urosła. Jak za mocno będzie rosnąć to trzeba będzie wydłużyć przerwę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wentylator w podtrzymaniu na jakich czasach masz???

u mnie na ustawieniach co mi podałeś

podawanie 8 s przerwa 6 minut temperatura zadana 60 uzyskuje 73 st tem spalin 64-80 st.

tylko ogien pojawia sie tylko jak podajnik poda pellet  tak ma być czy mi wygasa????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam jakoś podobnie, tylko zastanawia mnie taka sytuacja

 obserwowałem piec przez kilkanaście minut jak chodził w podtrzymaniu i było wszystko ok a w nocy okazało sie że wygasł. jakby którys z kolegów był tak uprzejmy i podał mi wszystkie swoje ustawienia, te dotyczące załączenia dmuchawy czy tam opóźnienia (nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa teraz) to bym był wdzięczny. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stevan - tak działa podtrzymanie, podtrzymuje żar i jak u Ciebie te ustawienia działają dobrze, to dobrze :) Jakby Ci zgasł, to byś miał popielnik pełny niespalonego  pelletu :) Ja u siebie musiałem zagęścić podawanie - mniej, a częściej. Stosunek podawania do przerwy 2s/1min, np. 8s co 4 min. 

Wentylacja u mnie 10s co 2 min.

KrzysiekR - tutaj na forum już sporo było podawanych róznych nastaw na recalarta. Ja mam sterownik TECH akurat. Możesz spróbować zrobić podtrzymanie tak jak u mnie - 4s/2min (jeśli Ci gaśnie), a opóźnienie przedmuchu znaleźć gdzieś tu forum.. chyba ustawiali na 10s? Nie pamiętam... albo może ktoś jeszcze uzupełni moją wypowiedź? :)

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dobijasz do 80-tki to ok :)

 

temp spalin:

160-180 podczas palenia.
220-240 - czas na czyszczenie  :)
60-80 podczas podtrzymania

 

Edytowane przez Dzi4d3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol, sprawdza Ci się ten RCK? spadło Ci zużycie ? mocno? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spoko bo się bałem już.

tak miałem na ustawieniach co podałeś mi od Robika

Podtrzymanie
-praca podajnika 8sek
- postoj podajnika 6min
- postoj rusztu 15min

 

teraz mam na Twoich i zobaczę jak będzie jak coś to zmienię spowrotem

tylko jak zmieniam ustawienia wentylatora to praca wentylatora nie pokrywa się z podaniem peletu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stevan - też mi się mija po czasie wentylator  podawaniem... w recalarcie widziałem że jest takie coś jak opóźnienie przedmuchu, domyślam się działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol - tylko ? a zużycie paliwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.