Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

Liczyłeś zapotrzebowanie na cieplo? Dom ocieplony ?

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przede wszystkim idzie o to, że chcesz palić na instalację w której brak termostatów na grzejnikach, a kocioł na pellet powinien być utrzymywany na wysokich temp wody 65-70C  i ok 160C spalin, wtedy jest suchy komin i brak sadzy.

Jak masz 1 obieg to zamontuj na powrocie zaw termostatyczny 55C, za nim pompę od instalacji CO + głowice na grzejnikach i będzie OK, inaczej utopisz się w smole i sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak

 

 

post-10025-0-93010600-1474483765_thumb.jpg

Edytowane przez Lama79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie informacjr

http://www.budujemydom.pl/kominki-i-kominy/16473-dobor-komina-do-paliwa-wegiel-pellety-drewno

 

Wysłane z mojego SM-T310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panie i Panowie, jak wg Was najlepiej będzie sterować CO i CWU w takiej konfiguracji:

Budynek - z poddaszem użytkowym, dach dwuspadowy (tradycyjny fundament, parter 20 cm styr, strop 5 cm styr, ściany zewn 20 cm styr, dach wełna 30 cm, skosy lane, pow użytkowa - 116mkw, wg mnie potrzebne będzie 11 pętli C.O., kominek z DGP)

Kocioł pelmax 100;

Zasobnik buforowy (900L) z dwoma wężownicami (górna do CWU, dolna do solara w okresie wiosna-jesień);

Ogrzewanie podłogowe po całości + kaloryfer w garażu + drabinka w dolnej łazience).

 

Chciałbym, by kocioł skupił się tylko na grzaniu bufora (powiedzmy grzał do 65 stopni i stop, jak temp spadnie poniżej np. 40 stopni - start - i tak w koło).  Nie wiem tylko, jak rozwiązać temat z C.O. a mianowicie - co i jak będzie sterowało pętlami, gdzie umieszczać czujniki w pokojach by uniknąć sytuacji, że np drzwi do pokoi będą otwarte i nastąpi błędny odczyt temperatury w wyniku czego podłoga może grzać mimo, że w pokoju jest już ciepło (korytarz zadana tamp 20 st, pokój - 22 st)).  Nie ukrywam, że budynek ma w projekcie dość znaczne przeszklenia od strony południowej i tu chciałbym, by pod wpływem słoneczka - pomieszczenia nagrzewały się - a grzanie wyłączało się na ten moment, podobnie gdy zostanie napalone w kominku.. 

 

Panie i Panowie, czy idę w dobrym kierunku ? Czy jest sens wchodzić w sterowanie "pogodowe" ?  Liczę, że w ramach swoich doświadczeń, może troszkę doradzicie co i jak (jak byście zrobili to tym razem LEPIEJ..) 

 

Zaznaczam, że nie ma w okolicy LPG.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kociol zamontowany od 3 tygodni no muszę przyznać że teraz nie wiem co to piEC sam się rozpala czyści brak dymu i kurzu popiolu to jak na lekarstwo super tylko sypać do zbiornika i po sprawie .

Na dzień dzisiejszy spala ok 16 kg na dobę ale testuję kilka rodzai pelletu no i zobaczymy co będzie w mrozy .

Do kotłowni schodze bardziej z przyzwyczajenia zona tez bardzo zadowolona bo mnie 5 dni w tygodniu nie ma więc gdy zasypie zbiornik to spokojnie starcza do przyjazdu.

Dzięki lama za pomoc forum i spostrzeżenia bardzo przydatne pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i kolejny zadowolony posiadacz Biawarka, przyznam się Wam że ja też zaglądam do kotłowni, z przyzwyczajenia, i właśnie tak powinno być.

 

Jak czytam ile ktoś spędził dni i nocy niańcząc retortę na eko-groszek to mnie krew zalewa że ktoś robi ludziom taką krzywdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla kotla 20kw podają w danych komin fi=160.

Ja mam u siebie 200

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu.

 

Co do pytania o kociol 12kw zapraszam na strone biawar.com.pl

 

Tam wszystko jest.

 

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

09.2016 kupiłem pellet z firmy polecanej przez was ze Rzgowa http://www.mododrewno.pl/pelet-brykiet.php Jestem z niego zadowolony i chciałem teraz dokupić ale niestety firma miała pożar czy jakąś inną awarię i obecnie nie produkują i nie wiadomo kiedy znów ruszą. 

Czy macie innych sprawdzonych dostawcą z Łodzi i okolic?

Znalazłem firmę z okolic Matki Polki http://www.marekchojnacki.pl/. Słyszeliście coś o tej firmie?

 

Niestety firma Chojnacki nie jest producentem tylko dystrybucja. Cena 780 T za dowóz 40 pln.

Edytowane przez Marcin34lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.
Od 4 dni mam uruchomionego Biawar Pellux Compakt 12 kw na Plumie. Instalacja wykonana w systemie zamkniętym, CWU 140 l dwupłaszczowy Biawar, zbiornik akumulacyjny C.O Biawar 500 L (sambor, lama jak was spotkam upiję - bufor wiem to jest to - jak harley w utworze Dżemu)
1. dom nowy - właśnie kładę wełnę. Z119 w pełni podpiwniczony. 
PARTER 60,7 / 90,4m2 w tym garaż 30 m² - podniesiony o 25 cm w górę bo lubię wysokie pomieszczenia na imprezy i lubię odpalać motocykl w garażu zimą, jak podczas libacji wyjaśniam co to jest Ducati.

PODDASZE 56,6 / 86,1 m² - standard
+ PIWNICA 87 / 90,4m² - tylko 2,25 m wysokości.

w sobotę parter 2ºC, poddasze 2ºC, piwnica 8ºC - od niedzieli włączone tylko grzejniki na parterze. Dzisiaj jest środa

dzisiaj parter 15ºC, poddasze 12ºC i piwnica 10ºC - odkręciłem grzejniki w piwnicy dzisiaj i dwa na poddaszu. Z tym że tutaj wełna pierwsza warstwa tylko na połowie i to od dołu. 6 kominków dachowych obecnie rury na dach bo nie podłączone do wentylacji jeszcze. Dwie rury w ścianach szczytowych 12,5 cm jeszcze nie włożone anemometry, kupię pewnie w następnym tygodniu i trochę skręcę te dziury.  

Piec pali jak szalony 45 kg na dobę - cały czas chodzi z pełną mocą na buforze 47ºC  było dzisiaj i zawór termoregulacyjny zaczął się już zamykać do połowy. 

jednym słowem wygrzewam dom. Palę peletem na pewno dobrym od lokalnego producenta. Ceny nie mogę podać bo mam ten pelet w rozliczeniu pracy.

 

teraz o piecu:
Wrażenie robi obłędne - wygląda super, wykonanie solidne, idealnie spasowane wszystko. Dwa wyjścia na ciepłą wodę na lewą i prawą stronę - co bardzo ułatwia ustawienie w każdej kotłowni, a w kuchni pewnie też. zbiornik na pelet również można ustawić na prawo lub lewo nie psując jego super wyglądu. Dwa otwory na przewody elektryczne bardzo ułatwiają wprowadzenie wszystkich sond i przewodów. W komplecie czujnik pogodowy. Za moduł internetowy podziękowałem mimo że otrzymałem go gratis. (dlaczego? bo pracuję jako grafik i nie chcę tego bo znam siebie). Oprogramowanie jak i sterowanie firmy plum jest tak wykonane że pracuje z "prawie"  każdym termostatem pokojowym  
dostępnym na rynku ja mam Techa bezprzewodowy. Palnik jest zmieniony do tego jaki oglądałem na targach w tym piecu. A to dlatego żeby bez problemu spalał pelet gorszej jakości. 

I największy pozytyw sypiesz pelet, wysypujesz popiół i to wszystko.

 

Teraz trochę dziekciu w tej baryłce miodu:

Wgrane nastawienia producent do dupy. rączka od popielnika została mi w ręce przy pierwszej próbie otwarcia, a przy uruchomieni pelet się zawiesi w palniku.
No ale jak ma się piec z numerem 001 a palnik 002 to tak jest.
rączka nie była po prostu przykręcona, nastawienia miałem od pelluxa 200, a blaszka spowalniająca lecący pelet była dogięta.
Rączkę przykręciłem, blaszkę odpowiednio podoginałem a w sobotę po południu od razu na mejlu miałem zrzuty ekranu z poprawnymi ustawieniami.

 

kontakt z Biawar:
co ja będę się rozpisywał - w niedzielę wysyłam mejla o godz 21 ze zdjęciami popielnika i nastawami. o godz 23 otrzymuję mejla co mam zmienić i jakimi parametrami operować. Jadę na budowę wklepuję w piec w poniedziałek w popielniku już jak należy wszystko gra i buczy.

Na tę chwilę jestem bardzo zadowolony z pieca, osoby która mi go sprzedała wraz z osprzętem, dała schemat, wszystko sprawdziła przy uruchomieniu pokazując dwie drobne korekty.

A teraz do wszystkich którzy będą to czytać. Nie ważne jakie doświadczenie ma sprzedawca czy instalator. Masz nowy dom do 260 m2 to potrzebujesz małego pieca a nie potwora 30 kw. 
Na dowód tego mogę zaprezentować sąsiada u którego gaz wychodzi taniej niż groszek i on nie wie dlaczego. Ja wiem ale mnie nie słucha.

 

pozdrawiam

klaus

Edytowane przez klaus1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne być zadowolonemu z produktu. Ten moduł internetowy mogłeś wziąć. Przecież to podstawa przy takich kotłach, gdzie można zdalnie odpalić kocioł czy sprawdzić/zmienić parametry. Jaki to model tego pluma(sterownik) dają do tej 12tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś brać moduł to bym go od Ciebie odkupił

co do termostatu jeśli masz możliwość pociągnięcia przewodu pomyśl nad plumowym ecosterem - http://www.biawar.com.pl/kotly-c-o/kotly-c-o-weglowe/akcesoria/item/47-ecoster-200 bardzo przydatna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem Model: ST-505 445 zł + przesyłka to on pasuje do każdego sterownika? R.Control 890 również to chyba uniwersalne urządzenie....

 

Yasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Jestem na etapie zakupu pieca. Dom ok 150m2 -parter + użytkowe poddasze . Stan surowy. Piec ma napędzać ogrzewanie i wode uzytkową. Po rozmowie z konsultantem biawara, ten skutecznie stara sie wcisnąc mi peluxa 200 20 kw, A wytlumaczenie jego jest takie ze piec ten ma wiekszy bufor. Ja sie kompletnie na tym nie znam, wiem jedynie ze do mojego domu wystarczy 12 kw a co za tym idzie tanszy wyrób biawara.

Podpowiedzcie, co powinienem jeszcze dokupic oprocz samego pieca bo wiem ze jakies pompy itp.

Instalacja grzewcza i wodna bedzie kładziona od zera na `pexach`

Lokalizacja - okolice żywca 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma być tylko CW i grzejniki z głowicami termo to można Pelluxa 200

 a jak dochodzi podłogówka na mieszaczu + min 15cm styro na ścianach i podłodze to raczej 12kW.

 

Weź pod uwagę, że spalanie zależy najmniej od kotła 

 

PS

Pellux 200 to najlepszy kocioł Biawara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.