Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

Lama79

Nie było mnie,przepraszam.Chcę wybrać twoją poradę,pkt.1.

Ale może byś tak konkretnie wyraził się,w którą stronę i w czym.

Bardzo oszczędnie doradzasz,może tak mi się tylko wydaje.

Aktualnie masz ustawiona moc min na 30%, a max na 70%. Jeśli zmniejszysz moc max to wydłużyć czas pracy. Możesz spróbować ustawić 60% i zobaczysz jak będzie.

Ja osobiście mam tak że kocioł pracuje ok 40minut i ma postój

 

Czy Twój instalator ważył ile pelletu podajnik wyrzuca na godzinę ? Pozycja ilość paliwa test.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem kocioł Pellmax 100 20 kw. W zeszłym sezonie paliłem wyłącznie pelletem. W tym sezonie jako, że mam dostęp do owsa praktycznie za darmo to postanowiłem przetestować spalanie owsa. Zacząłem od mieszania 50/50 z pelletem, ale niestety to nie zdaje egzaminu. Problem jest taki, że znajduję bardzo dużo niedopalonego peletu i owsa w popielniku. Opał w popielniku jest praktycznie nienaruszony. Podejrzewam, że popiół z owsa zatrzymuje się na ruszcie palnika i po nim opał spada do popielnika. Podpowiedzcie, co można zrobić żeby owies dopalał się na pył. Obniżyłem już podawanie MAX na 4,5 i zwiększyłem wentylatory na 9 i na 45. Dodatkowo zmniejszyłem kaloryczność paliwa na 5.0. Myślałem o dokupieniu sondy lambda, ale słyszałem, że ona w tych sterownikach działa bardzo ospale i jest niepraktyczna. Może po prostu ten palnik nie przyjmie takiej mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątek Kotły Pellet Dylematy...

 

Tam kolega Sambor pisał o paleniu owsa.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale w danych technicznych podają jako podstawowe paliwo pellet, a zastępcze polana drewna.

 

Znalazłem na stronie biomasa.org

W zakładce ziarno energetyczne, dotyczy owsa :)

 

Wady

 

Wysoka cena palnika (ponad 10 tys. zł.), bez którego efektywne spalanie owsa nie jest możliwe (owies wymaga odpowiedniej ilości powietrza i innej temperatury, niż powszechnie stosowane rodzaje biomasy).

Ryzyko inwazji szkodników (gryzonie, insekty).

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ze Zgierza, więc polecam firmę "535"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałem zapytać o ustawienia w tym kotle. Od września pracuje u mnie w standardzie. Na razie wszystko Ok. Mam Ok. 140 m do ogrzania-kaloryfery plus cwu 150. Dom ocieplony, okna pcv. Mam takie spostrzeżenia: piec pracuje z automatyka pogodowa i czujnikiem temperatury ustawionym w najzimniejszym pokoju- temp komfort 22, ekon 21. Na początku zmieniałem ustawienia - krzywa grzewcza, ale te zmiany doprowadziły mnie do takiego wniosku: ustawienia krzywej maja wpływ na temp wody w kaloryferach a piec wyłącza się po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniach. Zwykle dzieje się go po 3-4 godzinach pracy kotła. Myśle, ze gdybym ustawił wyższe Krzywe pomieszczenia szybciej nagrzewalyby się. Czy to może wpłynąć na zużycie pelletu? Podpowiedzcie doświadczeni pelecuarze czy to w ogóle zmieniać. Dodam, ze przy obecnych temp zużycie mam na poziomie worka na dobę. Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witajcie, chciałem zapytać o ustawienia w tym kotle. Od września pracuje u mnie w standardzie. Na razie wszystko Ok. Mam Ok. 140 m do ogrzania-kaloryfery plus cwu 150. Dom ocieplony, okna pcv. Mam takie spostrzeżenia: piec pracuje z automatyka pogodowa i czujnikiem temperatury ustawionym w najzimniejszym pokoju- temp komfort 22, ekon 21. Na początku zmieniałem ustawienia - krzywa grzewcza, ale te zmiany doprowadziły mnie do takiego wniosku: ustawienia krzywej maja wpływ na temp wody w kaloryferach a piec wyłącza się po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniach. Zwykle dzieje się go po 3-4 godzinach pracy kotła. Myśle, ze gdybym ustawił wyższe Krzywe pomieszczenia szybciej nagrzewalyby się. Czy to może wpłynąć na zużycie pelletu? Podpowiedzcie doświadczeni pelecuarze czy to w ogóle zmieniać. Dodam, ze przy obecnych temp zużycie mam na poziomie worka na dobę. Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz jakiś zawór mieszający do co?

W jakim trybie pracuje kocioł?

Worek na dobę przy jakiej temperaturze zewnętrznej ? Jak ok 0 to ok, będą mrozy -20 wtedy spalanie będzie 2 worki :)

Czytałeś cały ten temat ? Jest w nim kilka ustawień podanych przez użytkowników.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wszystkie ustawienia:

- kocioł

- palnik

- co

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz ochronę powrotu i jak jest rozwiązana ?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób prosty schemat na kartce, cyknij zdjęcie i wklej w post.

Czy zawor od ochrony kotła to jest zawór termostatyczny czy mieszacz ?

Wypisz wszystkie ustawienia.

Jak podasz wszystko na tacy to możemy coś podpowiedzieć.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodziłem w menu serwisowe. U mnie nie ma możliwości zwiększenia tlenu jak to pisał Lama. Mam tylko parametry przy fuzzy logik dla poszczególnych mocy. Może trochę podwyższyć temperaturę kotła? Mam tak: temp kotła 65

Minimalna 50

Histereza kotła 15

Czy kocioł odpala przy 50 st. Przełączać na fuzzy logik? Jak radzicie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie pisałem o tlenie. Tlen to parametr do sondy lambda.

Miałeś podać swoje ustawienia.

Czytałeś ten temat od początku ?

I mam drugie pytanie, czy zajrzaleś do instrukcji ?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do posta #294 wtedy możemy pogadać.

 

Ustawienia serwisowe:

- kocioł

- palnik

- ci

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.